%54,1
CHP birinci
117.155 geçerli oy · katılım %84,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karesi ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %54,1 ile birinci; 117.155 geçerli oy, katılım %84,6.
Kayıtlı seçmen 144.132 · Oy kullanan 121.938 (katılım %84,6) · Geçerli 117.155 · Geçersiz 4.783
Karesi Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 63.419 | %54,1 |
| AKP | 45.286 | %38,7 |
| YRP | 3.426 | %2,9 |
| İYİ | 2.041 | %1,7 |
| ZAFER | 1.002 | %0,9 |
| Ahmet Akın (bağımsız) | 545 | %0,5 |
| MEMLEKET | 296 | %0,3 |
| BTP | 262 | %0,2 |
| DEM | 154 | %0,1 |
| Ramazan Şakşak (bağımsız) | 109 | %0,1 |
| EMEP | 106 | %0,1 |
| VATAN | 104 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 67 | %0,1 |
| Şeref Kafa (bağımsız) | 63 | %0,1 |
| DSP | 59 | %0,1 |
| MİLLET | 50 | %0,0 |
| TKP | 47 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 35 | %0,0 |
| HAK-PAR | 33 | %0,0 |
| ABP | 30 | %0,0 |
| TKH | 21 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Karesi mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 1.Oruçgazi Mah. | 10 | 3.487 | %84,8 | CHP | %51,8 |
| 1.Sakarya Mah. | 26 | 8.772 | %84,5 | CHP | %51,9 |
| 2.Oruçgazi Mah. | 3 | 747 | %80,6 | CHP | %56,2 |
| 2.Sakarya Mah. | 34 | 11.557 | %85,1 | CHP | %47,9 |
| Adnan Menderes Mah. | 29 | 9.548 | %85,8 | CHP | %64,5 |
| Akıncılar Mah. | 2 | 669 | %80,4 | CHP | %63,5 |
| Aktarma Mah. | 1 | 287 | %96,5 | AKP | %46,0 |
| Alacabayır Mah. | 1 | 96 | %95,8 | AKP | %54,4 |
| Ali Hikmet Paşa Mah. | 22 | 7.221 | %81,1 | CHP | %49,3 |
| Armutalan Mah. | 1 | 232 | %84,9 | AKP | %50,5 |
| Atatürk Mah. | 36 | 11.918 | %81,1 | CHP | %62,1 |
| Aygören Mah. | 4 | 1.134 | %83,5 | CHP | %55,3 |
| Bakacak Mah. | 3 | 794 | %95,2 | AKP | %50,6 |
| Beyköy Mah. | 1 | 312 | %97,8 | AKP | %57,8 |
| Boğazköy Mah. | 1 | 72 | %104,2 | CHP | %54,8 |
| Büyükpınar Mah. | 1 | 160 | %93,1 | CHP | %56,2 |
| Davutlar Mah. | 1 | 118 | %86,4 | AKP | %53,6 |
| Deliklitaş Mah. | 2 | 490 | %95,3 | CHP | %93,7 |
| Dumlupınar Mah. | 3 | 861 | %77,8 | CHP | %61,7 |
| Düzoba Mah. | 1 | 88 | %97,7 | AKP | %57,0 |
| Ege Mah. | 7 | 2.372 | %80,9 | CHP | %55,6 |
| Eski Kuyumcular Mah. | 3 | 821 | %74,9 | CHP | %67,9 |
| Fethiye Mah. | 1 | 140 | %97,9 | AKP | %52,7 |
| Hacı İsmail Mah. | 3 | 740 | %83,1 | CHP | %62,0 |
| Halkapınar Mah. | 1 | 165 | %99,4 | AKP | %61,9 |
