%50,1
CHP birinci
50.181 geçerli oy · katılım %85,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gönen ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %50,1 ile birinci; 50.181 geçerli oy, katılım %85,0.
Kayıtlı seçmen 61.367 · Oy kullanan 52.172 (katılım %85,0) · Geçerli 50.181 · Geçersiz 1.991
Gönen Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 25.153 | %50,1 |
| AKP | 20.872 | %41,6 |
| İYİ | 2.282 | %4,6 |
| MEMLEKET | 487 | %1,0 |
| YRP | 390 | %0,8 |
| ZAFER | 350 | %0,7 |
| DEM | 210 | %0,4 |
| BTP | 100 | %0,2 |
| Ahmet Akın (bağımsız) | 69 | %0,1 |
| EMEP | 55 | %0,1 |
| MİLLET | 30 | %0,1 |
| DSP | 29 | %0,1 |
| TKP | 29 | %0,1 |
| HAK-PAR | 27 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 22 | %0,0 |
| VATAN | 21 | %0,0 |
| ABP | 15 | %0,0 |
| Şeref Kafa (bağımsız) | 15 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 11 | %0,0 |
| TKH | 10 | %0,0 |
| Ramazan Şakşak (bağımsız) | 4 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gönen mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 100.Yıl Mah. | 10 | 3.180 | %85,8 | CHP | %47,5 |
| Akçaali Mah. | 3 | 922 | %81,1 | CHP | %59,8 |
| Akçapınar Mah. | 1 | 120 | %89,2 | CHP | %73,1 |
| Alacaoluk Mah. | 1 | 66 | %95,5 | CHP | %58,1 |
| Alaettin Mah. | 1 | 226 | %90,7 | CHP | %74,1 |
| Alaşar Mah. | 1 | 124 | %94,4 | AKP | %48,7 |
| Altay Mah. | 4 | 1.395 | %77,6 | CHP | %58,9 |
| Armutlu Mah. | 1 | 95 | %74,7 | CHP | %68,1 |
| Asmalıdere Mah. | 2 | 404 | %93,6 | CHP | %56,1 |
| Atıcıoba Mah. | 1 | 150 | %96,0 | AKP | %56,0 |
| Ayvalıdere Mah. | 1 | 46 | %91,3 | AKP | %66,7 |
| Babayaka Mah. | 1 | 143 | %95,8 | AKP | %58,5 |
| Bakırlı Mah. | 1 | 186 | %96,8 | AKP | %47,4 |
| Balcı Mah. | 1 | 226 | %94,3 | CHP | %55,8 |
| Balcıdede Mah. | 1 | 86 | %91,9 | AKP | %68,1 |
| Bayramiç Mah. | 1 | 189 | %88,9 | AKP | %66,1 |
| Beyoluk Mah. | 1 | 76 | %89,5 | AKP | %61,3 |
| Bostancı Mah. | 2 | 439 | %87,5 | AKP | %58,6 |
| Buğdaylı Mah. | 2 | 509 | %90,8 | CHP | %59,3 |
| Büyüksoğuklar Mah. | 1 | 202 | %97,5 | AKP | %49,8 |
| Canbaz Mah. | 1 | 98 | %92,9 | AKP | %47,6 |
| Dereköy Mah. | 1 | 167 | %86,2 | CHP | %59,3 |
| Dışbudak Mah. | 1 | 126 | %94,4 | AKP | %45,3 |
| Dumanalan Mah. | 1 | 26 | %96,2 | AKP | %60,0 |
| Ekşidere Mah. | 1 | 183 | %85,3 | AKP | %59,2 |
| Fındıklı Mah. | 1 | 345 | %87,0 | CHP | %58,0 |
| Gaybular Mah. | 1 | 207 | %94,2 | AKP | %48,6 |
| Gebeçınar Mah. | 1 | 276 | %91,3 | CHP | %57,0 |
| Gelgeç Mah. | 1 | 134 | %90,3 | AKP | %49,2 |
| Geyikli Mah. | 1 | 147 | %101,4 | AKP | %56,6 |
| Gökçesu Mah. | 1 | 106 | %89,6 | CHP | %54,6 |
| Gündoğan Mah. | 4 | 1.122 | %89,8 | AKP | %51,3 |
| Gündoğdu Mah. | 11 | 3.711 | %86,0 | AKP | %45,9 |
| Güneşli Mah. | 1 | 120 | %96,7 | AKP | %67,0 |
| Hacımenteş Mah. | 1 | 29 | %96,6 | AKP | %75,0 |
| Hacıvelioba Mah. | 1 | 211 | %89,1 | AKP | %47,9 |
| Hafızhüseyinbey Mah. | 2 | 618 | %93,5 | AKP | %77,8 |
| Hasanbey Mah. | 4 | 1.228 | %88,5 | CHP | %65,8 |
| Havutça Mah. | 1 | 209 | %86,6 | CHP | %72,3 |
| Hodul Mah. | 1 | 155 | %87,7 | AKP | %72,2 |
| Ilıcak Mah. | 1 | 345 | %93,9 | CHP | %53,1 |
