%54,5
AK PARTİ birinci
8.359 geçerli oy · katılım %81,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çat ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %54,5 ile birinci; 8359 geçerli oy, katılım %81,3.
Kayıtlı seçmen 11.165 · Oy kullanan 9.075 (katılım %81,3) · Geçerli 8.359 · Geçersiz 716
Çat Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.558 | %54,5 |
| CHP | 1.796 | %21,5 |
| İYİ | 883 | %10,6 |
| DEM | 537 | %6,4 |
| HÜDA PAR | 119 | %1,4 |
| SAADET | 107 | %1,3 |
| ZAFER | 105 | %1,3 |
| DEVA | 60 | %0,7 |
| YTP | 43 | %0,5 |
| DP | 26 | %0,3 |
| ANAP | 21 | %0,3 |
| DSP | 18 | %0,2 |
| BTP | 18 | %0,2 |
| HKP | 16 | %0,2 |
| TKH | 14 | %0,2 |
| HAK-PAR | 11 | %0,1 |
| AB | 10 | %0,1 |
| VATAN | 10 | %0,1 |
| MİLLET | 6 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çat mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ağaköy Mah. | 2 | 587 | %82,1 | AKP | %64,8 |
| Aşağıçat Mah. | 1 | 153 | %81,7 | AKP | %50,4 |
| Babaderesi Mah. | 1 | 52 | %78,9 | AKP | %57,6 |
| Bardakçı Mah. | 2 | 309 | %89,6 | AKP | %66,4 |
| Bayındır Mah. | 1 | 60 | %60,0 | AKP | %44,1 |
| Bağlıca Mah. | 1 | 90 | %93,3 | CHP | %43,7 |
| Başköy Mah. | 2 | 408 | %80,6 | AKP | %60,9 |
| Bozyazı Mah. | 1 | 201 | %89,6 | AKP | %78,1 |
| Budaklar Mah. | 1 | 106 | %95,3 | AKP | %75,8 |
| Değirmenli Mah. | 1 | 297 | %83,2 | AKP | %80,6 |
| Elmapınar Mah. | 1 | 98 | %76,5 | AKP | %55,1 |
| Göbekören Mah. | 1 | 109 | %97,3 | AKP | %39,4 |
| Gökçeşeyh Mah. | 1 | 168 | %90,5 | AKP | %83,1 |
| Gölköy Mah. | 1 | 37 | %75,7 | AKP | %82,1 |
| Hatunköy Mah. | 1 | 62 | %58,1 | DEM | %50,0 |
| Kaplıca Mah. | 2 | 397 | %81,6 | CHP | %54,5 |
| Karabey Mah. | 1 | 158 | %78,5 | CHP | %58,8 |
| Karaca Mah. | 1 | 206 | %84,0 | CHP | %49,7 |
| Karaşeyh Mah. | 2 | 550 | %79,5 | AKP | %50,1 |
| Kızılca Mah. | 2 | 387 | %90,7 | AKP | %71,6 |
| Kumaşlı Mah. | 1 | 84 | %91,7 | AKP | %67,7 |
| Kurbanlı Mah. | 1 | 202 | %88,6 | CHP | %55,2 |
| Köseler Mah. | 1 | 163 | %71,2 | AKP | %40,2 |
| Mollaömer Mah. | 2 | 183 | %86,3 | AKP | %59,2 |
| Muratçayırı Mah. | 1 | 119 | %77,3 | CHP | %57,7 |
| Oyuklu Mah. | 4 | 1.308 | %74,2 | AKP | %46,0 |
| Parmaksız Mah. | 1 | 328 | %83,2 | AKP | %77,6 |
| Saltaş Mah. | 1 | 281 | %69,8 | AKP | %49,2 |
| Sarıkaya Mah. | 1 | 96 | %93,8 | CHP | %66,3 |
| Sarıkaşık Mah. | 1 | 291 | %78,4 | AKP | %73,4 |
| Soğukpınar Mah. | 2 | 446 | %66,8 | AKP | %34,2 |
| Söbeçayır Mah. | 1 | 287 | %77,0 | AKP | %50,3 |
| Taşağıl Mah. | 1 | 200 | %90,5 | AKP | %60,0 |
| Tuzlataşı Mah. | 1 | 224 | %54,9 | AKP | %51,1 |
| Tuzluca Mah. | 2 | 415 | %93,7 | AKP | %47,8 |
| Yarmak Mah. | 1 | 203 | %86,7 | AKP | %54,9 |
| Yavi Mah. | 2 | 659 | %88,3 | AKP | %58,5 |
| Yaylasuyu Mah. | 1 | 150 | %92,0 | AKP | %69,5 |
| Yukarıçat Mah. | 1 | 140 | %85,0 | AKP | %62,5 |
| Çayırtepe Mah. | 1 | 96 | %93,8 | AKP | %51,2 |
| Çukurçayır Mah. | 1 | 185 | %71,4 | AKP | %69,2 |
| Çimenözü Mah. | 1 | 150 | %82,7 | AKP | %41,8 |
| Çirişli Mah. | 1 | 74 | %85,1 | AKP | %59,7 |
| İşkinli Mah. | 1 | 173 | %67,6 | AKP | %50,5 |
| Şeyhhasan Mah. | 1 | 273 | %86,1 | AKP | %63,9 |