%60,6
AK PARTİ birinci
16.376 geçerli oy · katılım %78,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Oltu ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %60,6 ile birinci; 16.376 geçerli oy, katılım %78,5.
Kayıtlı seçmen 22.854 · Oy kullanan 17.932 (katılım %78,5) · Geçerli 16.376 · Geçersiz 1.556
Oltu Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.931 | %60,6 |
| İYİ | 2.335 | %14,3 |
| DP | 1.020 | %6,2 |
| CHP | 768 | %4,7 |
| SAADET | 587 | %3,6 |
| ZAFER | 567 | %3,5 |
| MİLLİ YOL | 326 | %2,0 |
| ANAP | 232 | %1,4 |
| DEM | 131 | %0,8 |
| BTP | 77 | %0,5 |
| YTP | 77 | %0,5 |
| DEVA | 75 | %0,5 |
| AB | 50 | %0,3 |
| MİLLET | 49 | %0,3 |
| DSP | 42 | %0,3 |
| VATAN | 42 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 28 | %0,2 |
| HKP | 17 | %0,1 |
| TKH | 14 | %0,1 |
| HAK-PAR | 8 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Oltu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alatarla Mah. | 1 | 162 | %67,3 | AKP | %63,2 |
| Arıtaş Mah. | 1 | 121 | %85,1 | AKP | %76,7 |
| Aslanpaşa Mah. | 3 | 893 | %74,9 | AKP | %49,5 |
| Ayvalı Mah. | 2 | 587 | %86,7 | AKP | %56,5 |
| Ayyıldız Mah. | 1 | 104 | %70,2 | AKP | %73,6 |
| Aşağıkumlu Mah. | 1 | 115 | %86,1 | AKP | %54,6 |
| Aşağıçamlı Mah. | 1 | 104 | %85,6 | AKP | %70,6 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 185 | %84,3 | AKP | %59,2 |
| Bahçelikışla Mah. | 3 | 133 | %82,0 | AKP | %70,6 |
| Ballıca Mah. | 1 | 152 | %84,2 | AKP | %58,9 |
| Başaklı Mah. | 2 | 406 | %89,9 | AKP | %74,5 |
| Başbağlar Mah. | 1 | 57 | %96,5 | AKP | %63,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.066 | %74,4 | AKP | %60,7 |
| Damarlıtaş Mah. | 1 | 70 | %74,3 | AKP | %67,4 |
| Dağdibi Mah. | 1 | 132 | %81,1 | AKP | %28,1 |
| Demirtaş Mah. | 1 | 33 | %81,8 | AKP | %73,1 |
| Derebaşı Mah. | 2 | 249 | %70,7 | AKP | %78,3 |
| Dokuzdeğirmen Mah. | 1 | 43 | %72,1 | AKP | %71,0 |
| Duralar Mah. | 1 | 40 | %97,5 | AKP | %73,7 |
| Elmadüzü Mah. | 2 | 100 | %84,0 | AKP | %62,5 |
| Erdoğmuş Mah. | 1 | 37 | %86,5 | AKP | %62,5 |
| Esenyamaç Mah. | 1 | 85 | %78,8 | AKP | %72,3 |
| Gökçedere Mah. | 2 | 452 | %75,7 | AKP | %59,6 |
| Günlüce Mah. | 1 | 241 | %73,9 | AKP | %65,5 |
| Güryaprak Mah. | 1 | 94 | %89,4 | AKP | %69,6 |
| Güzelsu Mah. | 3 | 338 | %84,0 | AKP | %70,9 |