| Ilıcaoba Mah. | 1 | 63 | %82,5 | AKP | %51,0 |
| Kalburcu Mah. | 1 | 117 | %93,2 | CHP | %46,2 |
| Kalfaköy Mah. | 1 | 165 | %97,6 | AKP | %47,8 |
| Kaplanoba Mah. | 1 | 67 | %95,5 | AKP | %53,5 |
| Karaağaçalan Mah. | 1 | 52 | %98,1 | CHP | %50,0 |
| Karalarçiftliği Mah. | 1 | 337 | %86,9 | CHP | %55,4 |
| Karasukabaklar Mah. | 1 | 131 | %87,0 | AKP | %51,1 |
| Karşıyaka Mah. | 13 | 4.468 | %81,6 | AKP | %44,8 |
| Kavakalan Mah. | 1 | 97 | %101,0 | AKP | %61,5 |
| Kavakoba Mah. | 1 | 98 | %93,9 | AKP | %70,3 |
| Keçeler Mah. | 1 | 235 | %98,3 | AKP | %52,2 |
| Kınalar Mah. | 1 | 217 | %86,2 | CHP | %55,9 |
| Kocapınar Mah. | 2 | 370 | %93,8 | CHP | %63,4 |
| Korudeğirmen Mah. | 1 | 123 | %92,7 | AKP | %77,3 |
| Koçbayır Mah. | 1 | 47 | %97,9 | CHP | %68,9 |
| Kumköy Mah. | 1 | 226 | %93,8 | CHP | %50,8 |
| Kurtuluş Mah. | 38 | 12.915 | %80,0 | CHP | %58,2 |
| Körpeağaç Mah. | 1 | 151 | %88,7 | AKP | %64,1 |
| Köteyli Mah. | 1 | 143 | %88,1 | CHP | %50,0 |
| Küpçıktı Mah. | 1 | 105 | %88,6 | CHP | %53,5 |
| Küçüksoğuklar Mah. | 1 | 77 | %87,0 | CHP | %47,7 |
| Killik Mah. | 1 | 98 | %99,0 | CHP | %50,0 |
| Malkoç Mah. | 10 | 3.422 | %80,6 | CHP | %52,3 |
| Muratlar Mah. | 1 | 185 | %81,6 | CHP | %70,9 |
| Ortaoba Mah. | 1 | 112 | %98,2 | AKP | %61,4 |
| Osmanpazar Mah. | 1 | 252 | %95,2 | CHP | %48,7 |
| Paşaçiftlik Mah. | 2 | 505 | %92,1 | CHP | %42,8 |
| Pehlivanhoca Mah. | 1 | 36 | %108,3 | AKP | %59,0 |
| Plevne Mah. | 8 | 2.484 | %85,9 | CHP | %46,8 |
| Reşadiye Mah. | 10 | 3.177 | %82,3 | AKP | %46,5 |
| Rüstem Mah. | 7 | 2.320 | %82,4 | CHP | %55,9 |
| Saraçlar Mah. | 1 | 167 | %89,8 | AKP | %45,8 |
| Sarıköy Mah. | 11 | 3.342 | %86,5 | CHP | %55,3 |
| Sebepli Mah. | 1 | 305 | %91,8 | AKP | %86,5 |
| Suçıktı Mah. | 1 | 92 | %98,9 | AKP | %60,9 |
| Söğüt Mah. | 1 | 113 | %95,6 | CHP | %47,1 |
| Tahtalı Mah. | 1 | 20 | %100,0 | AKP | %50,0 |
| Taştepe Mah. | 1 | 53 | %98,1 | AKP | %60,8 |
| Tırnova Mah. | 7 | 2.336 | %83,5 | CHP | %52,3 |
| Turplu Mah. | 1 | 167 | %95,8 | AKP | %50,0 |
| Tuzakçı Mah. | 3 | 890 | %86,1 | CHP | %53,9 |
| Tütüncü Mah. | 1 | 269 | %89,6 | AKP | %48,1 |
| Ulukır Mah. | 1 | 338 | %90,2 | AKP | %55,6 |
| Yeniakçapınar Mah. | 1 | 129 | %94,6 | AKP | %55,5 |
| Yürükkeçidere Mah. | 1 | 66 | %97,0 | AKP | %45,9 |
| Çakmak Mah. | 1 | 184 | %92,4 | AKP | %61,0 |
| Çalıca Mah. | 1 | 106 | %98,1 | CHP | %50,0 |
| Çalıoba Mah. | 1 | 119 | %91,6 | AKP | %49,0 |
| Çatak Mah. | 1 | 64 | %103,1 | AKP | %55,6 |
| Çınarlı Mah. | 1 | 147 | %96,6 | AKP | %57,1 |
| Çınarpınar Mah. | 1 | 42 | %97,6 | CHP | %68,3 |
| Çığmış Mah. | 1 | 102 | %102,9 | CHP | %47,5 |
| Çobanhamidiye Mah. | 1 | 225 | %95,1 | AKP | %60,5 |
| Çifteçeşmeler Mah. | 1 | 294 | %83,7 | CHP | %47,6 |
| Çiftlikalan Mah. | 1 | 38 | %89,5 | AKP | %52,9 |
| Ömerler Mah. | 1 | 98 | %98,0 | AKP | %79,8 |
| Üzümlü Mah. | 1 | 184 | %97,3 | CHP | %61,5 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 97 | %92,8 | AKP | %58,1 |
| İncirli Mah. | 1 | 26 | %84,6 | CHP | %59,1 |
| Şaroluk Mah. | 1 | 212 | %95,8 | CHP | %56,3 |