%45,7
AK PARTİ birinci
10.957 geçerli oy · katılım %73,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hınıs ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %45,7 ile birinci; 10.957 geçerli oy, katılım %73,7.
Kayıtlı seçmen 16.514 · Oy kullanan 12.173 (katılım %73,7) · Geçerli 10.957 · Geçersiz 1.216
Hınıs Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.008 | %45,7 |
| DEM | 3.528 | %32,2 |
| CHP | 890 | %8,1 |
| İYİ | 508 | %4,6 |
| DEVA | 271 | %2,5 |
| SAADET | 235 | %2,1 |
| ZAFER | 121 | %1,1 |
| DSP | 111 | %1,0 |
| HÜDA PAR | 53 | %0,5 |
| TKH | 38 | %0,4 |
| BTP | 32 | %0,3 |
| DP | 28 | %0,3 |
| HKP | 23 | %0,2 |
| HAK-PAR | 23 | %0,2 |
| ANAP | 22 | %0,2 |
| AB | 17 | %0,2 |
| VATAN | 17 | %0,2 |
| YTP | 14 | %0,1 |
| MİLLET | 11 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 7 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hınıs mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acarköy Mah. | 1 | 72 | %76,4 | AKP | %74,6 |
| Akbayır Mah. | 1 | 55 | %67,3 | DEM | %43,3 |
| Akgelin Mah. | 1 | 106 | %85,9 | AKP | %40,0 |
| Akgöze Mah. | 1 | 23 | %82,6 | AKP | %57,9 |
| Akçamelik Mah. | 1 | 118 | %81,4 | DEM | %52,2 |
| Akören Mah. | 1 | 195 | %68,7 | AKP | %45,2 |
| Alaca Mah. | 1 | 84 | %83,3 | AKP | %62,1 |
| Alagöz Mah. | 1 | 199 | %77,9 | AKP | %55,2 |
| Alınteri Mah. | 1 | 55 | %52,7 | AKP | %42,9 |
| Altınpınar Mah. | 1 | 143 | %74,8 | AKP | %48,0 |
| Alikırı Abdalan Mah. | 1 | 27 | %59,3 | AKP | %37,5 |
| Arpaderesi Mah. | 1 | 27 | %29,6 | AKP | %57,1 |
| Avcılar Mah. | 1 | 70 | %87,1 | DEM | %33,3 |
| Aşağıkayabaşı Mah. | 5 | 1.452 | %66,2 | AKP | %50,3 |
| Bahçe Mah. | 1 | 209 | %83,7 | AKP | %44,7 |
| Bayırköy Mah. | 1 | 65 | %75,4 | AKP | %40,4 |
| Başköy Mah. | 1 | 69 | %69,6 | AKP | %50,0 |
| Bellitaş Mah. | 2 | 532 | %75,8 | AKP | %50,4 |
| Beyyurdu Mah. | 1 | 63 | %87,3 | AKP | %59,2 |
| Burhanköy Mah. | 1 | 264 | %73,5 | DEM | %63,0 |
| Dağçayırı Mah. | 1 | 149 | %72,5 | AKP | %48,4 |
| Demirci Mah. | 1 | 232 | %77,6 | AKP | %47,3 |
| Dervişali Mah. | 1 | 36 | %63,9 | CHP | %69,6 |
| Derince Mah. | 1 | 62 | %90,3 | AKP | %47,8 |
| Dibekli Mah. | 1 | 58 | %94,8 | DEM | %37,7 |
| Dikili Mah. | 1 | 67 | %77,6 | AKP | %40,8 |
| Divanhüseyin Mah. | 1 | 26 | %88,5 | AKP | %39,1 |
| Elmadalı Mah. | 1 | 74 | %89,2 | DEM | %51,1 |
| Erbeyli Mah. | 1 | 65 | %67,7 | DEM | %54,1 |
| Erduran Mah. | 1 | 29 | %89,7 | DEM | %48,0 |
| Erence Mah. | 2 | 424 | %66,5 | DEM | %45,5 |
| Esenli Mah. | 1 | 14 | %78,6 | AKP | %90,9 |
| Göller Mah. | 2 | 367 | %70,8 | DEM | %56,3 |
| Güllüçimen Mah. | 1 | 21 | %109,5 | DEM | %81,8 |
| Gülistan Mah. | 3 | 980 | %62,7 | AKP | %58,2 |
| Gürçayır Mah. | 1 | 148 | %83,8 | AKP | %47,0 |
| Güzeldere Mah. | 1 | 31 | %80,7 | CHP | %59,1 |
| Halilçavuş Mah. | 2 | 523 | %68,8 | DEM | %65,0 |
| Hayran Mah. | 1 | 59 | %74,6 | AKP | %74,4 |
| Ilıcaköy Mah. | 1 | 15 | %73,3 | AKP | %45,5 |
