Gebze · Büyükşehir belediye başkanı
%41,0
AK PARTİ birinci
207.145 geçerli oy · katılım %73,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gebze ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %41,0 ile birinci; 207.145 geçerli oy, katılım %73,5.
Gebze
Kayıtlı seçmen 295.642 · Oy kullanan 217.412 (katılım %73,5) · Geçerli 207.145 · Geçersiz 10.267
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 84.821 | %41,0 |
| CHP | 42.309 | %20,4 |
| YRP | 21.729 | %10,5 |
| İYİ | 21.454 | %10,4 |
| TİP | 10.448 | %5,0 |
| ZAFER | 8.421 | %4,1 |
| DEM | 5.808 | %2,8 |
| SAADET | 5.746 | %2,8 |
| DEVA | 1.158 | %0,6 |
| MEMLEKET | 988 | %0,5 |
| TKP | 830 | %0,4 |
| BTP | 521 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 387 | %0,2 |
| DP | 335 | %0,2 |
| SOL | 334 | %0,2 |
| DSP | 323 | %0,2 |
| EMEP | 299 | %0,1 |
| VATAN | 223 | %0,1 |
| MİLLET | 171 | %0,1 |
| YTP | 169 | %0,1 |
| HKP | 130 | %0,1 |
| TKH | 124 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 109 | %0,1 |
| ANAP | 106 | %0,1 |
| HAK-PAR | 86 | %0,0 |
| İsmail Tunahan (bağımsız) | 61 | %0,0 |
| Fevzi Kemal Torun (bağımsız) | 55 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adem Yavuz Mah. | 30 | 10.059 | %72,5 | AKP | %44,8 |
| Ahatlı Mah. | 1 | 152 | %102,6 | AKP | %35,0 |
| Arapçeşme Mah. | 75 | 25.670 | %73,2 | AKP | %42,4 |
| Balçık Mah. | 3 | 955 | %84,9 | AKP | %35,6 |
| Barış Mah. | 40 | 13.143 | %70,0 | AKP | %44,1 |
| Beylikbağı Mah. | 27 | 9.121 | %73,9 | AKP | %52,7 |
| Cumaköy Mah. | 4 | 1.383 | %88,6 | AKP | %55,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 20 | 6.585 | %73,6 | AKP | %38,2 |
| Denizli Mah. | 3 | 889 | %85,3 | AKP | %44,0 |
| Duraklı Mah. | 1 | 284 | %93,3 | AKP | %29,5 |
| Elbizli Mah. | 1 | 136 | %100,0 | AKP | %53,5 |
| Eskihisar Mah. | 2 | 567 | %78,8 | CHP | %39,2 |
| Gaziler Mah. | 49 | 16.738 | %74,5 | AKP | %38,9 |
| Güzeller Mah. | 45 | 15.463 | %75,3 | AKP | %35,1 |
| Hacıhalil Mah. | 22 | 7.457 | %74,1 | AKP | %32,9 |
| Hatipler Mah. | 1 | 276 | %96,4 | AKP | %51,8 |
| Hürriyet Mah. | 24 | 8.141 | %73,3 | AKP | %44,8 |
| Kadıllı Mah. | 2 | 536 | %92,7 | AKP | %50,6 |
| Kargalı Mah. | 2 | 406 | %93,4 | İYİ | %34,9 |
| Köşklü Çeşme Mah. | 59 | 20.375 | %73,6 | AKP | %41,7 |
| Kirazpınar Mah. | 27 | 9.072 | %73,2 | AKP | %42,3 |
| Mevlana Mah. | 41 | 13.841 | %70,7 | AKP | %35,8 |
| Mollafenari Mah. | 3 | 924 | %90,2 | AKP | %42,8 |
| Muallimköy Mah. | 3 | 740 | %81,6 | AKP | %29,8 |
| Mudarlı Mah. | 2 | 375 | %98,9 | İYİ | %39,8 |
| Mustafapaşa Mah. | 45 | 15.325 | %74,0 | AKP | %39,1 |
| Mimar Sinan Mah. | 35 | 12.020 | %70,3 | AKP | %47,7 |
| Osman Yılmaz Mah. | 74 | 25.141 | %73,2 | AKP | %32,7 |
| Ovacık Mah. | 2 | 535 | %92,3 | AKP | %39,4 |
| Pelitli Mah. | 5 | 1.515 | %84,3 | AKP | %29,4 |
| Sultan Orhan Mah. | 26 | 8.827 | %70,8 | AKP | %49,1 |
| Tatlıkuyu Mah. | 38 | 12.906 | %72,6 | AKP | %43,7 |
| Tavşanlı Mah. | 5 | 1.685 | %86,7 | AKP | %43,4 |
| Tepemanayır Mah. | 1 | 210 | %98,6 | İYİ | %44,4 |
| Ulus Mah. | 31 | 10.595 | %74,5 | AKP | %51,9 |
| Yavuz Selim Mah. | 23 | 7.915 | %72,4 | AKP | %46,7 |
| Yağcılar Mah. | 1 | 187 | %96,3 | İYİ | %37,2 |
| Yenikent Mah. | 37 | 12.678 | %75,5 | AKP | %32,9 |
| İnönü Mah. | 27 | 9.432 | %70,3 | AKP | %33,5 |
| İstasyon Mah. | 39 | 13.383 | %71,1 | AKP | %46,6 |