Mihalıççık · Büyükşehir belediye başkanı
%45,9
AK PARTİ birinci
5.944 geçerli oy · katılım %86,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mihalıççık ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %45,9 ile birinci; 5944 geçerli oy, katılım %86,8.
Mihalıççık
Kayıtlı seçmen 7.355 · Oy kullanan 6.386 (katılım %86,8) · Geçerli 5.944 · Geçersiz 442
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 2.729 | %45,9 |
| CHP | 2.226 | %37,5 |
| DSP | 471 | %7,9 |
| İYİ | 172 | %2,9 |
| YRP | 83 | %1,4 |
| SAADET | 81 | %1,4 |
| ZAFER | 58 | %1,0 |
| MİLLET | 19 | %0,3 |
| MEMLEKET | 18 | %0,3 |
| DEM | 17 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 17 | %0,3 |
| YTP | 10 | %0,2 |
| HAK-PAR | 9 | %0,2 |
| VATAN | 9 | %0,2 |
| BTP | 7 | %0,1 |
| EMEP | 6 | %0,1 |
| TKP | 4 | %0,1 |
| TKH | 3 | %0,1 |
| DEVA | 3 | %0,1 |
| Erol Çoban (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Kasım Karakaş (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adahisar Mah. | 1 | 45 | %93,3 | AKP | %47,5 |
| Ahur Mah. | 1 | 127 | %89,0 | CHP | %43,0 |
| Ahurözü Mah. | 1 | 168 | %66,1 | AKP | %57,0 |
| Akçaören Mah. | 1 | 72 | %97,2 | AKP | %65,2 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 35 | %85,7 | AKP | %35,7 |
| Bahtiyar Mah. | 1 | 51 | %96,1 | AKP | %75,0 |
| Belen Mah. | 1 | 95 | %88,4 | CHP | %48,7 |
| Bey Mah. | 1 | 31 | %103,2 | CHP | %67,7 |
| Camikebir Mah. | 3 | 937 | %81,0 | AKP | %42,1 |
| Dağcı Mah. | 1 | 92 | %96,7 | CHP | %57,3 |
| Dümrek Mah. | 1 | 97 | %90,7 | AKP | %53,8 |
| Diközü Mah. | 1 | 56 | %96,4 | AKP | %60,9 |
| Dinek Mah. | 1 | 191 | %70,2 | AKP | %53,9 |
| Gözeler Mah. | 1 | 30 | %96,7 | CHP | %57,7 |
| Güce Mah. | 1 | 88 | %80,7 | AKP | %54,8 |
| Güreş Mah. | 1 | 76 | %88,2 | AKP | %43,9 |
| Gürleyik Mah. | 1 | 189 | %83,6 | AKP | %42,1 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 90 | %95,6 | AKP | %37,8 |
| Ilıcalar Mah. | 1 | 72 | %94,4 | AKP | %41,0 |
| Karageyikli Mah. | 1 | 106 | %100,0 | AKP | %53,4 |
| Karaçam Mah. | 1 | 33 | %93,9 | AKP | %58,6 |
| Kavak Mah. | 1 | 225 | %95,6 | AKP | %61,5 |
| Kayı Mah. | 1 | 271 | %84,1 | CHP | %68,8 |
| Kızılbörüklü Mah. | 1 | 117 | %91,5 | AKP | %52,9 |
| Korucu Mah. | 1 | 95 | %90,5 | CHP | %49,3 |
| Koyunağılı Mah. | 1 | 131 | %83,2 | CHP | %73,0 |
| Kozlu Mah. | 1 | 74 | %73,0 | CHP | %51,9 |
| Lütfiye Mah. | 1 | 88 | %101,1 | AKP | %42,5 |
| Mahmuthisar Mah. | 1 | 74 | %90,5 | AKP | %64,6 |
| Medrese Mah. | 3 | 784 | %81,9 | AKP | %43,6 |
| Narlı Mah. | 1 | 174 | %94,8 | AKP | %55,7 |
| Obruk Mah. | 1 | 87 | %92,0 | CHP | %58,1 |
| Otluk Mah. | 1 | 98 | %85,7 | AKP | %68,8 |
| Saray Mah. | 1 | 161 | %90,7 | AKP | %52,9 |
| Sazak Mah. | 1 | 130 | %83,1 | CHP | %63,7 |
| Seki Mah. | 1 | 70 | %75,7 | AKP | %58,8 |
| Sekiören Mah. | 1 | 156 | %82,7 | AKP | %67,7 |
| Sorkun Mah. | 1 | 143 | %93,7 | AKP | %62,8 |
| Süleler Mah. | 1 | 58 | %77,6 | AKP | %42,2 |
| Tatarcık Mah. | 1 | 16 | %87,5 | CHP | %50,0 |
| Uşakbükü Mah. | 1 | 55 | %96,4 | CHP | %36,2 |
| Yalımkaya Mah. | 2 | 216 | %91,7 | AKP | %53,1 |
| Yayla Mah. | 1 | 114 | %96,5 | AKP | %44,8 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 141 | %90,1 | AKP | %42,6 |
| Yunusemre Mah. | 2 | 520 | %87,1 | AKP | %44,4 |
| Çalkaya Mah. | 1 | 214 | %94,4 | AKP | %74,6 |
| Çalçı Mah. | 1 | 72 | %86,1 | CHP | %78,3 |
| Çardak Mah. | 1 | 103 | %93,2 | CHP | %44,0 |
| Çukurören Mah. | 1 | 60 | %96,7 | AKP | %51,0 |
| Ömer Mah. | 1 | 82 | %98,8 | CHP | %46,4 |
| Üçbaşlı Mah. | 1 | 49 | %69,4 | AKP | %43,8 |
| İkizafer Mah. | 1 | 70 | %81,4 | AKP | %58,5 |
| İğdecik Mah. | 1 | 26 | %111,5 | CHP | %46,4 |