%56,5
AK PARTİ birinci
22.259 geçerli oy · katılım %87,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Dursunbey ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %56,5 ile birinci; 22.259 geçerli oy, katılım %87,3.
Kayıtlı seçmen 27.984 · Oy kullanan 24.426 (katılım %87,3) · Geçerli 22.259 · Geçersiz 2.167
Dursunbey Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 12.573 | %56,5 |
| CHP | 6.868 | %30,9 |
| YRP | 1.658 | %7,5 |
| İYİ | 412 | %1,9 |
| Ahmet Akın (bağımsız) | 115 | %0,5 |
| ZAFER | 92 | %0,4 |
| BTP | 73 | %0,3 |
| Ramazan Şakşak (bağımsız) | 64 | %0,3 |
| MEMLEKET | 52 | %0,2 |
| VATAN | 45 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 44 | %0,2 |
| ABP | 41 | %0,2 |
| DSP | 38 | %0,2 |
| DEM | 37 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 33 | %0,2 |
| EMEP | 25 | %0,1 |
| HAK-PAR | 25 | %0,1 |
| TKP | 19 | %0,1 |
| MİLLET | 16 | %0,1 |
| TKH | 15 | %0,1 |
| Şeref Kafa (bağımsız) | 14 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Dursunbey mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adaören Mah. | 1 | 270 | %97,4 | AKP | %70,3 |
| Akbaşlar Mah. | 2 | 376 | %84,3 | AKP | %52,3 |
| Akyayla Mah. | 1 | 129 | %96,9 | AKP | %72,1 |
| Akçagüney Mah. | 1 | 132 | %84,9 | CHP | %49,0 |
| Alagüney Mah. | 1 | 49 | %85,7 | AKP | %64,9 |
| Alaçam Mah. | 1 | 104 | %89,4 | AKP | %52,3 |
| Arıklar Mah. | 1 | 135 | %90,4 | AKP | %61,7 |
| Ayvacık Mah. | 3 | 119 | %97,5 | AKP | %62,8 |
| Aziziye Mah. | 1 | 183 | %95,6 | AKP | %71,1 |
| Aşağımusalar Mah. | 1 | 207 | %93,7 | AKP | %79,9 |
| Aşağıyağcılar Mah. | 1 | 132 | %90,2 | AKP | %61,0 |
| Bayıryüzügüney Mah. | 1 | 192 | %90,6 | AKP | %90,1 |
| Beyce Mah. | 1 | 100 | %89,0 | AKP | %67,5 |
| Beyel Mah. | 1 | 238 | %93,7 | AKP | %78,4 |
| Boyalıca Mah. | 1 | 81 | %96,3 | AKP | %55,7 |
| Bozyokuş Mah. | 6 | 1.827 | %79,6 | AKP | %46,4 |
| Büyükakçaalan Mah. | 3 | 322 | %93,5 | AKP | %69,3 |
| Cebeci Mah. | 3 | 963 | %82,9 | AKP | %51,6 |
| Dada Mah. | 1 | 151 | %93,4 | CHP | %75,2 |
| Delice Mah. | 2 | 641 | %90,2 | AKP | %51,6 |
| Demirciler Mah. | 1 | 127 | %89,0 | AKP | %79,8 |
| Dereköy Mah. | 1 | 68 | %95,6 | AKP | %47,3 |
| Değirmenciler Mah. | 1 | 71 | %100,0 | AKP | %55,6 |
| Dodurga Mah. | 1 | 294 | %95,9 | AKP | %70,9 |
| Doğancılar Mah. | 1 | 61 | %100,0 | AKP | %68,0 |
| Durabeyler Mah. | 2 | 662 | %91,2 | CHP | %35,8 |
| Ericek Mah. | 1 | 62 | %91,9 | AKP | %52,6 |
| Ferah Mah. | 10 | 3.043 | %81,7 | AKP | %50,3 |
| Gazellidere Mah. | 1 | 46 | %91,3 | AKP | %63,9 |
| Göbül Mah. | 2 | 529 | %90,7 | CHP | %45,5 |
| Gökçedağ Mah. | 2 | 157 | %88,5 | AKP | %48,4 |
| Gökçepınar Mah. | 1 | 61 | %96,7 | AKP | %60,4 |
| Gölcük Mah. | 1 | 89 | %96,6 | AKP | %72,2 |
| Gürleyen Mah. | 1 | 45 | %93,3 | AKP | %59,5 |
| Güğü Mah. | 2 | 382 | %92,2 | AKP | %46,7 |
| Hacıahmetpınarı Mah. | 1 | 80 | %98,8 | AKP | %71,4 |
| Hacılar Mah. | 1 | 129 | %96,9 | AKP | %55,7 |
| Hamzacık Mah. | 1 | 320 | %87,8 | AKP | %45,7 |
| Hasanlar Mah. | 1 | 53 | %73,6 | AKP | %55,6 |
| Hondular Mah. | 1 | 166 | %100,6 | AKP | %79,3 |
| Hopanlar Mah. | 1 | 29 | %103,5 | CHP | %50,0 |
| Hindikler Mah. | 1 | 44 | %93,2 | AKP | %64,9 |
| Işıklar Mah. | 1 | 119 | %96,6 | AKP | %70,3 |
| Karagöz Mah. | 1 | 118 | %87,3 | AKP | %74,3 |
| Karakaya Mah. | 1 | 55 | %96,4 | AKP | %77,6 |
