%51,7
AK PARTİ birinci
23.275 geçerli oy · katılım %93,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İvrindi ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %51,7 ile birinci; 23.275 geçerli oy, katılım %93,1.
Kayıtlı seçmen 26.375 · Oy kullanan 24.557 (katılım %93,1) · Geçerli 23.275 · Geçersiz 1.282
İvrindi Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 12.030 | %51,7 |
| CHP | 7.391 | %31,8 |
| İYİ | 2.996 | %12,9 |
| YRP | 485 | %2,1 |
| MEMLEKET | 51 | %0,2 |
| ZAFER | 51 | %0,2 |
| Ahmet Akın (bağımsız) | 47 | %0,2 |
| BTP | 39 | %0,2 |
| DSP | 29 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 28 | %0,1 |
| VATAN | 20 | %0,1 |
| DEM | 19 | %0,1 |
| Şeref Kafa (bağımsız) | 17 | %0,1 |
| EMEP | 16 | %0,1 |
| TKP | 11 | %0,1 |
| TKH | 10 | %0,0 |
| HAK-PAR | 10 | %0,0 |
| ABP | 8 | %0,0 |
| MİLLET | 7 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 7 | %0,0 |
| Ramazan Şakşak (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İvrindi mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 7Eylül Mah. | 3 | 1.021 | %92,6 | AKP | %52,0 |
| Akçal Mah. | 1 | 143 | %97,9 | CHP | %65,1 |
| Ayaklı Mah. | 1 | 283 | %95,8 | AKP | %73,5 |
| Aşağıkaleoba Mah. | 1 | 172 | %95,4 | CHP | %33,3 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.252 | %84,7 | AKP | %48,6 |
| Bedrettin Mah. | 3 | 890 | %85,5 | AKP | %43,5 |
| Bozören Mah. | 3 | 999 | %94,3 | AKP | %70,4 |
| Büyükfındık Mah. | 2 | 490 | %96,3 | AKP | %69,4 |
| Büyükılıca Mah. | 1 | 196 | %96,4 | AKP | %77,8 |
| Büyükyenice Mah. | 5 | 1.513 | %92,6 | AKP | %45,1 |
| Demirciler Mah. | 1 | 153 | %98,0 | AKP | %53,4 |
| Değirmenbaşı Mah. | 2 | 539 | %95,6 | AKP | %60,5 |
| Döşeme Mah. | 1 | 113 | %98,2 | AKP | %73,6 |
| Erdel Mah. | 2 | 174 | %98,3 | AKP | %63,7 |
| Eriklikömürcü Mah. | 1 | 65 | %101,5 | AKP | %44,1 |
| Evciler Mah. | 2 | 515 | %91,3 | AKP | %59,3 |
| Gebeçınar Mah. | 1 | 275 | %97,1 | AKP | %60,0 |
| Geçmiş Mah. | 2 | 361 | %95,0 | AKP | %81,1 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 246 | %99,2 | AKP | %47,8 |
| Gökçeyazı Mah. | 3 | 975 | %91,6 | CHP | %51,6 |
| Gömeniç Mah. | 1 | 140 | %95,7 | AKP | %80,2 |
| Gözlüçayır Mah. | 2 | 188 | %98,9 | AKP | %51,1 |
| Gümeli Mah. | 2 | 536 | %93,5 | AKP | %71,4 |
| Hacıahmetler Mah. | 1 | 163 | %99,4 | İYİ | %40,7 |
| Haydar Mah. | 1 | 201 | %91,0 | AKP | %69,8 |
| Hüseyinbeyobası Mah. | 1 | 193 | %94,8 | AKP | %58,1 |
| Ilıcakpınar Mah. | 1 | 49 | %100,0 | AKP | %59,2 |
| Karaçepiş Mah. | 2 | 548 | %95,8 | AKP | %77,5 |
| Kayapa Mah. | 2 | 685 | %91,1 | AKP | %66,8 |
| Kaşağıl Mah. | 1 | 221 | %90,5 | CHP | %46,5 |
| Kılcılar Mah. | 1 | 96 | %97,9 | AKP | %53,4 |
| Kına Mah. | 1 | 103 | %97,1 | AKP | %45,4 |
| Kınık Mah. | 1 | 333 | %94,9 | AKP | %37,3 |
| Kıpıklar Mah. | 1 | 185 | %92,4 | AKP | %55,9 |
| Kışladere Mah. | 1 | 194 | %95,9 | AKP | %45,5 |
| Kocaeli Mah. | 2 | 511 | %97,3 | AKP | %50,2 |
| Kocaoba Mah. | 2 | 397 | %101,3 | AKP | %42,1 |
| Korucu Mah. | 2 | 678 | %88,5 | CHP | %45,8 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.557 | %84,8 | CHP | %45,6 |
| Kuşdere Mah. | 1 | 210 | %98,1 | AKP | %85,0 |
| Küçükfındık Mah. | 1 | 125 | %96,0 | AKP | %57,6 |
| Küçükılıca Mah. | 1 | 170 | %91,8 | AKP | %65,5 |
| Küçükyenice Mah. | 2 | 477 | %94,8 | AKP | %48,0 |
| Kiraz Ören Mah. | 2 | 420 | %98,1 | AKP | %47,6 |
| Mallıca Mah. | 1 | 349 | %92,0 | AKP | %75,5 |
| Okçular Mah. | 2 | 420 | %95,7 | AKP | %62,2 |
| Osmanköy Mah. | 1 | 219 | %91,3 | AKP | %65,5 |
| Osmanlar Mah. | 1 | 353 | %96,6 | CHP | %61,6 |
| Pelitören Mah. | 1 | 136 | %95,6 | AKP | %72,0 |
| Sakarya Mah. | 3 | 896 | %88,6 | AKP | %45,8 |
| Sarıca Mah. | 1 | 116 | %98,3 | AKP | %55,4 |
| Sarıpınar Mah. | 1 | 158 | %98,7 | AKP | %68,7 |
| Sofular Mah. | 2 | 338 | %98,2 | AKP | %67,6 |
| Soğanbükü Mah. | 2 | 702 | %92,7 | CHP | %91,9 |
| Susuzyayla Mah. | 1 | 215 | %97,7 | AKP | %50,3 |
| Taşdibi Mah. | 1 | 105 | %97,1 | AKP | %71,9 |
| Topuzlar Mah. | 2 | 412 | %93,2 | CHP | %64,8 |
| Yaren Mah. | 1 | 94 | %96,8 | AKP | %72,1 |
| Yağlılar Mah. | 2 | 684 | %94,4 | CHP | %68,0 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 116 | %90,5 | CHP | %46,5 |
| Yukarıkaleoba Mah. | 1 | 95 | %97,9 | CHP | %64,4 |
| Yürekli Mah. | 2 | 426 | %90,9 | AKP | %55,9 |
| Çarkacı Mah. | 1 | 209 | %88,5 | CHP | %50,3 |
| Çatalan Mah. | 1 | 214 | %98,6 | AKP | %69,8 |
| Çelimler Mah. | 1 | 228 | %100,0 | AKP | %80,0 |
| Çobanlar Mah. | 1 | 286 | %99,3 | AKP | %39,6 |
| Çukurlar Mah. | 1 | 269 | %98,5 | AKP | %72,4 |
| Çukuroba Mah. | 1 | 170 | %101,8 | AKP | %76,2 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 236 | %98,3 | AKP | %54,1 |
| İkizce Mah. | 1 | 174 | %94,8 | AKP | %55,7 |