%41,7
AK PARTİ birinci
7.850 geçerli oy · katılım %87,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarız ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %41,7 ile birinci; 7850 geçerli oy, katılım %87,3.
Kayıtlı seçmen 9.448 · Oy kullanan 8.248 (katılım %87,3) · Geçerli 7.850 · Geçersiz 398
Sarız Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.271 | %41,7 |
| CHP | 2.566 | %32,7 |
| YRP | 856 | %10,9 |
| İYİ | 638 | %8,1 |
| SAADET | 181 | %2,3 |
| ZAFER | 130 | %1,7 |
| DEM | 43 | %0,6 |
| EMEP | 36 | %0,5 |
| MEMLEKET | 15 | %0,2 |
| YTP | 13 | %0,2 |
| DP | 12 | %0,2 |
| MİLLET | 11 | %0,1 |
| HKP | 10 | %0,1 |
| BTP | 10 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 10 | %0,1 |
| DEVA | 8 | %0,1 |
| TKP | 7 | %0,1 |
| VATAN | 7 | %0,1 |
| DSP | 6 | %0,1 |
| TKH | 4 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 4 | %0,1 |
| TİP | 4 | %0,1 |
| GELECEK | 3 | %0,0 |
| Enver Sungur (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Ali Aytekin (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| HAK-PAR | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sarız mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akoluk Mah. | 1 | 25 | %100,0 | İYİ | %56,0 |
| Altısöğüt Mah. | 1 | 97 | %93,8 | CHP | %43,0 |
| Avşarobası Mah. | 1 | 175 | %96,6 | AKP | %73,9 |
| Ayranlık Mah. | 1 | 214 | %93,0 | AKP | %41,6 |
| Bahçeli Mah. | 2 | 604 | %80,5 | AKP | %45,5 |
| Büyük Söbeçimen Mah. | 1 | 260 | %78,9 | AKP | %53,6 |
| Büyük Örtülü Mah. | 1 | 126 | %84,1 | CHP | %87,4 |
| Dallıkavak Mah. | 1 | 240 | %84,6 | CHP | %71,1 |
| Damızlık Mah. | 2 | 401 | %88,0 | AKP | %68,5 |
| Darıdere Mah. | 1 | 98 | %89,8 | CHP | %76,7 |
| Dayoluk Mah. | 1 | 119 | %85,7 | AKP | %62,0 |
| Değirmentaş Mah. | 1 | 65 | %95,4 | AKP | %47,5 |
| Fettahdere Mah. | 1 | 178 | %95,5 | AKP | %56,8 |
| Gümüşali Mah. | 1 | 119 | %87,4 | CHP | %83,3 |
| Günesen Mah. | 2 | 422 | %77,3 | CHP | %40,1 |
| Karapınar Mah. | 1 | 229 | %90,8 | AKP | %72,8 |
| Karayurt Mah. | 1 | 174 | %98,3 | AKP | %41,9 |
| Kemer Mah. | 1 | 249 | %89,2 | AKP | %41,4 |
| Kırkısrak Mah. | 2 | 414 | %72,0 | CHP | %68,6 |
| Kıskaçlı Mah. | 1 | 95 | %93,7 | AKP | %55,1 |
| Kızılpınar Mah. | 1 | 198 | %89,9 | AKP | %45,2 |
| Kurdini Mah. | 1 | 60 | %101,7 | AKP | %39,0 |
| Kurudere Mah. | 1 | 63 | %93,7 | CHP | %30,0 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 328 | %93,3 | AKP | %46,4 |
| Küçük Kabaktepe Mah. | 1 | 38 | %65,8 | CHP | %63,6 |
| Küçük Söbeçimen Mah. | 1 | 46 | %91,3 | CHP | %78,6 |
| Küçük Örtülü Mah. | 1 | 48 | %102,1 | CHP | %79,2 |
| Mollahüseyinler Mah. | 1 | 294 | %98,0 | AKP | %44,1 |
| Oğlakkaya Mah. | 1 | 108 | %82,4 | AKP | %50,6 |
| Sancakağıl Mah. | 1 | 129 | %93,0 | CHP | %76,3 |
| Tavla Mah. | 1 | 297 | %62,0 | CHP | %79,4 |
| Tekneli Mah. | 2 | 458 | %96,9 | AKP | %52,7 |
| Yaylacı Mah. | 1 | 356 | %91,3 | AKP | %42,1 |
| Yedioluk Mah. | 1 | 144 | %100,0 | AKP | %37,7 |
| Yeni Mah. | 2 | 531 | %87,4 | AKP | %38,8 |
| Yeşilkent Mah. | 2 | 479 | %85,8 | AKP | %39,9 |
| Çatalpınar Mah. | 1 | 245 | %91,4 | AKP | %48,2 |
| Çavdar Mah. | 1 | 190 | %86,3 | AKP | %65,4 |
| Çağşak Mah. | 1 | 195 | %65,1 | CHP | %76,4 |
| Çörekdere Mah. | 1 | 353 | %88,7 | AKP | %35,6 |
| Ördekli Mah. | 1 | 71 | %94,4 | CHP | %83,6 |
| İmirzaağa Mah. | 1 | 108 | %103,7 | AKP | %49,5 |
| İncedere Mah. | 1 | 303 | %92,4 | AKP | %42,9 |
| İncemağara Mah. | 1 | 102 | %93,1 | AKP | %46,6 |