%33,1
DEM Parti birinci
23.519 geçerli oy · katılım %78,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çermik ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında DEM Parti %33,1 ile birinci; 23.519 geçerli oy, katılım %78,0.
Kayıtlı seçmen 32.302 · Oy kullanan 25.193 (katılım %78,0) · Geçerli 23.519 · Geçersiz 1.674
Çermik Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 7.789 | %33,1 |
| AKP | 6.670 | %28,4 |
| YRP | 3.373 | %14,3 |
| CHP | 3.142 | %13,4 |
| HÜDA PAR | 1.641 | %7,0 |
| DSP | 191 | %0,8 |
| DEVA | 116 | %0,5 |
| İYİ | 98 | %0,4 |
| SAADET | 92 | %0,4 |
| ZAFER | 79 | %0,3 |
| TKP | 64 | %0,3 |
| HAK-PAR | 57 | %0,2 |
| BTP | 44 | %0,2 |
| HKP | 35 | %0,2 |
| MİLLET | 24 | %0,1 |
| YTP | 23 | %0,1 |
| AB | 23 | %0,1 |
| TKH | 19 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 19 | %0,1 |
| VATAN | 17 | %0,1 |
| Abdulaziz Kırkan (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Orkide Düzkaya (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çermik mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkoyunlu Mah. | 1 | 321 | %88,2 | DEM | %67,3 |
| Akpınar Mah. | 1 | 152 | %92,8 | YRP | %33,3 |
| Akçörten Mah. | 2 | 451 | %84,0 | DEM | %46,7 |
| Alabuğday Mah. | 2 | 381 | %76,9 | AKP | %62,9 |
| Alakoç Mah. | 3 | 569 | %90,2 | DEM | %54,3 |
| Arabük Mah. | 1 | 78 | %78,2 | AKP | %96,6 |
| Armağantaşı Mah. | 1 | 129 | %67,4 | AKP | %42,0 |
| Armutlu Mah. | 1 | 53 | %66,0 | AKP | %42,9 |
| Artuk Mah. | 1 | 204 | %83,3 | DEM | %32,2 |
| Asmalı Mah. | 1 | 113 | %76,1 | AKP | %40,0 |
| Aynalı Mah. | 3 | 748 | %75,0 | DEM | %48,2 |
| Ağaçhan Mah. | 1 | 45 | %55,6 | DEM | %50,0 |
| Aşağıtaşmalı Mah. | 1 | 249 | %64,7 | DEM | %72,3 |
| Aşağışeyhler Mah. | 1 | 192 | %75,0 | DEM | %78,7 |
| Bademli Mah. | 1 | 217 | %71,9 | HÜDA PAR | %33,3 |
| Bahçe Mah. | 1 | 352 | %72,2 | AKP | %35,4 |
| Balıksırtı Mah. | 1 | 140 | %65,0 | DEM | %37,1 |
| Bayat Mah. | 1 | 180 | %72,8 | AKP | %32,5 |
| Bayırbağı Mah. | 1 | 43 | %102,3 | CHP | %37,2 |
| Baykal Mah. | 1 | 260 | %89,2 | DEM | %44,0 |
| Bayrak Mah. | 1 | 122 | %71,3 | AKP | %55,6 |
| Başarı Mah. | 1 | 321 | %85,1 | DEM | %40,6 |
| Bulundu Mah. | 1 | 59 | %78,0 | AKP | %62,2 |
| Bintaş Mah. | 1 | 343 | %81,3 | DEM | %40,9 |
| Bircemal Mah. | 1 | 116 | %80,2 | AKP | %61,6 |
| Ceylan Mah. | 1 | 62 | %85,5 | AKP | %45,1 |
| Değirmenli Mah. | 1 | 17 | %105,9 | DEM | %47,1 |
| Dikyol Mah. | 1 | 117 | %73,5 | AKP | %45,9 |
| Dilekpınar Mah. | 1 | 224 | %78,6 | AKP | %52,0 |
| Elifuşağı Mah. | 1 | 270 | %81,9 | AKP | %33,0 |