| Halitpaşa Mah. | 4 | 799 | %84,4 | AKP | %50,3 |
| Kaleboğazı Mah. | 1 | 196 | %84,7 | AKP | %66,9 |
| Karabekir Mah. | 7 | 1.930 | %74,5 | AKP | %61,5 |
| Karataş Mah. | 1 | 69 | %89,9 | AKP | %57,4 |
| Kayaaltı Mah. | 1 | 88 | %77,3 | AKP | %58,5 |
| Kemerkaya Mah. | 1 | 82 | %97,6 | AKP | %47,0 |
| Konukseven Mah. | 1 | 31 | %93,6 | AKP | %96,6 |
| Küçükorucuk Mah. | 1 | 96 | %82,3 | AKP | %85,3 |
| Nüğürcük Mah. | 1 | 95 | %96,8 | AKP | %88,1 |
| Obayayla Mah. | 1 | 114 | %86,8 | AKP | %51,7 |
| Orucuk Mah. | 2 | 283 | %85,2 | AKP | %72,1 |
| Sarısaz Mah. | 1 | 176 | %85,2 | AKP | %76,0 |
| Sağlıcak Mah. | 1 | 103 | %93,2 | AKP | %56,5 |
| Subatuk Mah. | 1 | 61 | %85,3 | AKP | %83,3 |
| Süleymanlı Mah. | 1 | 24 | %70,8 | AKP | %88,2 |
| Sülünkaya Mah. | 1 | 111 | %77,5 | AKP | %80,8 |
| Tekeli Mah. | 1 | 86 | %84,9 | AKP | %30,3 |
| Toklu Mah. | 1 | 135 | %67,4 | AKP | %40,5 |
| Topkaynak Mah. | 1 | 89 | %79,8 | AKP | %39,4 |
| Toprakkale Mah. | 1 | 59 | %79,7 | AKP | %58,5 |
| Tutlu Mah. | 2 | 414 | %88,9 | AKP | %64,4 |
| Tutmaç Mah. | 1 | 223 | %77,1 | AKP | %68,1 |
| Tuzla Mah. | 1 | 187 | %86,6 | AKP | %56,7 |
| Vişneli Mah. | 1 | 109 | %87,2 | AKP | %66,7 |
| Yarbaşı Mah. | 1 | 91 | %103,3 | AKP | %63,3 |
| Yasin Haşimoğlu Mah. | 18 | 5.545 | %75,4 | AKP | %57,4 |
| Yaylaçayır Mah. | 1 | 69 | %78,3 | AKP | %52,1 |
| Yolboyu Mah. | 1 | 106 | %81,1 | AKP | %23,9 |
| Yukarıkumlu Mah. | 1 | 64 | %92,2 | AKP | %55,6 |
| Yukarıçamlı Mah. | 1 | 47 | %74,5 | AKP | %74,3 |
| Yusuf Ziyabey Mah. | 5 | 1.383 | %76,1 | AKP | %58,1 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 167 | %81,4 | AKP | %82,7 |
| Çanakpınar Mah. | 1 | 113 | %73,5 | AKP | %75,6 |
| Çatak Mah. | 1 | 110 | %72,7 | AKP | %68,9 |
| Çatalsöğüt Mah. | 1 | 57 | %66,7 | AKP | %72,2 |
| Çayüstü Mah. | 1 | 55 | %74,6 | AKP | %48,7 |
| Çengelli Mah. | 1 | 170 | %85,3 | AKP | %49,6 |
| Özdere Mah. | 1 | 267 | %91,4 | AKP | %74,5 |
| Ünlükaya Mah. | 1 | 324 | %78,1 | AKP | %54,6 |
| İnanmış Mah. | 1 | 132 | %87,9 | AKP | %73,5 |
| İnci Mah. | 1 | 238 | %81,5 | AKP | %96,3 |
| İpekçayırı Mah. | 1 | 23 | %60,9 | AKP | %84,6 |
| İriağaç Mah. | 1 | 99 | %73,7 | AKP | %55,1 |
| İğdeli Mah. | 1 | 52 | %96,2 | AKP | %88,0 |
| Şehitler Mah. | 4 | 1.075 | %74,7 | AKP | %50,4 |
| Şendurak Mah. | 1 | 108 | %83,3 | AKP | %79,8 |