%57,2
AK PARTİ birinci
6.986 geçerli oy · katılım %82,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Köprüköy ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %57,2 ile birinci; 6986 geçerli oy, katılım %82,2.
Kayıtlı seçmen 9.275 · Oy kullanan 7.622 (katılım %82,2) · Geçerli 6.986 · Geçersiz 636
Köprüköy Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.994 | %57,2 |
| İYİ | 1.106 | %15,8 |
| DEM | 691 | %9,9 |
| HÜDA PAR | 355 | %5,1 |
| SAADET | 191 | %2,7 |
| CHP | 156 | %2,2 |
| ZAFER | 138 | %2,0 |
| DEVA | 120 | %1,7 |
| ANAP | 48 | %0,7 |
| DP | 31 | %0,4 |
| DSP | 23 | %0,3 |
| BTP | 22 | %0,3 |
| HAK-PAR | 22 | %0,3 |
| YTP | 21 | %0,3 |
| MİLLET | 17 | %0,2 |
| AB | 14 | %0,2 |
| VATAN | 13 | %0,2 |
| HKP | 10 | %0,1 |
| TKH | 8 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 6 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Köprüköy mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçam Mah. | 1 | 286 | %69,6 | AKP | %46,2 |
| Alaca Mah. | 2 | 628 | %71,5 | HÜDA PAR | %45,7 |
| Ataköy Mah. | 1 | 19 | %57,9 | AKP | %54,6 |
| Ağcaşar Mah. | 2 | 412 | %73,5 | AKP | %62,1 |
| Aşağıkızılkale Mah. | 1 | 103 | %74,8 | SAADET | %32,9 |
| Aşağıçakmak Mah. | 1 | 29 | %106,9 | AKP | %60,0 |
| Buğdaylı Mah. | 1 | 269 | %87,0 | AKP | %72,6 |
| Camikebir Mah. | 1 | 93 | %108,6 | AKP | %56,0 |
| Derebaşı Mah. | 1 | 66 | %93,9 | AKP | %53,2 |
| Duatepe Mah. | 1 | 168 | %78,0 | AKP | %43,8 |
| Dumankaya Mah. | 1 | 218 | %87,6 | AKP | %58,1 |
| Dilek Mah. | 1 | 76 | %80,3 | AKP | %35,0 |
| Emre Mah. | 2 | 395 | %84,8 | AKP | %59,8 |
| Eyüpler Mah. | 1 | 216 | %75,0 | AKP | %50,0 |
| Eğirmez Mah. | 1 | 215 | %94,9 | AKP | %78,1 |
| Geyikli Mah. | 1 | 94 | %78,7 | AKP | %76,7 |
| Gölçayır Mah. | 1 | 207 | %77,3 | AKP | %85,5 |
| Güzelhisar Mah. | 2 | 635 | %83,6 | AKP | %54,9 |
| Ilıcasu Mah. | 1 | 183 | %83,6 | AKP | %74,1 |
| Karataşlar Mah. | 1 | 132 | %78,0 | DEM | %46,9 |
| Kayabaşı Mah. | 2 | 364 | %87,4 | AKP | %51,8 |
| Kıyıkonak Mah. | 1 | 138 | %71,0 | AKP | %72,8 |
| Marifet Mah. | 1 | 143 | %86,7 | AKP | %48,3 |
| Mescitli Mah. | 1 | 173 | %79,2 | İYİ | %31,5 |
| Ortaklar Mah. | 1 | 123 | %78,1 | AKP | %78,5 |
| Pekecik Mah. | 1 | 36 | %72,2 | AKP | %72,0 |
| Sarıtaş Mah. | 1 | 124 | %87,1 | AKP | %55,1 |
| Savatlı Mah. | 1 | 29 | %103,5 | AKP | %86,7 |
| Soğuksu Mah. | 1 | 229 | %81,2 | AKP | %65,3 |
| Topçu Mah. | 1 | 77 | %81,8 | DEM | %48,4 |
| Yapağılı Mah. | 1 | 109 | %90,8 | AKP | %63,7 |
| Yağan Mah. | 5 | 1.374 | %87,9 | AKP | %50,8 |
| Yemlik Mah. | 1 | 25 | %84,0 | AKP | %65,0 |
| Yeşilöz Mah. | 1 | 35 | %100,0 | AKP | %97,1 |
| Yılanlı Mah. | 1 | 80 | %103,8 | AKP | %62,5 |
| Yukarıkızılca Mah. | 1 | 92 | %91,3 | AKP | %76,3 |
| Yukarıkızılkale Mah. | 1 | 69 | %89,9 | AKP | %56,6 |
| Yukarısöğütlü Mah. | 1 | 29 | %93,1 | AKP | %60,0 |
| Ziyaret Mah. | 1 | 351 | %90,3 | AKP | %68,1 |
| Çullu Mah. | 2 | 565 | %65,0 | AKP | %49,1 |
| Örentaş Mah. | 1 | 72 | %88,9 | AKP | %51,9 |
| Şehitler Mah. | 2 | 594 | %83,8 | AKP | %67,3 |