%44,8
AK PARTİ birinci
40.996 geçerli oy · katılım %87,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Türkoğlu ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %44,8 ile birinci; 40.996 geçerli oy, katılım %87,2.
Kayıtlı seçmen 49.987 · Oy kullanan 43.602 (katılım %87,2) · Geçerli 40.996 · Geçersiz 2.606
Türkoğlu Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 18.380 | %44,8 |
| YRP | 18.105 | %44,2 |
| CHP | 2.609 | %6,4 |
| İYİ | 622 | %1,5 |
| ZAFER | 303 | %0,7 |
| DEM | 173 | %0,4 |
| DEVA | 127 | %0,3 |
| MEMLEKET | 104 | %0,3 |
| BTP | 76 | %0,2 |
| DSP | 66 | %0,2 |
| DP | 61 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 58 | %0,1 |
| MİLLET | 39 | %0,1 |
| VATAN | 35 | %0,1 |
| AB | 33 | %0,1 |
| Erhan Ersavaş (bağımsız) | 30 | %0,1 |
| TKP | 29 | %0,1 |
| Nusret Güloğlu (bağımsız) | 29 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 24 | %0,1 |
| YTP | 22 | %0,1 |
| HKP | 19 | %0,1 |
| HAK-PAR | 17 | %0,0 |
| TKH | 11 | %0,0 |
| Ali Akkurt (bağımsız) | 9 | %0,0 |
| Nuri Avgın (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Mehmet Kaya (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Ömer Solak (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Türkoğlu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçalı Mah. | 2 | 516 | %90,7 | YRP | %49,2 |
| Avşarlı Mah. | 3 | 729 | %95,9 | YRP | %59,1 |
| Aydınkavak Mah. | 2 | 500 | %92,0 | AKP | %49,4 |
| Bayramgazi Mah. | 1 | 164 | %72,0 | CHP | %42,6 |
| Beyoğlu Mah. | 20 | 5.798 | %86,0 | YRP | %49,8 |
| Ceceli Mah. | 7 | 1.709 | %90,5 | YRP | %51,6 |
| Cennetpınarı Mah. | 1 | 186 | %81,7 | CHP | %52,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.066 | %82,7 | YRP | %45,1 |
| Dedeler Mah. | 2 | 592 | %94,1 | AKP | %62,9 |
| Doluca Mah. | 5 | 1.465 | %96,0 | YRP | %49,8 |
| Fatih Mah. | 9 | 2.723 | %77,1 | YRP | %47,8 |
| Gaziler Mah. | 5 | 1.604 | %83,7 | AKP | %44,0 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 7 | 2.415 | %86,8 | YRP | %48,4 |
| Güllühüyük Mah. | 2 | 325 | %92,0 | AKP | %65,9 |
| Hacıbebek Mah. | 2 | 490 | %95,1 | AKP | %53,3 |
| Hopurlu Mah. | 4 | 1.095 | %92,4 | YRP | %54,2 |
| Kadıoğluçiftliği Mah. | 2 | 558 | %96,2 | AKP | %54,8 |
| Kaledibi Mah. | 1 | 240 | %97,5 | YRP | %54,6 |
| Kelibişler Mah. | 1 | 154 | %77,3 | CHP | %51,3 |
| Kılılı Mah. | 16 | 4.875 | %88,8 | YRP | %46,0 |
| Kırmakaya Mah. | 4 | 1.184 | %83,2 | AKP | %46,7 |
| Kızıleniş Mah. | 2 | 415 | %92,5 | YRP | %51,4 |
| Kumçatı Mah. | 1 | 82 | %79,3 | CHP | %52,5 |
| Kuyumcular Mah. | 1 | 249 | %81,9 | AKP | %39,4 |
| Küçükimalı Mah. | 2 | 703 | %96,3 | AKP | %62,4 |
| Minehüyük Mah. | 2 | 511 | %65,2 | CHP | %43,2 |
| Pınarhüyük Mah. | 1 | 140 | %80,7 | CHP | %52,7 |
| Tahtalıdedeler Mah. | 1 | 143 | %97,2 | CHP | %52,1 |
| Uzunsöğüt Mah. | 4 | 1.303 | %91,6 | AKP | %46,3 |
| Yavuzlar Mah. | 1 | 246 | %84,6 | AKP | %41,7 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 203 | %84,2 | CHP | %51,2 |
| Yenipınar Mah. | 1 | 358 | %92,7 | YRP | %57,3 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 98 | %88,8 | AKP | %69,5 |
| Yeşilyöre Mah. | 11 | 2.685 | %88,7 | AKP | %47,3 |
| Yolderesi Mah. | 3 | 857 | %95,6 | YRP | %54,7 |
| Çakallıhasanağa Mah. | 2 | 679 | %96,6 | YRP | %43,4 |
| Çakallıçullu Mah. | 2 | 421 | %96,0 | AKP | %45,2 |
| Çakıroğlu Mah. | 2 | 436 | %94,3 | AKP | %53,5 |
| Çobantepe Mah. | 1 | 302 | %91,7 | YRP | %50,0 |
| Önsenhopuru Mah. | 2 | 542 | %93,0 | AKP | %45,2 |
| Özbek Mah. | 1 | 243 | %84,4 | CHP | %41,0 |
| İmalı Mah. | 4 | 1.320 | %95,3 | AKP | %52,5 |
| İstasyon Mah. | 11 | 3.624 | %81,5 | YRP | %43,5 |
| Şekeroba Mah. | 16 | 5.039 | %83,5 | AKP | %56,4 |