%48,0
AK PARTİ birinci
7.421 geçerli oy · katılım %89,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alpu ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %48,0 ile birinci; 7421 geçerli oy, katılım %89,2.
Kayıtlı seçmen 8.785 · Oy kullanan 7.833 (katılım %89,2) · Geçerli 7.421 · Geçersiz 412
Alpu Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.564 | %48,0 |
| CHP | 3.262 | %44,0 |
| İYİ | 198 | %2,7 |
| YRP | 143 | %1,9 |
| ZAFER | 71 | %1,0 |
| SAADET | 47 | %0,6 |
| BTP | 42 | %0,6 |
| DSP | 16 | %0,2 |
| MİLLET | 14 | %0,2 |
| YTP | 11 | %0,2 |
| EMEP | 11 | %0,2 |
| DEVA | 9 | %0,1 |
| DEM | 8 | %0,1 |
| TKH | 6 | %0,1 |
| VATAN | 5 | %0,1 |
| MEMLEKET | 4 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 4 | %0,1 |
| HAK-PAR | 2 | %0,0 |
| Kasım Karakaş (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| TKP | 1 | %0,0 |
| Erol Çoban (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Alpu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktepe Mah. | 1 | 58 | %87,9 | CHP | %83,7 |
| Alapınar Mah. | 1 | 82 | %101,2 | CHP | %46,2 |
| Arıkaya Mah. | 1 | 198 | %93,4 | AKP | %55,0 |
| Ağaçhisar Mah. | 3 | 718 | %95,8 | AKP | %66,0 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 258 | %92,6 | AKP | %53,5 |
| Başören Mah. | 1 | 180 | %98,9 | AKP | %59,3 |
| Belkese Mah. | 1 | 90 | %100,0 | AKP | %58,6 |
| Bozan Mah. | 4 | 1.112 | %87,1 | CHP | %52,5 |
| Büğdüz Mah. | 1 | 167 | %89,2 | AKP | %63,9 |
| Dereköy Mah. | 1 | 140 | %90,0 | AKP | %72,9 |
| Esence Mah. | 1 | 56 | %100,0 | CHP | %57,4 |
| Fatih Mah. | 2 | 676 | %84,9 | AKP | %53,9 |
| Fevzi Paşa Mah. | 3 | 979 | %82,2 | AKP | %49,3 |
| Fevziye Mah. | 1 | 95 | %97,9 | CHP | %65,2 |
| Gökçekaya Mah. | 1 | 62 | %103,2 | CHP | %60,0 |
| Gökçeoğlu Mah. | 1 | 66 | %95,5 | CHP | %82,3 |
| Güroluk Mah. | 1 | 52 | %105,8 | CHP | %58,5 |
| Işıkören Mah. | 1 | 58 | %91,4 | CHP | %64,7 |
| Karacaören Mah. | 1 | 167 | %92,2 | AKP | %66,9 |
| Karakamış Mah. | 1 | 296 | %91,2 | CHP | %55,0 |
| Kemalpaşa Mah. | 2 | 515 | %87,2 | AKP | %48,2 |
| Koşmat Mah. | 1 | 127 | %91,3 | CHP | %93,0 |
| Mamure Mah. | 1 | 111 | %90,1 | AKP | %53,0 |
| Osmaniye Mah. | 2 | 674 | %87,1 | CHP | %50,0 |
| Sakarıkaracaören Mah. | 1 | 228 | %93,0 | CHP | %52,9 |
| Sarıkavak Mah. | 1 | 135 | %97,8 | CHP | %92,3 |
| Söğütçük Mah. | 1 | 104 | %82,7 | AKP | %67,9 |
| Uyuzhamamköyü Mah. | 1 | 184 | %90,8 | CHP | %54,0 |
| Yeşildon Mah. | 1 | 53 | %105,7 | CHP | %72,2 |
| Yunusemre Mah. | 3 | 857 | %82,7 | AKP | %54,3 |
| Çardakbaşı Mah. | 1 | 36 | %100,0 | AKP | %42,9 |
| Çerkez Çukurhisar Mah. | 1 | 67 | %91,0 | CHP | %69,5 |
| Özdenk Mah. | 1 | 184 | %96,2 | AKP | %66,7 |