| Hisaralan Mah. | 1 | 241 | %98,8 | AKP | %66,2 |
| Hisariçi Mah. | 3 | 820 | %80,9 | CHP | %54,7 |
| Kabakdere Mah. | 4 | 1.396 | %87,5 | CHP | %93,4 |
| Kalaycılar Mah. | 2 | 517 | %96,7 | AKP | %56,6 |
| Kamçıllı Mah. | 2 | 512 | %95,9 | AKP | %62,0 |
| Karabeyler Mah. | 1 | 151 | %94,0 | AKP | %67,4 |
| Karakol Mah. | 1 | 173 | %99,4 | AKP | %48,5 |
| Karaoğlan Mah. | 3 | 729 | %83,7 | CHP | %54,2 |
| Karesi Mah. | 2 | 600 | %79,8 | CHP | %59,2 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 175 | %98,3 | AKP | %62,7 |
| Kayabey Mah. | 8 | 2.563 | %84,1 | CHP | %55,3 |
| Kırmızılar Mah. | 1 | 255 | %94,1 | AKP | %48,0 |
| Kızpınar Mah. | 3 | 842 | %84,6 | CHP | %54,0 |
| Kocaavşar Mah. | 5 | 1.328 | %92,3 | CHP | %47,2 |
| Kurtdere Mah. | 2 | 378 | %92,3 | CHP | %62,7 |
| Kuva-İ Milliye Mah. | 21 | 7.114 | %85,0 | CHP | %56,5 |
| Köteyli Mah. | 1 | 220 | %96,8 | CHP | %54,2 |
| Maltepe Mah. | 24 | 8.152 | %84,1 | CHP | %49,9 |
| Mirzabey Mah. | 5 | 1.495 | %82,5 | CHP | %57,6 |
| Naipli Mah. | 2 | 605 | %90,4 | CHP | %58,1 |
| Ortaca Mah. | 1 | 183 | %92,9 | AKP | %70,6 |
| Ovacık Mah. | 2 | 624 | %98,4 | AKP | %48,9 |
| Paşa Alanı Mah. | 58 | 19.974 | %83,3 | CHP | %59,0 |
| Tatlıpınar Mah. | 2 | 540 | %98,2 | CHP | %48,9 |
| Taşkesiği Mah. | 1 | 73 | %98,6 | AKP | %66,7 |
| Toybelen Mah. | 1 | 174 | %97,1 | AKP | %57,5 |
| Toygar Mah. | 52 | 17.841 | %84,0 | CHP | %48,4 |
| Turplu Mah. | 2 | 487 | %97,5 | AKP | %51,1 |
| Vicdaniye Mah. | 6 | 1.834 | %85,6 | CHP | %51,8 |
| Yaylabayır Mah. | 1 | 325 | %91,4 | AKP | %69,6 |
| Yaylacık Mah. | 2 | 407 | %96,3 | CHP | %89,9 |
| Yağcılar Mah. | 2 | 463 | %97,8 | AKP | %54,2 |
| Yeni Mah. | 13 | 4.282 | %81,4 | CHP | %56,1 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 646 | %84,4 | CHP | %52,0 |
| Yeniiskender Mah. | 1 | 94 | %98,9 | AKP | %58,2 |
| Yeroluk Mah. | 1 | 156 | %96,8 | AKP | %58,6 |
| Yeşilova Mah. | 1 | 184 | %96,7 | AKP | %60,5 |
| Yıldırım Mah. | 4 | 1.107 | %78,8 | CHP | %58,7 |
| Ziyaretli Mah. | 1 | 161 | %96,3 | CHP | %44,2 |
| Çanacık Mah. | 1 | 64 | %89,1 | CHP | %45,3 |
| Çay Mah. | 3 | 1.026 | %85,6 | CHP | %54,1 |
| Çaypınar Mah. | 1 | 281 | %95,0 | AKP | %47,8 |
| Üçpınar Mah. | 4 | 1.138 | %92,2 | AKP | %49,9 |
| İbirler Mah. | 1 | 210 | %93,8 | AKP | %60,9 |
| Şamlı Mah. | 3 | 791 | %94,8 | CHP | %66,5 |