%33,1
AK PARTİ birinci
15.163 geçerli oy · katılım %85,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pınarbaşı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %33,1 ile birinci; 15.163 geçerli oy, katılım %85,7.
Kayıtlı seçmen 18.960 · Oy kullanan 16.257 (katılım %85,7) · Geçerli 15.163 · Geçersiz 1.094
Pınarbaşı Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.022 | %33,1 |
| CHP | 4.055 | %26,7 |
| İYİ | 1.838 | %12,1 |
| YRP | 1.602 | %10,6 |
| DEVA | 752 | %5,0 |
| MİLLİ YOL | 541 | %3,6 |
| SAADET | 418 | %2,8 |
| ZAFER | 361 | %2,4 |
| DP | 110 | %0,7 |
| BTP | 64 | %0,4 |
| MEMLEKET | 46 | %0,3 |
| MİLLET | 45 | %0,3 |
| TİP | 44 | %0,3 |
| DEM | 42 | %0,3 |
| TKP | 36 | %0,2 |
| VATAN | 27 | %0,2 |
| YTP | 25 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 24 | %0,2 |
| DSP | 23 | %0,2 |
| EMEP | 21 | %0,1 |
| HKP | 19 | %0,1 |
| GELECEK | 14 | %0,1 |
| HAK-PAR | 14 | %0,1 |
| TKH | 9 | %0,1 |
| Ali Aytekin (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Enver Sungur (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Ahmet Ülgen (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Pınarbaşı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Mah. | 1 | 17 | %105,9 | İYİ | %72,2 |
| Akören Mah. | 1 | 106 | %90,6 | AKP | %24,1 |
| Alagazili Mah. | 1 | 124 | %97,6 | AKP | %43,9 |
| Alamescit Mah. | 1 | 44 | %79,6 | CHP | %35,3 |
| Altıkesek Mah. | 1 | 52 | %61,5 | AKP | %29,0 |
| Arslanbeyli Mah. | 1 | 278 | %93,2 | CHP | %36,9 |
| Artmak Mah. | 1 | 112 | %85,7 | AKP | %28,9 |
| Avşarpotuklu Mah. | 1 | 47 | %80,9 | İYİ | %69,4 |
| Aygörmez Mah. | 1 | 51 | %96,1 | CHP | %54,8 |
| Aşağıbeyçayırı Mah. | 1 | 64 | %90,6 | AKP | %44,6 |
| Aşağıborandere Mah. | 1 | 108 | %90,7 | CHP | %31,3 |
| Aşağıkaragöz Mah. | 1 | 106 | %81,1 | AKP | %55,3 |
| Aşağıkızılçevlik Mah. | 1 | 48 | %89,6 | AKP | %35,7 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 112 | %95,5 | AKP | %52,4 |
| Beserek Mah. | 1 | 121 | %86,0 | AKP | %40,0 |
| Büyükgümüşgün Mah. | 1 | 189 | %90,0 | AKP | %49,4 |
| Büyükgürleğen Mah. | 1 | 169 | %94,7 | AKP | %31,3 |
| Büyükkabaktepe Mah. | 1 | 107 | %93,5 | AKP | %46,7 |
| Büyükkaramanlı Mah. | 1 | 145 | %90,3 | AKP | %48,7 |
| Büyükkaramuklu Mah. | 1 | 149 | %96,6 | AKP | %32,4 |
| Büyükkömarmut Mah. | 1 | 112 | %92,0 | AKP | %34,0 |
| Büyükpotuklu Mah. | 1 | 176 | %84,1 | AKP | %30,0 |
| Cabe Mah. | 1 | 96 | %96,9 | AKP | %36,4 |
| Cinahmet Mah. | 1 | 58 | %103,5 | AKP | %44,6 |
| Cinliören Mah. | 1 | 57 | %96,5 | CHP | %30,2 |
