%37,5
AK PARTİ birinci
5.908 geçerli oy · katılım %84,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çüngüş ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %37,5 ile birinci; 5908 geçerli oy, katılım %84,8.
Kayıtlı seçmen 7.745 · Oy kullanan 6.568 (katılım %84,8) · Geçerli 5.908 · Geçersiz 660
Çüngüş Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.216 | %37,5 |
| YRP | 1.730 | %29,3 |
| DEM | 1.264 | %21,4 |
| CHP | 222 | %3,8 |
| HÜDA PAR | 213 | %3,6 |
| DEVA | 46 | %0,8 |
| İYİ | 38 | %0,6 |
| SAADET | 32 | %0,5 |
| TKP | 29 | %0,5 |
| ZAFER | 25 | %0,4 |
| BTP | 18 | %0,3 |
| HKP | 13 | %0,2 |
| HAK-PAR | 13 | %0,2 |
| DSP | 9 | %0,2 |
| MİLLET | 9 | %0,2 |
| TKH | 7 | %0,1 |
| YTP | 7 | %0,1 |
| VATAN | 6 | %0,1 |
| AB | 4 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 3 | %0,1 |
| Orkide Düzkaya (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Abdulaziz Kırkan (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çüngüş mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbaşak Mah. | 1 | 263 | %76,1 | AKP | %53,0 |
| Aktaş Mah. | 1 | 109 | %80,7 | YRP | %56,4 |
| Albayrak Mah. | 1 | 59 | %88,1 | AKP | %42,2 |
| Arpadere Mah. | 1 | 65 | %84,6 | AKP | %38,0 |
| Atalar Mah. | 2 | 532 | %82,1 | YRP | %39,5 |
| Avut Mah. | 1 | 68 | %95,6 | AKP | %62,3 |
| Aydınlı Mah. | 1 | 273 | %89,4 | YRP | %41,2 |
| Balcılar Mah. | 1 | 230 | %90,9 | AKP | %33,3 |
| Camii Kebir Mah. | 1 | 278 | %86,0 | AKP | %58,1 |
| Camiisuk Mah. | 2 | 439 | %86,1 | AKP | %53,2 |
| Deveboynu Mah. | 1 | 193 | %81,4 | AKP | %73,4 |
| Değirmensuyu Mah. | 1 | 49 | %75,5 | AKP | %67,7 |
| Elmadere Mah. | 1 | 182 | %85,7 | DEM | %61,8 |
| Elyos Mah. | 1 | 137 | %73,7 | AKP | %60,9 |
| Gökçepelit Mah. | 1 | 40 | %80,0 | YRP | %65,5 |
| Güneydere Mah. | 1 | 115 | %70,4 | AKP | %44,6 |
| Handere Mah. | 1 | 44 | %65,9 | AKP | %55,6 |
| Hoya Mah. | 1 | 249 | %90,8 | DEM | %42,4 |
| Hindibaba Mah. | 2 | 340 | %80,9 | AKP | %40,0 |
| Karakaya Mah. | 1 | 140 | %85,7 | AKP | %59,3 |
| Karşıyaka Mah. | 3 | 774 | %85,9 | AKP | %44,4 |
| Kaynakköy Mah. | 1 | 56 | %80,4 | AKP | %48,2 |
| Keleşevleri Mah. | 1 | 168 | %89,3 | AKP | %57,6 |
| Koçören Mah. | 1 | 115 | %74,8 | AKP | %32,9 |
| Norşin Mah. | 1 | 40 | %87,5 | AKP | %37,5 |
| Ormançayı Mah. | 1 | 105 | %84,8 | DEM | %42,9 |
| Oyuklu Mah. | 1 | 215 | %86,1 | AKP | %29,3 |
| Polatuşağı Mah. | 1 | 92 | %88,0 | YRP | %40,3 |
| Sağtepe Mah. | 1 | 258 | %79,1 | DEM | %34,8 |
| Seferuşağı Mah. | 1 | 99 | %97,0 | DEM | %26,7 |
| Türkmen Mah. | 1 | 113 | %98,2 | YRP | %73,0 |
| Yaygınkonak Mah. | 1 | 118 | %87,3 | AKP | %42,1 |
| Yazyağmuru Mah. | 1 | 40 | %70,0 | AKP | %40,7 |
| Yenice Mah. | 1 | 12 | %108,3 | AKP | %81,8 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 663 | %90,8 | DEM | %35,7 |
| Yukarışeyhler Mah. | 3 | 711 | %87,9 | YRP | %38,8 |
| Çataldut Mah. | 1 | 69 | %88,4 | AKP | %63,8 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 69 | %29,0 | AKP | %63,2 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 50 | %72,0 | AKP | %64,7 |
| İbikkaya Mah. | 1 | 173 | %87,9 | AKP | %51,9 |