| Karamanlar Mah. | 1 | 170 | %94,1 | AKP | %51,9 |
| Karapınar Mah. | 1 | 71 | %84,5 | AKP | %65,5 |
| Kardeşler Mah. | 2 | 110 | %83,6 | AKP | %78,4 |
| Kavacık Mah. | 2 | 398 | %83,4 | AKP | %57,9 |
| Kavakköy Mah. | 1 | 100 | %95,0 | AKP | %56,9 |
| Kazimiye Mah. | 1 | 50 | %94,0 | AKP | %54,8 |
| Kızılcadere Mah. | 2 | 109 | %99,1 | AKP | %51,4 |
| Kızılöz Mah. | 1 | 108 | %100,0 | AKP | %67,1 |
| Kumlu Mah. | 1 | 79 | %97,5 | AKP | %68,5 |
| Kurtlar Mah. | 1 | 151 | %90,7 | AKP | %57,5 |
| Kuzköy Mah. | 1 | 56 | %100,0 | AKP | %74,5 |
| Küçükakçaalan Mah. | 1 | 118 | %87,3 | AKP | %85,0 |
| Küçükler Mah. | 1 | 91 | %95,6 | CHP | %61,3 |
| Kireç Mah. | 1 | 66 | %92,4 | CHP | %50,0 |
| Mahmudiye Mah. | 1 | 37 | %75,7 | AKP | %71,4 |
| Mahmutça Mah. | 1 | 58 | %91,4 | AKP | %68,1 |
| Meydançayırı Mah. | 1 | 40 | %72,5 | AKP | %76,0 |
| Mıcırlar Mah. | 1 | 265 | %88,3 | AKP | %67,0 |
| Mollaoğlu Mah. | 3 | 1.014 | %79,0 | AKP | %47,6 |
| Naipler Mah. | 1 | 17 | %100,0 | CHP | %50,0 |
| Odaköy Mah. | 1 | 186 | %72,6 | AKP | %82,7 |
| Osmaniye Mah. | 1 | 146 | %93,8 | AKP | %57,9 |
| Poyracık Mah. | 1 | 66 | %95,5 | AKP | %85,5 |
| Ramazanlar Mah. | 1 | 122 | %91,0 | AKP | %73,1 |
| Resüller Mah. | 1 | 101 | %94,1 | AKP | %75,3 |
| Reşadiye Mah. | 1 | 63 | %93,7 | AKP | %83,6 |
| Sakızköy Mah. | 1 | 114 | %89,5 | AKP | %59,1 |
| Sarısipahiler Mah. | 1 | 79 | %88,6 | AKP | %60,9 |
| Sarnıçköy Mah. | 1 | 233 | %91,4 | CHP | %45,8 |
| Saçayak Mah. | 1 | 122 | %91,8 | AKP | %64,4 |
| Sağırlar Mah. | 2 | 476 | %85,1 | AKP | %54,6 |
| Sebiller Mah. | 1 | 54 | %101,9 | AKP | %57,4 |
| Selimağa Mah. | 2 | 695 | %88,1 | AKP | %63,0 |
| Süleler Mah. | 1 | 266 | %91,4 | AKP | %54,3 |
| Sinderler Mah. | 2 | 107 | %95,3 | AKP | %61,1 |
| Tafak Mah. | 1 | 214 | %95,3 | AKP | %86,5 |
| Taşkesiği Mah. | 2 | 198 | %97,0 | AKP | %64,3 |
| Taşpınar Mah. | 1 | 144 | %96,5 | AKP | %72,6 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 237 | %91,1 | AKP | %67,6 |
| Tezlik Mah. | 1 | 85 | %101,2 | AKP | %71,8 |
| Turnacık Mah. | 1 | 171 | %90,1 | AKP | %53,9 |
| Umurlar Mah. | 1 | 120 | %87,5 | AKP | %73,3 |
| Vakıf Mah. | 2 | 649 | %84,8 | AKP | %46,8 |
| Veliler Mah. | 1 | 146 | %100,7 | CHP | %42,5 |
| Yassıören Mah. | 1 | 151 | %78,2 | AKP | %75,5 |
| Yukarımusalar Mah. | 1 | 154 | %96,1 | AKP | %77,6 |
| Yukarıyağcılar Mah. | 1 | 58 | %100,0 | AKP | %66,0 |
| Yunuslar Mah. | 1 | 79 | %96,2 | AKP | %52,2 |
| Çakırca Mah. | 1 | 197 | %90,4 | AKP | %56,6 |
| Çakmak Mah. | 4 | 867 | %85,1 | AKP | %53,8 |
| Çaltıcak Mah. | 1 | 44 | %104,6 | AKP | %57,5 |
| Çamharman Mah. | 1 | 96 | %95,8 | AKP | %53,0 |
| Çamköy Mah. | 1 | 155 | %94,2 | AKP | %67,5 |
| Çanakçı Mah. | 1 | 321 | %86,9 | AKP | %59,4 |
| Çatalçam Mah. | 1 | 155 | %92,9 | AKP | %78,2 |
| Çelikler Mah. | 1 | 46 | %87,0 | AKP | %86,1 |
| Çınarköy Mah. | 2 | 203 | %92,6 | AKP | %62,4 |
| Çiftçi Mah. | 2 | 557 | %85,3 | AKP | %48,8 |
| Örenköy Mah. | 1 | 43 | %100,0 | AKP | %62,9 |
| Üçeylül Mah. | 10 | 2.740 | %83,6 | AKP | %53,9 |
| İrfaniye Mah. | 1 | 75 | %86,7 | AKP | %88,3 |
| İsmailler Mah. | 1 | 168 | %91,1 | AKP | %66,7 |
| İstasyon Mah. | 1 | 267 | %56,2 | AKP | %53,7 |
| Şabanlar Mah. | 2 | 389 | %94,3 | AKP | %51,4 |
| Şenköy Mah. | 1 | 156 | %98,1 | AKP | %71,8 |