| Demircili Mah. | 1 | 222 | %92,8 | CHP | %34,6 |
| Demirciören Mah. | 1 | 79 | %97,5 | AKP | %38,4 |
| Devederesi Mah. | 1 | 37 | %105,4 | AKP | %29,7 |
| Dikilitaş Mah. | 1 | 75 | %65,3 | CHP | %29,8 |
| Dilciler Mah. | 1 | 144 | %94,4 | AKP | %43,1 |
| Elmalı Mah. | 1 | 59 | %66,1 | AKP | %57,9 |
| Emeğil Mah. | 1 | 226 | %93,4 | AKP | %47,0 |
| Eskitekke Mah. | 1 | 157 | %98,7 | AKP | %27,7 |
| Eskiyassıpınar Mah. | 1 | 154 | %68,2 | CHP | %79,2 |
| Eğrisöğüt Mah. | 1 | 69 | %89,9 | AKP | %32,8 |
| Fakıekinciliği Mah. | 1 | 38 | %97,4 | AKP | %34,3 |
| Gebelek Mah. | 1 | 88 | %77,3 | CHP | %43,8 |
| Gölcük Mah. | 1 | 141 | %93,6 | AKP | %41,5 |
| Gültepe Mah. | 1 | 186 | %91,4 | AKP | %24,2 |
| Gümüşgün Mah. | 3 | 739 | %83,0 | AKP | %36,3 |
| Güney Mah. | 2 | 653 | %82,4 | AKP | %34,2 |
| Halitbeyören Mah. | 1 | 108 | %75,9 | AKP | %40,5 |
| Han Mah. | 1 | 101 | %72,3 | AKP | %34,3 |
| Hasırcı Mah. | 1 | 108 | %97,2 | AKP | %36,8 |
| Hassa Mah. | 1 | 113 | %89,4 | CHP | %47,5 |
| Hayriye Mah. | 1 | 56 | %98,2 | CHP | %40,7 |
| Hürriyet Mah. | 5 | 1.682 | %70,4 | AKP | %29,9 |
| Hilmiye Mah. | 1 | 84 | %72,6 | AKP | %42,1 |
| Kadılı Mah. | 1 | 166 | %95,8 | CHP | %30,2 |
| Kaftangiyen Mah. | 1 | 66 | %87,9 | AKP | %38,2 |
| Kaman Mah. | 1 | 179 | %93,3 | AKP | %35,0 |
| Karaboğaz Mah. | 1 | 89 | %77,5 | AKP | %48,5 |
| Karahacılı Mah. | 1 | 206 | %93,7 | AKP | %37,7 |
| Karahalka Mah. | 1 | 34 | %94,1 | CHP | %28,1 |
| Karakuyu Mah. | 1 | 102 | %81,4 | CHP | %44,9 |
| Kavakköy Mah. | 1 | 96 | %70,8 | AKP | %45,5 |
| Kavlaklar Mah. | 1 | 123 | %84,6 | CHP | %34,3 |
| Kayaaltı Mah. | 1 | 154 | %90,3 | AKP | %31,3 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 147 | %61,2 | AKP | %39,8 |
| Kayaönü Mah. | 2 | 413 | %82,8 | CHP | %33,6 |
| Kaynar Mah. | 2 | 244 | %86,5 | CHP | %42,3 |
| Kazancık Mah. | 1 | 91 | %89,0 | CHP | %72,4 |
| Kerimoğlu Mah. | 1 | 337 | %84,3 | AKP | %29,0 |
| Kılıçkışla Mah. | 1 | 113 | %88,5 | AKP | %60,6 |
| Kılıçmehmet Mah. | 1 | 85 | %91,8 | AKP | %39,5 |
| Kırkgeçit Mah. | 1 | 140 | %71,4 | AKP | %76,8 |
| Kırkpınar Mah. | 1 | 39 | %71,8 | CHP | %46,2 |
| Kızıldere Mah. | 1 | 88 | %98,9 | İYİ | %28,1 |
| Kızılhan Mah. | 1 | 168 | %86,3 | AKP | %51,5 |
| Kızılören Mah. | 1 | 142 | %94,4 | AKP | %48,7 |
| Kurbağalık Mah. | 1 | 77 | %88,3 | AKP | %21,9 |
| Kurttepe Mah. | 1 | 98 | %94,9 | AKP | %28,1 |
| Kuşçular Mah. | 1 | 71 | %94,4 | CHP | %43,6 |
| Köşkerli Mah. | 1 | 13 | %115,4 | AKP | %46,2 |
| Küçükkömarmut Mah. | 1 | 118 | %88,1 | CHP | %40,0 |
