Burhaniye · Büyükşehir belediye başkanı
%52,8
CHP birinci
40.020 geçerli oy · katılım %81,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Burhaniye ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %52,8 ile birinci; 40.020 geçerli oy, katılım %81,0.
Burhaniye
Kayıtlı seçmen 51.253 · Oy kullanan 41.508 (katılım %81,0) · Geçerli 40.020 · Geçersiz 1.488
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 21.145 | %52,8 |
| AKP | 15.410 | %38,5 |
| İYİ | 1.543 | %3,9 |
| DEM | 648 | %1,6 |
| YRP | 407 | %1,0 |
| ZAFER | 379 | %1,0 |
| EMEP | 108 | %0,3 |
| BTP | 72 | %0,2 |
| TKP | 62 | %0,2 |
| MEMLEKET | 53 | %0,1 |
| VATAN | 40 | %0,1 |
| Ahmet Akın (bağımsız) | 39 | %0,1 |
| DSP | 26 | %0,1 |
| HAK-PAR | 16 | %0,0 |
| ABP | 15 | %0,0 |
| HÜDA PAR | 14 | %0,0 |
| TKH | 12 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 10 | %0,0 |
| Ramazan Şakşak (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Şeref Kafa (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| MİLLET | 6 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ali Çetinkaya Mah. | 5 | 1.467 | %67,4 | CHP | %77,3 |
| Avunduk Mah. | 1 | 62 | %96,8 | CHP | %57,6 |
| Ağacık Mah. | 1 | 163 | %89,0 | CHP | %47,8 |
| Bahadınlı Mah. | 2 | 502 | %94,8 | AKP | %59,5 |
| Bahçelievler Mah. | 24 | 8.072 | %80,2 | CHP | %55,0 |
| Börezli Mah. | 4 | 875 | %91,0 | AKP | %55,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 15 | 5.130 | %82,9 | AKP | %51,2 |
| Damlalı Mah. | 1 | 86 | %101,2 | AKP | %55,3 |
| Dutluca Mah. | 1 | 242 | %94,2 | AKP | %84,7 |
| Geriş Mah. | 6 | 1.919 | %85,2 | CHP | %47,9 |
| Hacıahmet Mah. | 9 | 3.133 | %81,9 | CHP | %49,9 |
| Hacıbozlar Mah. | 1 | 143 | %100,0 | CHP | %75,7 |
| Hürriyet Mah. | 3 | 710 | %87,6 | AKP | %49,8 |
| Hisarköy Mah. | 1 | 186 | %98,4 | AKP | %51,3 |
| Karadere Mah. | 2 | 467 | %98,5 | AKP | %76,3 |
| Kırtık Mah. | 1 | 177 | %102,3 | AKP | %79,0 |
| Kızıklı Mah. | 4 | 1.354 | %89,0 | AKP | %51,6 |
| Kocacami Mah. | 13 | 4.522 | %79,7 | CHP | %52,9 |
| Kurucaoluk Mah. | 1 | 194 | %100,5 | AKP | %65,5 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 49 | %106,1 | AKP | %53,2 |
| Kuyumcu Mah. | 1 | 348 | %93,7 | AKP | %51,7 |
| Mahkeme Mah. | 13 | 4.211 | %78,5 | CHP | %51,5 |
| Memiş Mah. | 8 | 2.706 | %81,4 | CHP | %48,2 |
| Pelitköy Mah. | 7 | 2.280 | %73,0 | CHP | %70,3 |
| Sübeylidere Mah. | 1 | 193 | %98,5 | CHP | %47,8 |
| Tahtacı Mah. | 1 | 136 | %99,3 | CHP | %88,1 |
| Taylıeli Mah. | 1 | 241 | %86,7 | AKP | %50,0 |
| Yabancılar Mah. | 1 | 110 | %100,0 | AKP | %57,9 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 228 | %97,4 | CHP | %43,3 |
| Yunus Mah. | 3 | 828 | %82,9 | CHP | %51,7 |
| Yunuslar Mah. | 1 | 142 | %91,6 | AKP | %55,8 |
| Çallı Mah. | 1 | 17 | %135,3 | CHP | %57,1 |
| Çamtepe Mah. | 1 | 66 | %101,5 | AKP | %50,0 |
| Çoruk Mah. | 1 | 307 | %91,9 | CHP | %46,8 |
| Ören Mah. | 8 | 2.672 | %74,2 | CHP | %73,2 |
| Öğretmenler Mah. | 13 | 4.310 | %75,6 | CHP | %71,2 |
| İskele Mah. | 7 | 2.323 | %75,1 | CHP | %71,5 |
| Şahinler Mah. | 1 | 238 | %92,0 | CHP | %60,4 |
| Şarköy Mah. | 2 | 444 | %90,3 | CHP | %55,2 |