%48,2
AK PARTİ birinci
41.602 geçerli oy · katılım %78,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Afşin ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %48,2 ile birinci; 41.602 geçerli oy, katılım %78,8.
Kayıtlı seçmen 56.268 · Oy kullanan 44.348 (katılım %78,8) · Geçerli 41.602 · Geçersiz 2.746
Afşin Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 20.066 | %48,2 |
| YRP | 12.247 | %29,4 |
| CHP | 4.610 | %11,1 |
| İYİ | 2.308 | %5,6 |
| ZAFER | 767 | %1,8 |
| MEMLEKET | 230 | %0,6 |
| DSP | 187 | %0,5 |
| DEM | 151 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 134 | %0,3 |
| Nusret Güloğlu (bağımsız) | 132 | %0,3 |
| YTP | 114 | %0,3 |
| DEVA | 105 | %0,3 |
| BTP | 95 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 82 | %0,2 |
| TKP | 53 | %0,1 |
| DP | 50 | %0,1 |
| VATAN | 49 | %0,1 |
| HKP | 42 | %0,1 |
| MİLLET | 38 | %0,1 |
| AB | 37 | %0,1 |
| HAK-PAR | 34 | %0,1 |
| TKH | 27 | %0,1 |
| Nuri Avgın (bağımsız) | 15 | %0,0 |
| Erhan Ersavaş (bağımsız) | 12 | %0,0 |
| Ömer Solak (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Ali Akkurt (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Mehmet Kaya (bağımsız) | 5 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Afşin mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Afşinbey Mah. | 11 | 3.668 | %72,5 | AKP | %47,1 |
| Alemdar Mah. | 2 | 361 | %79,2 | AKP | %41,6 |
| Alpaslan Mah. | 7 | 2.393 | %79,8 | AKP | %60,1 |
| Altaş Mah. | 3 | 804 | %88,2 | AKP | %66,1 |
| Altınelma Mah. | 5 | 1.421 | %86,8 | AKP | %46,2 |
| Alimpınar Mah. | 3 | 889 | %86,1 | AKP | %45,0 |
| Anzorey Mah. | 1 | 240 | %75,8 | AKP | %50,6 |
| Arıtaş Mah. | 11 | 3.234 | %76,6 | AKP | %50,6 |
| Armutalan Mah. | 1 | 127 | %77,2 | AKP | %45,5 |
| Ağcaşar Mah. | 1 | 109 | %46,8 | CHP | %57,8 |
| Bakraç Mah. | 3 | 731 | %90,3 | AKP | %52,2 |
| Başüstü Mah. | 2 | 368 | %88,9 | AKP | %67,9 |
| Berçenek Mah. | 1 | 160 | %88,1 | CHP | %85,8 |
| Beyceğiz Mah. | 10 | 3.186 | %73,5 | AKP | %53,6 |
| Büget Mah. | 1 | 186 | %89,8 | AKP | %49,3 |
| Büyüksevin Mah. | 1 | 318 | %93,7 | AKP | %61,1 |
| Büyüktatlı Mah. | 2 | 666 | %84,2 | AKP | %40,0 |
| Binboğa Mah. | 1 | 225 | %91,1 | CHP | %40,2 |
| Dedebaba Mah. | 8 | 2.649 | %73,6 | AKP | %53,0 |
| Deveboynu Mah. | 1 | 213 | %80,3 | CHP | %37,0 |
| Dokuztay Mah. | 1 | 188 | %89,4 | AKP | %60,8 |
| Efsus Turan Mah. | 18 | 6.032 | %71,8 | AKP | %48,4 |
| Emirli Mah. | 2 | 599 | %75,3 | AKP | %58,9 |
| Emirilyas Mah. | 2 | 374 | %88,8 | AKP | %32,7 |
| Erçene Mah. | 2 | 499 | %89,6 | AKP | %56,7 |
| Esence Mah. | 2 | 476 | %90,1 | AKP | %46,5 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 11 | 3.801 | %77,5 | AKP | %50,8 |
| Gerger Mah. | 1 | 176 | %76,1 | AKP | %54,0 |
| Gözpınarı Mah. | 1 | 91 | %45,1 | YTP | %44,7 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 313 | %86,3 | AKP | %57,0 |
| Haticepınarı Mah. | 1 | 92 | %83,7 | CHP | %54,4 |
| Hurman Mah. | 2 | 583 | %94,3 | YRP | %41,3 |
| Hüyüklü Mah. | 3 | 1.052 | %88,8 | YRP | %45,0 |
| Kabaağaç Mah. | 3 | 717 | %87,0 | AKP | %38,7 |
| Kale Mah. | 9 | 3.107 | %75,0 | AKP | %47,0 |
| Kangal Mah. | 1 | 169 | %75,7 | AKP | %62,0 |
| Karagöz Mah. | 1 | 341 | %93,6 | YRP | %49,0 |
| Kaşanlı Mah. | 2 | 426 | %71,6 | CHP | %51,0 |
| Koçovası Mah. | 1 | 297 | %82,5 | CHP | %48,4 |
| Kuşkayası Mah. | 1 | 241 | %93,8 | AKP | %44,6 |
| Kötüre Mah. | 1 | 196 | %48,0 | CHP | %67,8 |
| Marabuz Mah. | 2 | 466 | %90,1 | AKP | %67,2 |
| Mehre Mah. | 1 | 252 | %93,3 | AKP | %48,3 |
| Nadır Mah. | 2 | 648 | %84,6 | AKP | %46,3 |
| Oğlakkayası Mah. | 1 | 57 | %87,7 | CHP | %74,5 |
| Pınarbaşı Mah. | 6 | 1.880 | %74,1 | AKP | %51,0 |
| Soğucak Mah. | 1 | 141 | %96,5 | YRP | %45,7 |
| Söğütderesi Mah. | 1 | 76 | %77,6 | AKP | %66,7 |
| Tanır Mah. | 4 | 1.321 | %80,6 | AKP | %40,4 |
| Tatlar Mah. | 2 | 418 | %92,6 | AKP | %47,2 |
| Topaktaş Mah. | 1 | 116 | %93,1 | AKP | %85,9 |
| Türksevin Mah. | 1 | 333 | %91,9 | AKP | %69,7 |
| Türkçayırı Mah. | 2 | 377 | %77,2 | CHP | %60,6 |
| Yazıdere Mah. | 1 | 170 | %95,3 | AKP | %60,8 |
| Yazıköy Mah. | 1 | 98 | %88,8 | AKP | %44,3 |
| Yeşilyurt Mah. | 13 | 4.331 | %73,8 | AKP | %48,5 |
| Çağılhan Mah. | 1 | 167 | %67,7 | YRP | %40,5 |
| Çobanbeyli Mah. | 6 | 1.950 | %89,4 | AKP | %45,3 |
| Çomudüz Mah. | 1 | 256 | %82,8 | AKP | %38,4 |
| Çoğulhan Mah. | 3 | 830 | %90,7 | YRP | %41,7 |
| Çukurpınar Mah. | 1 | 133 | %82,7 | YRP | %49,5 |
| Örenderesi Mah. | 1 | 39 | %82,1 | AKP | %82,1 |
| Örenli Mah. | 1 | 156 | %80,1 | CHP | %60,6 |
| İnci Mah. | 1 | 86 | %65,1 | CHP | %66,1 |
| İncirli Mah. | 1 | 182 | %67,6 | CHP | %48,8 |
| İğdemlik Mah. | 1 | 67 | %100,0 | YRP | %53,0 |