%50,8
DEM Parti birinci
9.517 geçerli oy · katılım %71,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tekman ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında DEM Parti %50,8 ile birinci; 9517 geçerli oy, katılım %71,1.
Kayıtlı seçmen 14.990 · Oy kullanan 10.654 (katılım %71,1) · Geçerli 9.517 · Geçersiz 1.137
Tekman Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 4.838 | %50,8 |
| AKP | 2.867 | %30,1 |
| DEVA | 722 | %7,6 |
| CHP | 268 | %2,8 |
| İYİ | 212 | %2,2 |
| SAADET | 148 | %1,6 |
| ZAFER | 135 | %1,4 |
| HÜDA PAR | 55 | %0,6 |
| DSP | 45 | %0,5 |
| DP | 42 | %0,4 |
| ANAP | 33 | %0,4 |
| YTP | 26 | %0,3 |
| BTP | 23 | %0,2 |
| HKP | 19 | %0,2 |
| HAK-PAR | 16 | %0,2 |
| TKH | 15 | %0,2 |
| AB | 15 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 15 | %0,2 |
| VATAN | 15 | %0,2 |
| MİLLET | 8 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tekman mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdamar Mah. | 1 | 219 | %51,1 | AKP | %72,6 |
| Akdağ Mah. | 1 | 108 | %80,6 | DEM | %81,4 |
| Akpınar Mah. | 1 | 114 | %93,9 | AKP | %59,1 |
| Alabayır Mah. | 1 | 135 | %25,2 | AKP | %43,5 |
| Aydınlı Mah. | 1 | 68 | %85,3 | AKP | %45,3 |
| Aydınlık Mah. | 1 | 191 | %80,1 | DEM | %66,2 |
| Ağcakoca Mah. | 1 | 148 | %79,7 | DEM | %46,5 |
| Aşağıhanbeyi Mah. | 1 | 101 | %72,3 | DEM | %41,9 |
| Aşağıtepecik Mah. | 1 | 27 | %77,8 | AKP | %26,3 |
| Beyköy Mah. | 1 | 288 | %85,8 | DEM | %79,3 |
| Beşdere Mah. | 1 | 122 | %65,6 | DEM | %55,3 |
| Cihan Mah. | 1 | 148 | %89,9 | DEM | %47,1 |
| Dalsöğüt Mah. | 1 | 210 | %23,3 | DEM | %60,5 |
| Deliler Mah. | 1 | 114 | %82,5 | DEM | %70,0 |
| Dengiz Mah. | 1 | 119 | %70,6 | DEM | %52,4 |
| Düzyurt Mah. | 3 | 790 | %78,6 | AKP | %48,9 |
| Erence Mah. | 1 | 201 | %89,1 | DEM | %43,3 |
| Geçitköy Mah. | 1 | 233 | %87,6 | DEM | %51,9 |
| Gökoğlan Mah. | 2 | 394 | %70,1 | AKP | %65,5 |
| Gözlüce Mah. | 1 | 86 | %58,1 | AKP | %62,8 |
| Gülveren Mah. | 1 | 50 | %94,0 | DEM | %63,6 |
| Gümüşlük Mah. | 1 | 108 | %84,3 | AKP | %62,0 |
| Gündamı Mah. | 1 | 132 | %76,5 | DEM | %76,6 |
| Güneşli Mah. | 1 | 31 | %100,0 | AKP | %54,8 |
| Gürgür Mah. | 1 | 110 | %74,6 | DEM | %53,1 |
| Güzeldere Mah. | 1 | 295 | %85,1 | DEM | %53,3 |
| Hacıömer Mah. | 1 | 238 | %62,2 | DEM | %90,1 |
| Hamzalar Mah. | 1 | 147 | %85,7 | DEM | %75,0 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 254 | %81,5 | DEM | %51,0 |
| Hüseyinağa Mah. | 1 | 56 | %82,1 | DEM | %47,7 |
| Ilıgöze Mah. | 1 | 182 | %78,6 | DEM | %62,4 |
| Işıklar Mah. | 1 | 216 | %82,4 | DEM | %69,0 |
| Kalaycı Mah. | 2 | 379 | %74,9 | DEM | %32,3 |
| Karapınar Mah. | 1 | 239 | %95,4 | DEM | %76,7 |
| Karataş Mah. | 1 | 14 | %85,7 | AKP | %72,7 |
| Karatepe Mah. | 1 | 71 | %85,9 | AKP | %42,9 |
| Karlıca Mah. | 2 | 403 | %43,4 | DEM | %69,6 |
| Katranlı Mah. | 1 | 347 | %77,5 | DEM | %50,5 |
| Kayaboğaz Mah. | 1 | 94 | %69,2 | DEM | %43,1 |
| Kazancık Mah. | 1 | 52 | %96,2 | AKP | %69,8 |
| Kırıkan Mah. | 2 | 538 | %55,4 | DEM | %56,5 |
| Koçyayla Mah. | 3 | 646 | %67,5 | DEM | %48,9 |
| Kuruca Mah. | 1 | 37 | %54,1 | AKP | %65,0 |
| Körsu Mah. | 1 | 150 | %76,7 | DEM | %84,3 |
| Küllü Mah. | 1 | 196 | %60,7 | DEM | %80,4 |
| Mescitli Mah. | 1 | 283 | %68,6 | AKP | %42,1 |
| Mollamehmet Mah. | 1 | 102 | %78,4 | DEM | %69,6 |
| Susuz Mah. | 1 | 103 | %47,6 | DEM | %66,7 |
| Taşkesen Mah. | 2 | 515 | %72,0 | AKP | %57,1 |
| Toptepe Mah. | 2 | 694 | %70,8 | DEM | %49,7 |
| Turnagöl Mah. | 1 | 126 | %40,5 | DEM | %46,9 |
| Vatan Mah. | 4 | 1.085 | %72,1 | DEM | %38,8 |
| Yalınca Mah. | 1 | 202 | %84,2 | AKP | %43,5 |
| Yerköy Mah. | 1 | 50 | %92,0 | DEM | %64,9 |
| Yeşilören Mah. | 1 | 76 | %89,5 | DEM | %82,8 |
| Yoncalı Mah. | 1 | 149 | %93,3 | DEM | %66,2 |
| Yukarıhanbeyi Mah. | 1 | 63 | %82,5 | AKP | %43,5 |
| Yukarıtepecik Mah. | 1 | 45 | %95,6 | AKP | %78,1 |
| Yuvaklı Mah. | 2 | 318 | %54,4 | AKP | %62,4 |
| Yücepınar Mah. | 1 | 93 | %94,6 | DEM | %54,1 |
| Yiğitler Mah. | 1 | 223 | %57,4 | DEM | %71,1 |
| Çatak Mah. | 1 | 106 | %65,1 | DEM | %73,1 |
| Çatkale Mah. | 1 | 184 | %74,5 | AKP | %71,0 |
| Çayırdağı Mah. | 1 | 48 | %75,0 | AKP | %74,3 |
| Çağlar Mah. | 1 | 123 | %65,9 | CHP | %39,2 |
| Çevirme Mah. | 2 | 366 | %72,4 | DEM | %71,3 |
| Çukuryayla Mah. | 2 | 484 | %51,5 | DEM | %70,1 |
| Çiçekdağı Mah. | 1 | 133 | %85,7 | DEM | %92,8 |
| İncesu Mah. | 1 | 102 | %70,6 | DEM | %42,7 |
| İsmetpaşa Mah. | 2 | 452 | %65,5 | DEM | %47,1 |
| Şakşak Mah. | 1 | 64 | %73,4 | DEM | %93,5 |