%51,7
CHP birinci
10.020 geçerli oy · katılım %93,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Seyitgazi ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %51,7 ile birinci; 10.020 geçerli oy, katılım %93,3.
Kayıtlı seçmen 11.331 · Oy kullanan 10.570 (katılım %93,3) · Geçerli 10.020 · Geçersiz 550
Seyitgazi Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 5.181 | %51,7 |
| AKP | 4.307 | %43,0 |
| İYİ | 147 | %1,5 |
| YRP | 144 | %1,4 |
| ZAFER | 75 | %0,8 |
| SAADET | 32 | %0,3 |
| EMEP | 18 | %0,2 |
| MEMLEKET | 15 | %0,2 |
| DSP | 15 | %0,2 |
| DEM | 14 | %0,1 |
| TKP | 10 | %0,1 |
| BTP | 10 | %0,1 |
| YTP | 10 | %0,1 |
| HAK-PAR | 10 | %0,1 |
| MİLLET | 10 | %0,1 |
| Kasım Karakaş (bağımsız) | 6 | %0,1 |
| VATAN | 5 | %0,1 |
| DEVA | 4 | %0,0 |
| HÜDA PAR | 3 | %0,0 |
| Erol Çoban (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Seyitgazi mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aksaklı Mah. | 1 | 84 | %90,5 | CHP | %65,3 |
| Akin Mah. | 1 | 267 | %97,4 | CHP | %75,3 |
| Aslanbeyli Mah. | 1 | 92 | %100,0 | CHP | %97,8 |
| Ayvalı Mah. | 2 | 361 | %89,8 | AKP | %52,7 |
| Aşağısöğüt Mah. | 1 | 58 | %101,7 | CHP | %49,1 |
| Bardakçı Mah. | 2 | 435 | %93,8 | AKP | %49,1 |
| Beykışla Mah. | 1 | 62 | %96,8 | AKP | %55,4 |
| Beşsaray Mah. | 1 | 34 | %102,9 | AKP | %64,7 |
| Büyükdere Mah. | 1 | 75 | %85,3 | CHP | %92,2 |
| Büyükyayla Mah. | 1 | 61 | %85,3 | CHP | %81,6 |
| Cevizli Mah. | 2 | 541 | %93,4 | AKP | %47,1 |
| Derebenek Mah. | 3 | 460 | %94,1 | CHP | %49,1 |
| Değişören Mah. | 1 | 83 | %94,0 | CHP | %61,8 |
| Doğançayır Mah. | 3 | 733 | %93,9 | CHP | %95,2 |
| Fethiye Mah. | 1 | 55 | %103,6 | CHP | %51,9 |
| Gemiç Mah. | 1 | 124 | %101,6 | AKP | %50,9 |
| Göcenoluk Mah. | 1 | 125 | %94,4 | AKP | %73,3 |
| Gökbahçe Mah. | 1 | 352 | %91,8 | AKP | %70,2 |
| Göknebi Mah. | 1 | 58 | %101,7 | AKP | %66,7 |
| Gökçegüney Mah. | 1 | 32 | %106,3 | CHP | %48,3 |
| Gümüşbel Mah. | 1 | 120 | %100,8 | AKP | %52,1 |
| Karacalık Mah. | 1 | 64 | %100,0 | CHP | %66,7 |
| Karaören Mah. | 2 | 498 | %94,6 | AKP | %56,8 |
| Kesenler Mah. | 1 | 59 | %96,6 | CHP | %66,0 |
| Kırka Mah. | 7 | 2.410 | %88,8 | CHP | %48,7 |
| Kümbet Mah. | 2 | 362 | %92,0 | AKP | %58,9 |
| Numanoluk Mah. | 1 | 179 | %99,4 | CHP | %62,9 |
| Oynaş Mah. | 1 | 48 | %102,1 | AKP | %68,9 |
| Salihler Mah. | 1 | 53 | %103,8 | CHP | %87,0 |
| Sancar Mah. | 1 | 142 | %97,2 | CHP | %60,0 |
| Sandıközü Mah. | 1 | 101 | %98,0 | AKP | %74,2 |
| Sarayören Mah. | 1 | 290 | %92,8 | AKP | %67,6 |
| Sarıcailyas Mah. | 1 | 126 | %99,2 | CHP | %48,3 |
| Taşlıkköy Mah. | 1 | 107 | %88,8 | CHP | %57,8 |
| Yapıldak Mah. | 1 | 238 | %92,4 | AKP | %63,2 |
| Yarbasan Mah. | 1 | 28 | %107,1 | CHP | %69,0 |
| Yazıdere Mah. | 1 | 181 | %94,5 | AKP | %51,2 |
| Yenikent Mah. | 1 | 84 | %95,2 | CHP | %76,3 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 81 | %92,6 | CHP | %53,3 |
| Yukarısöğüt Mah. | 1 | 72 | %95,8 | AKP | %51,7 |
| Yunus Mah. | 2 | 502 | %90,8 | CHP | %49,8 |
| Çatören Mah. | 1 | 48 | %104,2 | CHP | %63,8 |
| Çukurağıl Mah. | 1 | 63 | %95,2 | AKP | %57,9 |
| Çukurca Mah. | 1 | 72 | %97,2 | AKP | %59,4 |
| Çürüttüm Mah. | 1 | 31 | %90,3 | CHP | %85,2 |
| Örencik Mah. | 1 | 116 | %95,7 | AKP | %48,6 |
| Üçsaray Mah. | 1 | 164 | %100,6 | CHP | %96,3 |
| İdrisyayla Mah. | 1 | 91 | %96,7 | AKP | %57,8 |
| İkizoluk Mah. | 1 | 56 | %101,8 | CHP | %80,7 |
| İkiçeşme Mah. | 3 | 745 | %92,1 | CHP | %54,8 |
| Şükranlı Mah. | 1 | 108 | %100,0 | CHP | %51,9 |