%71,7
DEM Parti birinci
140.377 geçerli oy · katılım %59,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bağlar ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında DEM Parti %71,7 ile birinci; 140.377 geçerli oy, katılım %59,9.
Kayıtlı seçmen 251.291 · Oy kullanan 150.617 (katılım %59,9) · Geçerli 140.377 · Geçersiz 10.240
Bağlar Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 100.634 | %71,7 |
| AKP | 16.919 | %12,1 |
| HÜDA PAR | 9.290 | %6,6 |
| CHP | 4.656 | %3,3 |
| YRP | 3.597 | %2,6 |
| DEVA | 1.212 | %0,9 |
| ZAFER | 748 | %0,5 |
| SAADET | 698 | %0,5 |
| İYİ | 631 | %0,5 |
| TKP | 442 | %0,3 |
| BTP | 305 | %0,2 |
| HAK-PAR | 296 | %0,2 |
| DSP | 166 | %0,1 |
| HKP | 129 | %0,1 |
| YTP | 111 | %0,1 |
| TKH | 102 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 88 | %0,1 |
| AB | 82 | %0,1 |
| Abdulaziz Kırkan (bağımsız) | 80 | %0,1 |
| VATAN | 77 | %0,1 |
| MİLLET | 70 | %0,1 |
| Orkide Düzkaya (bağımsız) | 44 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bağlar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 5 Nisan Mah. | 84 | 28.201 | %52,7 | DEM | %74,3 |
| Alankoz Mah. | 1 | 313 | %71,6 | DEM | %79,9 |
| Alipınar Mah. | 8 | 2.582 | %63,4 | DEM | %66,0 |
| Ağaçgeçit Mah. | 1 | 325 | %80,9 | DEM | %40,9 |
| Batıkarakoç Mah. | 1 | 347 | %88,2 | AKP | %29,1 |
| Batıçanakçı Mah. | 2 | 551 | %96,9 | DEM | %96,8 |
| Bağcılar Mah. | 285 | 96.961 | %61,6 | DEM | %72,9 |
| Buyuransu Mah. | 2 | 394 | %77,2 | DEM | %80,6 |
| Buçuktepe Mah. | 1 | 285 | %84,9 | DEM | %83,0 |
| Develi Mah. | 2 | 508 | %69,5 | DEM | %81,7 |
| Ekince Mah. | 2 | 423 | %93,6 | DEM | %62,2 |
| Fatih Mah. | 26 | 8.985 | %60,0 | DEM | %72,2 |
| Gömmetaş Mah. | 3 | 987 | %85,4 | DEM | %70,9 |
| Kabahıdır Mah. | 1 | 319 | %63,0 | DEM | %93,8 |
| Kamışpınar Mah. | 1 | 174 | %92,5 | DEM | %93,6 |
| Karacadağ Mah. | 8 | 2.731 | %63,6 | DEM | %51,1 |
| Karahanköy Mah. | 2 | 689 | %78,4 | DEM | %64,6 |
| Karamus Mah. | 1 | 350 | %92,0 | DEM | %73,6 |
| Kaynartepe Mah. | 41 | 13.553 | %54,5 | DEM | %66,1 |
| Kırkıncık Mah. | 1 | 171 | %93,0 | DEM | %59,7 |
| Kırkkoyun Mah. | 4 | 1.352 | %86,8 | DEM | %75,3 |
| Kolludere Mah. | 2 | 622 | %56,6 | DEM | %78,3 |
| Körhat Mah. | 20 | 6.562 | %66,1 | DEM | %35,0 |
| Körtepe Mah. | 3 | 767 | %80,2 | DEM | %89,6 |
| Mevlana Halit Mah. | 78 | 26.197 | %53,5 | DEM | %72,6 |
| Muradiye Mah. | 12 | 4.158 | %54,1 | DEM | %66,1 |
| Ortaören Mah. | 1 | 203 | %93,1 | DEM | %84,0 |
| Oğlaklı Mah. | 3 | 973 | %93,3 | DEM | %71,7 |
| Pınaroğlu Mah. | 1 | 93 | %101,1 | DEM | %95,6 |
| Sakallı Mah. | 2 | 445 | %62,9 | DEM | %80,2 |
| Sarıdallı Mah. | 2 | 360 | %78,6 | DEM | %86,5 |
| Selahattin Eyyubi Mah. | 36 | 12.370 | %57,4 | DEM | %69,1 |
| Tavşantepe Mah. | 1 | 249 | %64,7 | AKP | %62,8 |
| Tellikaya Mah. | 2 | 595 | %54,8 | DEM | %62,2 |
| Tokluca Mah. | 2 | 369 | %80,0 | DEM | %80,8 |
| Topraktaş Mah. | 1 | 240 | %55,0 | DEM | %95,4 |
| Topyolu Mah. | 1 | 72 | %81,9 | DEM | %51,7 |
| Uzunbahçe Mah. | 2 | 586 | %68,1 | DEM | %78,5 |
| Yeniköy Mah. | 14 | 4.792 | %57,7 | DEM | %71,9 |
| Yeşildallı Mah. | 1 | 299 | %79,9 | DEM | %94,9 |
| Yukarı Mollaali Mah. | 2 | 444 | %87,4 | DEM | %94,8 |
| Yukarıakdibek Mah. | 1 | 49 | %98,0 | HÜDA PAR | %62,2 |
| Yunus Emre Mah. | 24 | 8.126 | %62,2 | DEM | %77,5 |
| Yiğityolu Mah. | 1 | 317 | %81,7 | DEM | %84,9 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 61 | %100,0 | DEM | %64,4 |
| Çiçekliyurt Mah. | 1 | 263 | %81,8 | DEM | %57,6 |
| Övündüler Mah. | 2 | 579 | %86,9 | DEM | %90,8 |
| Özdemir Mah. | 2 | 464 | %62,1 | DEM | %80,7 |
| Şeyh Şamil Mah. | 60 | 20.835 | %58,6 | DEM | %76,7 |