%75,6
DEM Parti birinci
36.840 geçerli oy · katılım %72,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Silvan ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında DEM Parti %75,6 ile birinci; 36.840 geçerli oy, katılım %72,9.
Kayıtlı seçmen 55.825 · Oy kullanan 40.666 (katılım %72,9) · Geçerli 36.840 · Geçersiz 3.826
Silvan Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 27.845 | %75,6 |
| AKP | 3.930 | %10,7 |
| HÜDA PAR | 2.367 | %6,4 |
| CHP | 694 | %1,9 |
| YRP | 532 | %1,4 |
| DEVA | 347 | %0,9 |
| SAADET | 212 | %0,6 |
| ZAFER | 139 | %0,4 |
| BTP | 126 | %0,3 |
| Abdulaziz Kırkan (bağımsız) | 114 | %0,3 |
| TKP | 96 | %0,3 |
| İYİ | 91 | %0,3 |
| HAK-PAR | 84 | %0,2 |
| VATAN | 55 | %0,2 |
| Orkide Düzkaya (bağımsız) | 50 | %0,1 |
| AB | 30 | %0,1 |
| HKP | 29 | %0,1 |
| DSP | 27 | %0,1 |
| MİLLET | 19 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 19 | %0,1 |
| TKH | 17 | %0,1 |
| YTP | 17 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Silvan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdere Mah. | 2 | 385 | %81,3 | DEM | %90,4 |
| Akyol Mah. | 1 | 108 | %83,3 | DEM | %95,4 |
| Akçayır Mah. | 1 | 355 | %70,4 | DEM | %86,3 |
| Akçeltik Mah. | 1 | 222 | %95,1 | DEM | %67,4 |
| Altınkum Mah. | 1 | 167 | %79,0 | DEM | %86,7 |
| Alibey Mah. | 2 | 364 | %80,0 | DEM | %81,5 |
| Arı Mah. | 1 | 327 | %63,6 | DEM | %60,9 |
| Aşağıkaya Mah. | 1 | 56 | %94,6 | DEM | %86,8 |
| Aşağıveysi Mah. | 1 | 303 | %46,5 | DEM | %47,9 |
| Babakaya Mah. | 1 | 213 | %93,0 | DEM | %67,4 |
| Bahçe Mah. | 1 | 61 | %93,4 | DEM | %77,8 |
| Bahçelievler Mah. | 13 | 4.300 | %69,6 | DEM | %74,1 |
| Bayrambaşı Mah. | 4 | 1.090 | %72,6 | DEM | %69,2 |
| Bağdere Mah. | 2 | 381 | %62,2 | DEM | %32,1 |
| Bağlar Mah. | 10 | 3.201 | %70,2 | DEM | %70,4 |
| Başdeğirmen Mah. | 2 | 397 | %73,6 | DEM | %86,9 |
| Başıbüyük Mah. | 1 | 154 | %98,1 | DEM | %93,3 |
| Bellibahçe Mah. | 1 | 65 | %61,5 | DEM | %94,7 |
| Bereketli Mah. | 1 | 107 | %71,0 | DEM | %88,7 |
| Beypınar Mah. | 2 | 541 | %83,0 | DEM | %75,1 |
| Boyunlu Mah. | 2 | 684 | %85,2 | DEM | %39,4 |
| Camii Mah. | 9 | 2.936 | %60,4 | DEM | %67,6 |
| Darköprü Mah. | 1 | 258 | %95,0 | DEM | %87,8 |
| Dağcılar Mah. | 1 | 134 | %69,4 | DEM | %96,6 |
| Demirkuyu Mah. | 2 | 458 | %71,8 | DEM | %80,7 |
| Dolapdere Mah. | 1 | 146 | %74,7 | DEM | %96,2 |
| Doluçanak Mah. | 1 | 339 | %90,9 | DEM | %88,5 |
| Duru Mah. | 1 | 13 | %115,4 | DEM | %53,3 |
| Düzalan Mah. | 2 | 392 | %93,6 | DEM | %88,7 |
| Erikyazı Mah. | 1 | 217 | %57,6 | DEM | %83,3 |
| Eskiköy Mah. | 1 | 151 | %91,4 | DEM | %77,1 |
| Eskiocak Mah. | 1 | 114 | %72,8 | DEM | %93,9 |
| Eşme Mah. | 2 | 362 | %81,5 | DEM | %92,3 |
| Feridun Mah. | 11 | 3.650 | %61,2 | DEM | %73,6 |
| Gökçetevek Mah. | 2 | 613 | %85,0 | DEM | %95,8 |
| Görentepe Mah. | 1 | 117 | %89,7 | DEM | %40,3 |
| Görmez Mah. | 1 | 184 | %57,6 | DEM | %72,1 |
