%42,5
AK PARTİ birinci
61.278 geçerli oy · katılım %71,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Elbistan ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %42,5 ile birinci; 61.278 geçerli oy, katılım %71,8.
Kayıtlı seçmen 92.016 · Oy kullanan 66.101 (katılım %71,8) · Geçerli 61.278 · Geçersiz 4.823
Elbistan Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 26.033 | %42,5 |
| CHP | 21.439 | %35,0 |
| YRP | 8.807 | %14,4 |
| İYİ | 1.407 | %2,3 |
| ZAFER | 902 | %1,5 |
| BTP | 529 | %0,9 |
| DEVA | 329 | %0,5 |
| DEM | 297 | %0,5 |
| MİLLİ YOL | 177 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 174 | %0,3 |
| MEMLEKET | 173 | %0,3 |
| Nusret Güloğlu (bağımsız) | 149 | %0,2 |
| DSP | 126 | %0,2 |
| VATAN | 96 | %0,2 |
| Mehmet Kaya (bağımsız) | 95 | %0,2 |
| YTP | 75 | %0,1 |
| AB | 63 | %0,1 |
| Nuri Avgın (bağımsız) | 57 | %0,1 |
| MİLLET | 50 | %0,1 |
| DP | 47 | %0,1 |
| Ali Akkurt (bağımsız) | 46 | %0,1 |
| HKP | 44 | %0,1 |
| Ömer Solak (bağımsız) | 41 | %0,1 |
| TKP | 38 | %0,1 |
| Erhan Ersavaş (bağımsız) | 38 | %0,1 |
| HAK-PAR | 32 | %0,1 |
| TKH | 14 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Elbistan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarca Mah. | 1 | 53 | %98,1 | AKP | %66,0 |
| Akbayır Mah. | 3 | 803 | %84,8 | AKP | %53,3 |
| Aksakal Mah. | 1 | 89 | %41,6 | CHP | %86,5 |
| Akören Mah. | 2 | 416 | %85,8 | AKP | %48,5 |
| Alembey Mah. | 2 | 598 | %91,0 | AKP | %45,6 |
| Alkayaoğlu Mah. | 1 | 63 | %77,8 | AKP | %40,9 |
| Armutalan Mah. | 1 | 49 | %53,1 | CHP | %42,3 |
| Atmalıkaşanlı Mah. | 1 | 169 | %84,6 | CHP | %80,0 |
| Ağlıca Mah. | 1 | 188 | %94,7 | CHP | %39,5 |
| Bahçelievler Mah. | 6 | 1.984 | %75,3 | AKP | %51,2 |
| Bakış Mah. | 4 | 559 | %44,5 | CHP | %93,2 |
| Balıkçıl Mah. | 1 | 292 | %90,1 | AKP | %58,5 |
| Battalgazi Mah. | 21 | 6.803 | %71,8 | AKP | %47,7 |
| Beyyurdu Mah. | 1 | 123 | %88,6 | CHP | %58,5 |
| Beştepe Mah. | 1 | 40 | %62,5 | CHP | %70,8 |
| Büyükyapalak Mah. | 5 | 1.426 | %87,7 | AKP | %42,6 |
| Ceyhan Mah. | 5 | 1.516 | %56,5 | CHP | %52,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 20 | 6.834 | %63,2 | CHP | %53,0 |
| Demircilik Mah. | 3 | 921 | %58,3 | CHP | %97,6 |
| Dervişçimli Mah. | 1 | 24 | %79,2 | CHP | %84,2 |
| Doğan Mah. | 3 | 787 | %89,8 | AKP | %43,4 |
| Eldelek Mah. | 1 | 238 | %95,4 | CHP | %48,5 |
| Elmalı Mah. | 1 | 104 | %90,4 | CHP | %59,1 |
| Esentepe Mah. | 12 | 3.884 | %73,9 | AKP | %46,8 |
| Evcihüyük Mah. | 1 | 244 | %85,7 | AKP | %61,1 |
| Fakıoğlu Mah. | 1 | 88 | %59,1 | AKP | %51,2 |
| Geçit Mah. | 2 | 621 | %89,1 | AKP | %54,6 |
| Gökçek Mah. | 1 | 319 | %88,4 | AKP | %55,1 |
| Güblüce Mah. | 1 | 183 | %96,7 | AKP | %40,6 |
| Gücük Mah. | 1 | 162 | %56,2 | CHP | %88,8 |
| Gümüşdöven Mah. | 1 | 155 | %73,6 | CHP | %87,5 |
| Günaltı Mah. | 1 | 94 | %24,5 | CHP | %65,2 |
| Gündere Mah. | 1 | 292 | %95,9 | AKP | %70,4 |
| Güneşli Mah. | 9 | 2.894 | %62,1 | AKP | %47,4 |