| Kalecik Mah. | 1 | 42 | %97,6 | CHP | %41,7 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 59 | %78,0 | AKP | %50,0 |
| Karabudak Mah. | 1 | 31 | %109,7 | AKP | %53,1 |
| Karakula Mah. | 1 | 183 | %86,9 | AKP | %53,9 |
| Karamolla Mah. | 1 | 12 | %75,0 | TKH | %44,4 |
| Kazancı Mah. | 1 | 60 | %93,3 | AKP | %42,6 |
| Ketenci Mah. | 1 | 157 | %91,7 | CHP | %62,6 |
| Kısık Mah. | 1 | 40 | %107,5 | DEM | %35,7 |
| Kızılahmet Mah. | 1 | 180 | %70,6 | DEM | %60,0 |
| Kızmusa Mah. | 1 | 40 | %82,5 | AKP | %51,5 |
| Kolhisar Mah. | 1 | 61 | %82,0 | DEM | %41,0 |
| Kongur Mah. | 1 | 205 | %69,8 | DEM | %56,2 |
| Köprübaşı Mah. | 1 | 273 | %70,0 | AKP | %71,4 |
| Meydanköy Mah. | 1 | 80 | %80,0 | AKP | %44,4 |
| Mezra Mah. | 1 | 67 | %79,1 | AKP | %47,9 |
| Mollacelil Mah. | 1 | 78 | %69,2 | AKP | %52,8 |
| Mollakulaç Mah. | 1 | 90 | %83,3 | AKP | %39,2 |
| Mutluca Mah. | 1 | 89 | %66,3 | AKP | %29,6 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 38 | %102,6 | AKP | %48,7 |
| Ovakozlu Mah. | 2 | 548 | %68,1 | AKP | %62,6 |
| Ovaçevirme Mah. | 1 | 187 | %77,0 | AKP | %69,4 |
| Parmaksız Mah. | 2 | 501 | %73,3 | AKP | %64,2 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 42 | %92,9 | AKP | %66,7 |
| Pınarköy Mah. | 1 | 189 | %78,8 | DEM | %61,5 |
| Saltepe Mah. | 1 | 38 | %36,8 | CHP | %38,5 |
| Sanayi Mah. | 1 | 314 | %70,7 | AKP | %51,4 |
| Sarılı Mah. | 1 | 241 | %84,7 | AKP | %46,2 |
| Sıldız Mah. | 1 | 82 | %81,7 | CHP | %40,3 |
| Sultanlı Mah. | 1 | 32 | %78,1 | AKP | %45,5 |
| Suvaran Mah. | 1 | 78 | %82,1 | AKP | %39,3 |
| Söğütlü Mah. | 2 | 417 | %81,8 | DEM | %55,6 |
| Tanır Mah. | 1 | 93 | %89,3 | CHP | %43,5 |
| Tapuköy Mah. | 1 | 47 | %93,6 | AKP | %78,1 |
| Taşbudak Mah. | 1 | 105 | %75,2 | DEM | %64,8 |
| Tellitepe Mah. | 1 | 52 | %50,0 | AKP | %60,0 |
| Toprakkale Mah. | 1 | 104 | %55,8 | AKP | %59,3 |
| Toraman Mah. | 1 | 44 | %77,3 | AKP | %51,6 |
| Tipideresi Mah. | 2 | 148 | %84,5 | DEM | %49,5 |
| Uluçayır Mah. | 1 | 57 | %70,2 | AKP | %85,0 |
| Uyanık Mah. | 1 | 50 | %94,0 | AKP | %54,4 |
| Yamanlar Mah. | 1 | 46 | %76,1 | AKP | %73,5 |
| Yaylakonak Mah. | 1 | 138 | %76,8 | AKP | %48,0 |
| Yelpiz Mah. | 1 | 276 | %73,9 | AKP | %48,4 |
| Yenikent Mah. | 3 | 741 | %67,6 | AKP | %51,0 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 238 | %89,1 | DEM | %44,4 |
| Yeşilbahçe Mah. | 2 | 675 | %69,0 | AKP | %51,4 |
| Yeşilyazı Mah. | 1 | 150 | %78,7 | DEM | %62,5 |
| Yolüstü Mah. | 1 | 167 | %79,6 | CHP | %39,5 |
| Yukarıkayabaşı Mah. | 2 | 673 | %70,4 | AKP | %48,1 |
| Çakmak Mah. | 1 | 195 | %63,1 | DEM | %85,5 |
| Çamurlu Mah. | 1 | 107 | %69,2 | DEM | %42,9 |
| Çatak Mah. | 1 | 58 | %87,9 | DEM | %40,4 |
| Çilligöl Mah. | 1 | 132 | %79,6 | AKP | %52,0 |
| Ünlüce Mah. | 1 | 32 | %59,4 | AKP | %63,2 |
| İsmail Mah. | 1 | 204 | %81,9 | DEM | %72,3 |
| Şahabettinköy Mah. | 1 | 129 | %81,4 | DEM | %62,2 |
| Şahverdi Mah. | 1 | 107 | %81,3 | AKP | %44,1 |
| Şalgamköy Mah. | 1 | 84 | %92,9 | AKP | %56,1 |