| Gündüz Mah. | 1 | 236 | %81,8 | DEM | %52,6 |
| Gürpınar Mah. | 2 | 560 | %91,6 | DEM | %78,5 |
| Güzderesi Mah. | 1 | 166 | %70,5 | DEM | %61,2 |
| Güçlü Mah. | 1 | 316 | %94,9 | DEM | %73,1 |
| Heybelikonak Mah. | 1 | 207 | %82,1 | DEM | %75,6 |
| Kale Mah. | 7 | 2.241 | %69,7 | DEM | %67,8 |
| Karacalar Mah. | 1 | 231 | %93,1 | DEM | %89,6 |
| Karahacı Mah. | 2 | 458 | %84,9 | DEM | %95,4 |
| Karamus Mah. | 2 | 411 | %79,8 | DEM | %94,0 |
| Kasımlı Mah. | 1 | 63 | %46,0 | HÜDA PAR | %32,0 |
| Kayadere Mah. | 1 | 150 | %88,7 | DEM | %78,7 |
| Kazandağı Mah. | 2 | 392 | %78,3 | DEM | %87,5 |
| Keklikdere Mah. | 1 | 347 | %82,1 | AKP | %34,9 |
| Kıraçtepe Mah. | 1 | 179 | %59,2 | DEM | %96,0 |
| Kızlal Mah. | 2 | 556 | %82,2 | DEM | %87,3 |
| Konak Mah. | 9 | 3.073 | %67,2 | DEM | %80,2 |
| Kumgölü Mah. | 2 | 424 | %70,5 | DEM | %74,3 |
| Kumluk Mah. | 1 | 233 | %81,6 | DEM | %95,2 |
| Kutlualan Mah. | 1 | 274 | %71,2 | DEM | %86,0 |
| Malabadi Mah. | 4 | 1.108 | %80,5 | DEM | %82,8 |
| Mescit Mah. | 9 | 3.049 | %65,0 | DEM | %78,3 |
| Nohuttepe Mah. | 1 | 83 | %101,2 | DEM | %89,2 |
| Onbaşılar Mah. | 1 | 301 | %73,8 | DEM | %46,4 |
| Ormandışı Mah. | 1 | 286 | %98,6 | DEM | %89,5 |
| Otluk Mah. | 1 | 206 | %94,2 | DEM | %77,7 |
| Sarıbuğday Mah. | 2 | 508 | %83,1 | DEM | %67,1 |
| Sağlık Mah. | 1 | 198 | %82,8 | DEM | %85,9 |
| Selahattin Mah. | 11 | 3.661 | %58,0 | DEM | %71,1 |
| Sulak Mah. | 1 | 230 | %75,2 | DEM | %59,9 |
| Sulubağ Mah. | 4 | 1.204 | %88,4 | DEM | %77,9 |
| Susuz Mah. | 1 | 181 | %81,2 | DEM | %86,7 |
| Taşpınar Mah. | 2 | 394 | %93,9 | DEM | %40,1 |
| Tekel Mah. | 4 | 1.299 | %76,6 | DEM | %81,9 |
| Tokluca Mah. | 2 | 573 | %70,7 | DEM | %92,1 |
| Umur Mah. | 1 | 193 | %86,5 | DEM | %78,3 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 145 | %91,7 | DEM | %88,5 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 164 | %66,5 | DEM | %81,9 |
| Yenişehir Mah. | 8 | 2.610 | %69,2 | DEM | %72,8 |
| Yeşerdi Mah. | 1 | 336 | %93,5 | DEM | %64,3 |
| Yeşilbahçe Mah. | 1 | 197 | %77,2 | DEM | %84,2 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 288 | %92,7 | DEM | %78,2 |
| Yolarası Mah. | 1 | 212 | %89,2 | DEM | %94,3 |
| Yolaç Mah. | 1 | 138 | %95,7 | DEM | %70,1 |
| Yukarıveysi Mah. | 2 | 360 | %96,7 | DEM | %81,4 |
| Yuva Mah. | 1 | 116 | %81,9 | DEM | %87,8 |
| Yüksek Mah. | 4 | 1.244 | %77,8 | DEM | %76,6 |
| Çakıltaşı Mah. | 1 | 63 | %47,6 | DEM | %72,4 |
| Çaldere Mah. | 1 | 252 | %115,1 | DEM | %72,1 |
| Çardak Mah. | 2 | 559 | %62,1 | DEM | %59,7 |
| Çevriksu Mah. | 2 | 439 | %93,9 | DEM | %82,2 |
| Çobantepe Mah. | 1 | 42 | %71,4 | DEM | %67,9 |
| Çiğdemli Mah. | 1 | 91 | %81,3 | DEM | %82,1 |
| Çiğil Mah. | 1 | 218 | %73,4 | DEM | %86,1 |
| Üçbasamak Mah. | 1 | 283 | %76,0 | DEM | %73,3 |
| İncesu Mah. | 1 | 245 | %80,0 | DEM | %90,7 |
| Şanlı Mah. | 1 | 267 | %78,7 | DEM | %94,6 |