%44,5
AK PARTİ birinci
16.956 geçerli oy · katılım %87,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bünyan ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %44,5 ile birinci; 16.956 geçerli oy, katılım %87,3.
Kayıtlı seçmen 20.797 · Oy kullanan 18.165 (katılım %87,3) · Geçerli 16.956 · Geçersiz 1.209
Bünyan Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.550 | %44,5 |
| İYİ | 3.432 | %20,2 |
| YRP | 2.327 | %13,7 |
| CHP | 1.827 | %10,8 |
| SAADET | 906 | %5,3 |
| ZAFER | 259 | %1,5 |
| Ali Aytekin (bağımsız) | 246 | %1,5 |
| BTP | 49 | %0,3 |
| DEM | 42 | %0,3 |
| MEMLEKET | 36 | %0,2 |
| DEVA | 33 | %0,2 |
| VATAN | 27 | %0,2 |
| DP | 26 | %0,2 |
| MİLLET | 26 | %0,2 |
| TKP | 25 | %0,2 |
| HKP | 18 | %0,1 |
| TİP | 17 | %0,1 |
| YTP | 15 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 15 | %0,1 |
| EMEP | 13 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 13 | %0,1 |
| HAK-PAR | 12 | %0,1 |
| DSP | 11 | %0,1 |
| TKH | 9 | %0,1 |
| GELECEK | 9 | %0,1 |
| Ahmet Ülgen (bağımsız) | 8 | %0,1 |
| Enver Sungur (bağımsız) | 5 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bünyan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akmescit Mah. | 4 | 1.074 | %85,5 | AKP | %44,9 |
| Akçatı Mah. | 1 | 235 | %95,7 | AKP | %50,0 |
| Asmakaya Mah. | 1 | 24 | %108,3 | AKP | %50,0 |
| Ağcalı Mah. | 1 | 221 | %99,1 | AKP | %53,7 |
| Bayramlı Mah. | 1 | 318 | %86,5 | AKP | %39,4 |
| Burhaniye Mah. | 1 | 185 | %98,4 | AKP | %43,2 |
| Büyüktuzhisar Mah. | 3 | 1.036 | %87,1 | AKP | %39,1 |
| Camiicedit Mah. | 1 | 262 | %90,1 | İYİ | %36,5 |
| Camiikebir Mah. | 2 | 371 | %88,4 | İYİ | %40,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 1.039 | %83,5 | AKP | %40,7 |
| Dağardı Mah. | 1 | 72 | %97,2 | AKP | %58,8 |
| Dervişağa Mah. | 1 | 276 | %80,8 | AKP | %45,9 |
| Doğanlar Mah. | 1 | 109 | %101,8 | AKP | %45,9 |
| Ekinciler Mah. | 1 | 350 | %94,6 | AKP | %33,2 |
| Elbaşı Mah. | 2 | 643 | %88,8 | AKP | %50,4 |
| Emirören Mah. | 1 | 114 | %84,2 | AKP | %73,1 |
| Fatih Mah. | 6 | 1.975 | %80,2 | AKP | %38,5 |
| Gergeme Mah. | 3 | 710 | %88,3 | AKP | %46,3 |
| Güllüce Mah. | 4 | 1.236 | %88,3 | AKP | %63,4 |
| Girveli Mah. | 1 | 94 | %100,0 | AKP | %44,3 |
| Hazarşah Mah. | 1 | 224 | %95,5 | AKP | %43,0 |
| Kahveci Mah. | 1 | 242 | %96,7 | AKP | %53,0 |
| Karacaören Mah. | 1 | 158 | %86,1 | AKP | %65,7 |
| Karahıdır Mah. | 1 | 185 | %93,0 | AKP | %64,5 |
| Karakaya Mah. | 3 | 754 | %79,1 | AKP | %41,7 |
| Karatay Mah. | 2 | 488 | %89,3 | AKP | %43,5 |
| Kardeşler Mah. | 1 | 135 | %97,8 | AKP | %36,8 |
| Koyunabdal Mah. | 3 | 784 | %93,4 | AKP | %33,4 |
| Köprübaşı Mah. | 2 | 484 | %88,8 | AKP | %50,5 |
| Kösehacılı Mah. | 1 | 59 | %108,5 | AKP | %46,6 |
| Musaşeyh Mah. | 1 | 37 | %108,1 | AKP | %66,7 |
| Pirahmet Mah. | 1 | 271 | %95,2 | AKP | %58,6 |
| Samağır Mah. | 1 | 219 | %95,4 | AKP | %37,8 |
| Sağlık Mah. | 3 | 969 | %83,3 | AKP | %43,7 |
| Sıvgın Mah. | 1 | 180 | %81,1 | AKP | %41,9 |
| Sultanhanı Mah. | 1 | 257 | %90,3 | AKP | %41,4 |
| Sümer Mah. | 4 | 1.272 | %83,1 | AKP | %41,5 |
| Taçın Mah. | 1 | 240 | %92,1 | AKP | %74,6 |
| Yakutiye Mah. | 7 | 1.365 | %83,8 | AKP | %37,4 |
| Yavuz Selim Mah. | 2 | 445 | %88,8 | AKP | %42,5 |
| Yağmurbey Mah. | 1 | 60 | %101,7 | AKP | %58,6 |
| Yeni Süksün Mah. | 3 | 742 | %88,7 | CHP | %41,3 |
| Yenice Mah. | 1 | 118 | %94,1 | AKP | %37,6 |
| Yünören Mah. | 1 | 330 | %91,8 | AKP | %68,3 |
| İbrahimbey Mah. | 1 | 115 | %93,0 | İYİ | %42,5 |
| İğdecik Mah. | 1 | 320 | %92,2 | AKP | %66,2 |