%59,6
AK PARTİ birinci
13.967 geçerli oy · katılım %83,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pasinler ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %59,6 ile birinci; 13.967 geçerli oy, katılım %83,1.
Kayıtlı seçmen 18.177 · Oy kullanan 15.096 (katılım %83,1) · Geçerli 13.967 · Geçersiz 1.129
Pasinler Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.329 | %59,6 |
| İYİ | 3.084 | %22,1 |
| SAADET | 669 | %4,8 |
| ZAFER | 482 | %3,5 |
| DEM | 367 | %2,6 |
| CHP | 360 | %2,6 |
| DEVA | 192 | %1,4 |
| HÜDA PAR | 118 | %0,8 |
| DP | 92 | %0,7 |
| YTP | 49 | %0,4 |
| BTP | 42 | %0,3 |
| VATAN | 33 | %0,2 |
| ANAP | 31 | %0,2 |
| DSP | 19 | %0,1 |
| TKH | 19 | %0,1 |
| HAK-PAR | 18 | %0,1 |
| MİLLET | 18 | %0,1 |
| HKP | 16 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 15 | %0,1 |
| AB | 14 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Pasinler mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acı Mah. | 1 | 188 | %98,9 | AKP | %68,0 |
| Altınbaşak Mah. | 3 | 713 | %85,3 | AKP | %69,4 |
| Alvar Mah. | 2 | 596 | %88,1 | AKP | %62,3 |
| Ardıçlı Mah. | 2 | 471 | %87,1 | AKP | %46,2 |
| Ağaçminare Mah. | 1 | 319 | %84,0 | AKP | %57,4 |
| Ağcalar Mah. | 1 | 159 | %88,1 | AKP | %73,2 |
| Aşıtlar Mah. | 1 | 137 | %83,2 | AKP | %58,9 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 953 | %75,5 | AKP | %56,6 |
| Baldızı Mah. | 1 | 28 | %85,7 | AKP | %70,0 |
| Başören Mah. | 1 | 56 | %60,7 | AKP | %55,6 |
| Bulkasım Mah. | 1 | 116 | %98,3 | AKP | %90,2 |
| Büyükdere Mah. | 1 | 256 | %83,2 | AKP | %65,7 |
| Büyüktüy Mah. | 1 | 157 | %80,3 | AKP | %61,1 |
| Camikebir Mah. | 1 | 205 | %84,9 | AKP | %52,7 |
| Demirdöven Mah. | 2 | 666 | %91,0 | AKP | %61,4 |
| Emirşeyh Mah. | 1 | 122 | %89,3 | AKP | %49,0 |
| Epsemce Mah. | 1 | 323 | %86,7 | AKP | %81,6 |
| Erzurumkapı Mah. | 2 | 454 | %85,0 | AKP | %58,2 |
| Esendere Mah. | 1 | 178 | %70,8 | CHP | %40,8 |
| Gerdekkaya Mah. | 1 | 56 | %92,9 | AKP | %75,0 |
| Gölciğez Mah. | 1 | 74 | %93,2 | AKP | %64,1 |
| Hanahmet Mah. | 1 | 27 | %70,4 | AKP | %83,3 |
| Hasandede Mah. | 1 | 191 | %87,4 | AKP | %29,7 |
| Kaplıcalar Mah. | 3 | 784 | %81,1 | AKP | %44,3 |
| Karakale Mah. | 1 | 29 | %79,3 | AKP | %75,0 |
| Karapınar Mah. | 1 | 157 | %61,8 | AKP | %75,3 |
| Karavelet Mah. | 1 | 122 | %83,6 | AKP | %69,5 |
| Kasımpaşa Mah. | 8 | 2.656 | %77,0 | AKP | %52,5 |
| Kavuşturan Mah. | 1 | 313 | %94,9 | AKP | %41,7 |
| Kethuda Mah. | 2 | 579 | %67,0 | AKP | %36,4 |
| Kevenlik Mah. | 1 | 144 | %74,3 | AKP | %72,8 |
| Kızılören Mah. | 1 | 47 | %89,4 | AKP | %59,5 |
| Kotandüzü Mah. | 1 | 45 | %91,1 | AKP | %58,1 |
| Kurbançayır Mah. | 1 | 85 | %87,1 | AKP | %89,9 |
| Kurtuluş Mah. | 3 | 802 | %82,0 | AKP | %51,8 |
| Küçüktüy Mah. | 1 | 122 | %88,5 | AKP | %57,9 |
| Otlukkapı Mah. | 1 | 287 | %86,8 | AKP | %54,7 |
| Ovaköy Mah. | 1 | 65 | %73,9 | AKP | %55,3 |
| Paşabey Mah. | 2 | 541 | %85,8 | AKP | %57,5 |
| Pelitli Mah. | 1 | 39 | %92,3 | AKP | %79,4 |
| Porsuk Mah. | 1 | 185 | %88,7 | AKP | %56,7 |
| Pusudere Mah. | 1 | 53 | %90,6 | AKP | %62,5 |
| Reşadiye Mah. | 1 | 225 | %74,7 | AKP | %53,1 |
| Serçeboğazı Mah. | 1 | 193 | %86,0 | AKP | %73,2 |
| Sunak Mah. | 1 | 115 | %81,7 | AKP | %94,6 |
| Sivas Mah. | 1 | 159 | %82,4 | AKP | %50,0 |
| Taşağıl Mah. | 1 | 154 | %70,8 | AKP | %94,4 |
| Taşkaynak Mah. | 1 | 309 | %90,0 | AKP | %66,4 |
| Taşlıgüney Mah. | 1 | 136 | %80,2 | AKP | %46,3 |
| Taşlıyurt Mah. | 1 | 65 | %80,0 | AKP | %76,1 |
| Tepecik Mah. | 1 | 202 | %70,8 | AKP | %78,7 |
| Timar Mah. | 1 | 31 | %100,0 | AKP | %60,0 |
| Uzunark Mah. | 1 | 138 | %70,3 | AKP | %63,7 |
| Yamaç Mah. | 1 | 75 | %82,7 | AKP | %51,6 |
| Yastıktepe Mah. | 2 | 270 | %94,8 | AKP | %84,1 |
| Yavuzlu Mah. | 1 | 106 | %94,3 | AKP | %75,0 |
| Yayla Mah. | 1 | 44 | %100,0 | AKP | %66,7 |
| Yayladağ Mah. | 1 | 228 | %93,9 | AKP | %84,6 |
| Yeni Mah. | 1 | 255 | %84,7 | AKP | %65,6 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 132 | %88,6 | AKP | %79,4 |
| Yukarıdanişment Mah. | 1 | 73 | %95,9 | İYİ | %41,4 |
| Yukarıçakmak Mah. | 1 | 100 | %74,0 | AKP | %75,3 |
| Yiğitpınarı Mah. | 1 | 31 | %80,7 | AKP | %82,6 |
| Yiğittaşı Mah. | 1 | 182 | %91,8 | AKP | %71,5 |
| Çakırtaş Mah. | 1 | 306 | %80,1 | AKP | %76,0 |
| Çalıyazı Mah. | 1 | 84 | %85,7 | AKP | %73,1 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 75 | %92,0 | AKP | %55,4 |
| Çöğender Mah. | 2 | 373 | %83,4 | AKP | %55,5 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 66 | %95,5 | AKP | %69,5 |
| Övenler Mah. | 1 | 187 | %94,1 | AKP | %57,1 |
| Üğümü Mah. | 1 | 173 | %90,8 | AKP | %83,9 |
| Şehit Burak Karakoç Mah. | 1 | 190 | %97,4 | İYİ | %28,9 |