| Eskibağ Mah. | 1 | 191 | %80,1 | CHP | %33,3 |
| Genceli Mah. | 1 | 26 | %103,9 | AKP | %48,2 |
| Göktepe Mah. | 1 | 191 | %86,9 | DEM | %27,3 |
| Gözerek Mah. | 1 | 53 | %98,1 | DEM | %78,4 |
| Günaşan Mah. | 1 | 160 | %79,4 | DEM | %40,7 |
| Gürüz Mah. | 2 | 615 | %93,0 | AKP | %91,4 |
| Güzel Mah. | 1 | 122 | %82,0 | AKP | %34,0 |
| Güçlütaş Mah. | 1 | 42 | %102,4 | DEM | %52,4 |
| Haburman Mah. | 1 | 22 | %95,5 | AKP | %42,1 |
| Kala Mah. | 5 | 1.581 | %74,8 | AKP | %24,8 |
| Kalaç Mah. | 1 | 97 | %88,7 | AKP | %30,9 |
| Kalecik Mah. | 1 | 175 | %80,6 | DEM | %36,0 |
| Karacaviran Mah. | 1 | 172 | %84,9 | DEM | %51,4 |
| Karakaya Mah. | 1 | 144 | %70,1 | AKP | %43,0 |
| Karamusa Mah. | 1 | 94 | %88,3 | DEM | %40,0 |
| Karataş Mah. | 2 | 173 | %86,1 | AKP | %37,4 |
| Kartaltaşı Mah. | 1 | 98 | %88,8 | AKP | %72,8 |
| Kayagediği Mah. | 3 | 506 | %87,2 | DEM | %38,5 |
| Keklik Mah. | 1 | 296 | %84,8 | DEM | %31,1 |
| Kırmatepe Mah. | 1 | 209 | %85,7 | DEM | %52,5 |
| Konaklı Mah. | 1 | 44 | %90,9 | AKP | %72,5 |
| Konuksever Mah. | 1 | 249 | %79,9 | DEM | %64,4 |
| Korudağ Mah. | 1 | 292 | %82,5 | AKP | %42,1 |
| Kuyu Mah. | 2 | 604 | %78,3 | AKP | %30,0 |
| Kuşlukçayırı Mah. | 2 | 606 | %96,2 | DEM | %38,3 |
| Köksal Mah. | 1 | 254 | %74,0 | YRP | %35,1 |
| Kömürcüler Mah. | 1 | 166 | %87,4 | CHP | %38,5 |
| Pamuklu Mah. | 1 | 174 | %73,0 | AKP | %53,8 |
| Petekkaya Mah. | 3 | 817 | %81,6 | YRP | %46,6 |
| Pınarlı Mah. | 1 | 152 | %77,0 | AKP | %49,5 |
| Recep Mah. | 1 | 125 | %84,0 | DEM | %70,0 |
| Saltepe Mah. | 1 | 82 | %75,6 | DEM | %38,6 |
| Saray Mah. | 3 | 837 | %74,3 | DEM | %34,5 |
| Sarıbalta Mah. | 1 | 192 | %91,7 | AKP | %35,8 |
| Sarıca Mah. | 1 | 109 | %89,0 | AKP | %50,5 |
| Sine Mah. | 1 | 324 | %82,4 | CHP | %28,5 |
| Tepe Mah. | 23 | 8.009 | %71,1 | DEM | %35,7 |
| Toplu Mah. | 2 | 451 | %85,1 | DEM | %73,6 |
| Yabanardı Mah. | 1 | 143 | %86,7 | AKP | %96,6 |
| Yayıklı Mah. | 1 | 214 | %79,0 | CHP | %27,9 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 283 | %67,5 | DEM | %52,2 |
| Yeşilova Mah. | 3 | 590 | %97,0 | DEM | %43,7 |
| Yoğun Mah. | 1 | 131 | %88,6 | DEM | %63,6 |
| Yiğitler Mah. | 2 | 573 | %93,2 | DEM | %25,0 |
| Çalıtepe Mah. | 1 | 176 | %77,3 | DEM | %63,0 |
| Çukur Mah. | 12 | 3.894 | %72,4 | AKP | %25,5 |
| Çukurelma Mah. | 1 | 51 | %94,1 | AKP | %43,5 |
| Örenkuyu Mah. | 2 | 441 | %91,4 | DEM | %66,5 |
| İkiçeltik Mah. | 1 | 221 | %75,1 | AKP | %49,4 |
| İncili Mah. | 1 | 349 | %79,1 | DEM | %48,5 |
| Şeyhandede Mah. | 1 | 254 | %64,6 | AKP | %41,3 |