| Küçükpotuklu Mah. | 1 | 91 | %75,8 | AKP | %38,2 |
| Malakköy Mah. | 1 | 188 | %97,9 | AKP | %39,1 |
| Melikgazi Mah. | 1 | 82 | %96,3 | CHP | %39,5 |
| Methiye Mah. | 1 | 119 | %73,1 | AKP | %57,1 |
| Olukkaya Mah. | 1 | 107 | %90,7 | AKP | %32,6 |
| Oruçoğlu Mah. | 1 | 35 | %88,6 | CHP | %45,2 |
| Panlı Mah. | 1 | 144 | %79,9 | CHP | %50,5 |
| Pazarsu Mah. | 1 | 55 | %74,6 | AKP | %60,5 |
| Pazarören Mah. | 3 | 524 | %85,1 | AKP | %28,7 |
| Paşalı Mah. | 1 | 205 | %79,0 | AKP | %39,6 |
| Pulpınar Mah. | 1 | 32 | %96,9 | CHP | %58,1 |
| Saçayağı Mah. | 1 | 68 | %97,1 | AKP | %29,2 |
| Saçlı Mah. | 1 | 97 | %100,0 | AKP | %46,1 |
| Serinyurt Mah. | 1 | 93 | %80,7 | AKP | %40,0 |
| Solaklar Mah. | 1 | 162 | %95,1 | AKP | %29,9 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 46 | %82,6 | AKP | %41,2 |
| Tahtaköprü Mah. | 1 | 55 | %85,5 | AKP | %30,4 |
| Taşlıgeçit Mah. | 1 | 24 | %87,5 | AKP | %33,3 |
| Taşlıoğlu Mah. | 1 | 53 | %92,5 | CHP | %58,3 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 42 | %102,4 | YRP | %51,2 |
| Tersakan Mah. | 1 | 79 | %93,7 | CHP | %33,3 |
| Toybuk Mah. | 1 | 224 | %93,3 | AKP | %40,4 |
| Tözgün Mah. | 1 | 178 | %96,6 | AKP | %43,6 |
| Uzunpınar Mah. | 1 | 158 | %93,0 | CHP | %38,7 |
| Uzunyol Mah. | 1 | 112 | %84,8 | CHP | %44,7 |
| Yahyabey Mah. | 1 | 125 | %84,0 | YRP | %29,7 |
| Yarımtepe Mah. | 1 | 150 | %96,7 | CHP | %37,2 |
| Yağlıpınar Mah. | 1 | 82 | %87,8 | AKP | %41,2 |
| Yenicami Mah. | 3 | 769 | %79,7 | CHP | %31,4 |
| Yeniocak Mah. | 2 | 674 | %80,7 | AKP | %34,1 |
| Yeregeçen Mah. | 1 | 55 | %103,6 | CHP | %42,0 |
| Yukarıbeyçayırı Mah. | 1 | 112 | %93,8 | AKP | %38,6 |
| Yukarıborandere Mah. | 4 | 440 | %94,1 | AKP | %49,6 |
| Yukarıkaragöz Mah. | 2 | 200 | %88,0 | İYİ | %33,5 |
| Yukarıkızılçevlik Mah. | 1 | 43 | %102,3 | CHP | %31,0 |
| Yusuflar Mah. | 1 | 26 | %107,7 | AKP | %53,9 |
| Çakılkaya Mah. | 1 | 320 | %95,0 | CHP | %54,1 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 60 | %85,0 | AKP | %56,0 |
| Çukuryurt Mah. | 1 | 50 | %68,0 | CHP | %50,0 |
| Çördüklü Mah. | 1 | 183 | %90,7 | AKP | %42,1 |
| Örenşehir Bucak Merkezi Mah. | 1 | 101 | %91,1 | AKP | %49,4 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 72 | %86,1 | AKP | %36,2 |
| İnliören Mah. | 1 | 100 | %89,0 | AKP | %25,0 |
| İnönü Mah. | 1 | 321 | %78,2 | CHP | %58,4 |
| İğdelipayaslı Mah. | 1 | 88 | %81,8 | AKP | %32,4 |
| Şabanlı Mah. | 2 | 377 | %89,9 | CHP | %38,3 |
| Şerefiye Mah. | 1 | 73 | %87,7 | AKP | %45,9 |