| Güvercinlik Mah. | 1 | 348 | %97,7 | AKP | %40,7 |
| Hacıhasanlı Mah. | 1 | 129 | %86,8 | CHP | %96,4 |
| Hasanalili Mah. | 1 | 47 | %74,5 | CHP | %84,9 |
| Hasankendi Mah. | 1 | 331 | %90,0 | AKP | %39,6 |
| Horhor Mah. | 1 | 42 | %71,4 | CHP | %86,2 |
| Izgın Mah. | 4 | 1.225 | %86,8 | AKP | %51,1 |
| Kalaycık Mah. | 1 | 111 | %70,3 | CHP | %53,3 |
| Kalealtı Mah. | 2 | 589 | %88,6 | AKP | %48,3 |
| Kangal Mah. | 1 | 79 | %83,5 | CHP | %54,1 |
| Kantarma Mah. | 1 | 49 | %55,1 | CHP | %81,5 |
| Karaelbistan Mah. | 14 | 4.346 | %79,6 | AKP | %55,2 |
| Karahasanuşağı Mah. | 2 | 430 | %64,0 | CHP | %39,1 |
| Karahüyük Mah. | 1 | 339 | %88,8 | CHP | %43,8 |
| Karamağara Mah. | 1 | 171 | %85,4 | AKP | %66,4 |
| Kavaktepe Mah. | 1 | 92 | %84,8 | AKP | %41,7 |
| Kayageçit Mah. | 1 | 81 | %76,5 | AKP | %86,9 |
| Keçemağara Mah. | 1 | 162 | %66,7 | AKP | %57,8 |
| Kızılcaoba Mah. | 25 | 8.214 | %64,5 | AKP | %41,4 |
| Kışla Mah. | 1 | 329 | %84,2 | AKP | %50,2 |
| Köprübaşı Mah. | 6 | 1.948 | %75,1 | AKP | %46,0 |
| Körücek Mah. | 1 | 73 | %84,9 | CHP | %91,7 |
| Köseyahya Mah. | 1 | 71 | %66,2 | CHP | %80,0 |
| Köşk Mah. | 1 | 69 | %92,8 | CHP | %82,5 |
| Kümbet Mah. | 11 | 3.631 | %60,0 | CHP | %43,7 |
| Küçükyapalak Mah. | 1 | 227 | %70,9 | CHP | %89,8 |
| Orhangazi Mah. | 9 | 2.898 | %71,6 | AKP | %49,3 |
| Ovacık Mah. | 1 | 141 | %78,7 | CHP | %64,5 |
| Pınarbaşı Mah. | 13 | 4.274 | %70,9 | AKP | %38,6 |
| Sarıyatak Mah. | 1 | 61 | %67,2 | CHP | %92,7 |
| Sevdilli Mah. | 1 | 291 | %71,8 | CHP | %72,1 |
| Söğütlü Mah. | 3 | 1.007 | %79,3 | AKP | %54,2 |
| Sünnet Mah. | 1 | 20 | %55,0 | CHP | %72,7 |
| Tapkıran Mah. | 1 | 172 | %77,3 | CHP | %80,7 |
| Tapkırankale Mah. | 1 | 183 | %69,4 | CHP | %73,1 |
| Taşburun Mah. | 2 | 600 | %93,8 | AKP | %51,3 |
| Tepebaşı (GÜCÜK) Mah. | 1 | 88 | %37,5 | CHP | %84,4 |
| Tepebaşı Mah. | 9 | 2.967 | %77,1 | AKP | %48,2 |
| Topallı Mah. | 1 | 79 | %94,9 | CHP | %94,4 |
| Toprakhisar Mah. | 1 | 58 | %46,6 | CHP | %92,6 |
| Türkören Mah. | 2 | 374 | %71,9 | AKP | %48,0 |
| Uncular Mah. | 1 | 256 | %80,1 | AKP | %57,7 |
| Uzunpınar Mah. | 1 | 42 | %59,5 | CHP | %52,0 |
| Yalak Mah. | 1 | 33 | %81,8 | CHP | %74,1 |
| Yalıntaş Mah. | 1 | 120 | %75,0 | CHP | %77,8 |
| Yapılı Mah. | 1 | 50 | %48,0 | CHP | %87,5 |
| Yapılıpınar Mah. | 1 | 16 | %87,5 | CHP | %85,7 |
| Yapraklı Mah. | 3 | 810 | %91,5 | AKP | %43,1 |
| Yeşilyurt Mah. | 24 | 8.297 | %70,5 | AKP | %40,7 |
| Yoğunsöğüt Mah. | 1 | 104 | %81,7 | CHP | %85,9 |
| Yunus Emre Mah. | 22 | 7.401 | %62,7 | AKP | %39,9 |
| Çalış Mah. | 2 | 436 | %93,6 | AKP | %55,3 |
| Çatova Mah. | 3 | 1.047 | %84,6 | AKP | %56,4 |
| Çıtlık Mah. | 1 | 94 | %77,7 | CHP | %93,1 |
| Çiçek Mah. | 7 | 2.163 | %81,0 | AKP | %53,1 |
| Özbek Mah. | 1 | 26 | %73,1 | CHP | %89,5 |
| Özcanlı Mah. | 1 | 78 | %42,3 | CHP | %93,9 |
| İkizpınar Mah. | 1 | 171 | %69,0 | CHP | %42,0 |
| İncecik Mah. | 1 | 240 | %60,8 | AKP | %54,4 |
| İğde Mah. | 5 | 1.271 | %85,0 | CHP | %45,2 |