%51,3
DEM Parti birinci
10.852 geçerli oy · katılım %71,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karayazı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında DEM Parti %51,3 ile birinci; 10.852 geçerli oy, katılım %71,9.
Kayıtlı seçmen 16.436 · Oy kullanan 11.822 (katılım %71,9) · Geçerli 10.852 · Geçersiz 970
Karayazı Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 5.565 | %51,3 |
| AKP | 4.164 | %38,4 |
| CHP | 365 | %3,4 |
| İYİ | 158 | %1,5 |
| DSP | 120 | %1,1 |
| ZAFER | 116 | %1,1 |
| SAADET | 67 | %0,6 |
| BTP | 61 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 41 | %0,4 |
| DEVA | 39 | %0,4 |
| VATAN | 32 | %0,3 |
| TKH | 23 | %0,2 |
| ANAP | 19 | %0,2 |
| DP | 19 | %0,2 |
| HAK-PAR | 16 | %0,2 |
| AB | 16 | %0,2 |
| YTP | 11 | %0,1 |
| MİLLET | 8 | %0,1 |
| HKP | 6 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 6 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Karayazı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdurrahmanköy Mah. | 2 | 158 | %76,0 | DEM | %43,4 |
| Akarsu Mah. | 1 | 192 | %71,9 | DEM | %64,9 |
| Akpınar Mah. | 1 | 19 | %105,3 | DEM | %45,0 |
| Alemdağı Mah. | 1 | 226 | %74,8 | DEM | %81,4 |
| Aliküllek Mah. | 1 | 105 | %85,7 | DEM | %70,7 |
| Anıtlı Mah. | 1 | 238 | %61,8 | AKP | %53,9 |
| Aydınsu Mah. | 1 | 161 | %75,8 | DSP | %81,7 |
| Ağaçlı Mah. | 1 | 180 | %52,2 | DEM | %49,4 |
| Aşağısöylemez Mah. | 2 | 562 | %73,3 | DEM | %66,7 |
| Aşağıincesu Mah. | 1 | 299 | %76,6 | DEM | %79,6 |
| Bayraktar Mah. | 2 | 662 | %78,7 | DEM | %55,3 |
| Bezirhane Mah. | 1 | 79 | %74,7 | DEM | %44,0 |
| Değirmenkaya Mah. | 3 | 840 | %64,9 | DEM | %66,7 |
| Doruca Mah. | 1 | 42 | %97,6 | DEM | %53,9 |
| Duruca Mah. | 1 | 138 | %89,9 | DEM | %74,8 |
| Dörtpınar Mah. | 1 | 129 | %45,0 | DEM | %51,9 |
| Dündar Mah. | 1 | 108 | %72,2 | DEM | %72,1 |
| Elmaağaç Mah. | 2 | 259 | %61,4 | AKP | %43,9 |
| Geventepe Mah. | 1 | 71 | %26,8 | DEM | %56,3 |
| Göksu Mah. | 2 | 385 | %74,0 | DEM | %69,3 |
| Göktepe Mah. | 1 | 75 | %61,3 | AKP | %58,5 |
| Güllü Mah. | 1 | 84 | %96,4 | DEM | %73,7 |
| Hacıbayram Mah. | 1 | 118 | %66,1 | DEM | %75,3 |
| Hasanova Mah. | 2 | 173 | %86,7 | AKP | %82,6 |
| Kapanlı Mah. | 1 | 109 | %66,1 | AKP | %48,5 |
| Karaağıl Mah. | 1 | 282 | %83,7 | AKP | %58,3 |
| Karabey Mah. | 2 | 93 | %74,2 | DEM | %60,9 |
| Karakale Mah. | 1 | 132 | %72,0 | AKP | %48,4 |
| Karakaya Mah. | 3 | 226 | %77,0 | AKP | %55,9 |
| Karasu Mah. | 1 | 240 | %70,0 | DEM | %45,8 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 287 | %80,1 | AKP | %63,9 |
| Kayalar Mah. | 1 | 80 | %77,5 | AKP | %51,7 |
| Kazbel Mah. | 1 | 184 | %66,9 | DEM | %54,9 |
| Kırgındere Mah. | 1 | 120 | %66,7 | AKP | %57,1 |
| Kırkpınar Mah. | 1 | 55 | %63,6 | DEM | %63,6 |
| Kurupınar Mah. | 1 | 66 | %51,5 | AKP | %53,1 |
| Kösehasan Mah. | 1 | 203 | %83,7 | DEM | %64,6 |
| Köyceğiz Mah. | 2 | 395 | %65,3 | DEM | %52,2 |
| Molla Osman Mah. | 1 | 185 | %68,1 | AKP | %59,2 |
| Mollabekir Mah. | 1 | 29 | %65,5 | DEM | %47,4 |
| Muratlı Mah. | 1 | 46 | %54,4 | AKP | %54,6 |
| Payveren Mah. | 1 | 211 | %78,2 | AKP | %68,4 |
| Salyamaç Mah. | 2 | 385 | %81,8 | DEM | %55,0 |
| Sancaktar Mah. | 1 | 114 | %64,0 | DEM | %91,7 |
| Sarıçiçek Mah. | 1 | 23 | %47,8 | AKP | %72,7 |
| Selenli Mah. | 1 | 240 | %68,3 | DEM | %78,0 |
| Sukonak Mah. | 1 | 179 | %76,5 | DEM | %77,9 |
| Sulutaş Mah. | 1 | 91 | %50,6 | AKP | %65,9 |
| Taşan Mah. | 2 | 97 | %100,0 | AKP | %61,5 |
| Tosunlu Mah. | 1 | 348 | %67,2 | DEM | %68,3 |
| Turnagöl Mah. | 2 | 322 | %72,7 | AKP | %86,4 |
| Ulucanlar Mah. | 2 | 536 | %71,5 | DEM | %72,9 |
| Uğurdalı Mah. | 1 | 25 | %76,0 | AKP | %66,7 |
| Yahyaköy Mah. | 1 | 137 | %79,6 | DEM | %68,3 |
| Yalındal Mah. | 2 | 140 | %65,0 | AKP | %52,3 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.996 | %69,2 | DEM | %45,2 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 82 | %85,4 | DEM | %50,8 |
| Yeşilova Mah. | 1 | 68 | %72,1 | AKP | %51,1 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 87 | %83,9 | AKP | %51,5 |
| Yolgören Mah. | 1 | 83 | %59,0 | DEM | %73,5 |
| Yukarıcihanbey Mah. | 1 | 122 | %79,5 | AKP | %70,9 |
| Yukarısöylemez Mah. | 1 | 170 | %75,9 | DEM | %63,6 |
| Yukarıçığılgan Mah. | 1 | 154 | %87,0 | DEM | %40,3 |
| Yücelik Mah. | 3 | 290 | %60,7 | AKP | %53,2 |
| Yiğityolu Mah. | 1 | 311 | %64,3 | AKP | %64,2 |
| Çakmaközü Mah. | 1 | 167 | %53,3 | AKP | %59,0 |
| Çalışkan Mah. | 1 | 46 | %60,9 | AKP | %70,4 |
| Çaltılı Mah. | 1 | 105 | %61,0 | DEM | %82,8 |
| Çatalören Mah. | 1 | 253 | %68,0 | DEM | %45,1 |
| Çavuşköy Mah. | 2 | 374 | %68,5 | DEM | %60,8 |
| Çayırbeyli Mah. | 1 | 301 | %83,4 | DEM | %46,9 |
| Çelikli Mah. | 1 | 270 | %79,3 | AKP | %51,3 |
| Çepi Mah. | 1 | 140 | %78,6 | DEM | %58,0 |
| Üzengili Mah. | 2 | 379 | %80,2 | DEM | %59,7 |
| Şakirköy Mah. | 1 | 155 | %88,4 | DEM | %78,5 |