Bandırma · Büyükşehir belediye başkanı
%51,4
CHP birinci
97.207 geçerli oy · katılım %80,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bandırma ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %51,4 ile birinci; 97.207 geçerli oy, katılım %80,9.
Bandırma
Kayıtlı seçmen 123.895 · Oy kullanan 100.203 (katılım %80,9) · Geçerli 97.207 · Geçersiz 2.996
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 49.998 | %51,4 |
| AKP | 37.966 | %39,1 |
| İYİ | 4.038 | %4,2 |
| ZAFER | 1.588 | %1,6 |
| DEM | 1.247 | %1,3 |
| YRP | 1.174 | %1,2 |
| BTP | 281 | %0,3 |
| MEMLEKET | 143 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 121 | %0,1 |
| Ahmet Akın (bağımsız) | 121 | %0,1 |
| EMEP | 115 | %0,1 |
| TKP | 104 | %0,1 |
| DSP | 71 | %0,1 |
| VATAN | 61 | %0,1 |
| ABP | 37 | %0,0 |
| HAK-PAR | 33 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 27 | %0,0 |
| TKH | 26 | %0,0 |
| MİLLET | 25 | %0,0 |
| Şeref Kafa (bağımsız) | 21 | %0,0 |
| Ramazan Şakşak (bağımsız) | 10 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 100.Yıl Mah. | 33 | 11.058 | %81,2 | AKP | %47,4 |
| 17 Eylül Mah. | 36 | 12.395 | %79,7 | CHP | %51,6 |
| 600 Evler Mah. | 18 | 6.040 | %80,6 | AKP | %45,3 |
| Aksakal Mah. | 3 | 747 | %92,8 | CHP | %51,8 |
| Akçapınar Mah. | 1 | 330 | %91,2 | CHP | %66,7 |
| Ayyıldız Mah. | 6 | 1.819 | %82,6 | AKP | %48,1 |
| Bentbaşı Mah. | 7 | 2.232 | %79,2 | CHP | %53,2 |
| Bereketli Mah. | 2 | 454 | %94,9 | AKP | %66,8 |
| Beyköy Mah. | 1 | 112 | %95,5 | AKP | %47,2 |
| Bezirci Mah. | 1 | 202 | %94,1 | CHP | %68,9 |
| Dedeoba Mah. | 2 | 361 | %97,2 | AKP | %68,9 |
| Dere Mah. | 4 | 1.099 | %74,7 | CHP | %59,3 |
| Doğa Mah. | 2 | 491 | %88,2 | AKP | %52,0 |
| Doğanpınar Mah. | 2 | 253 | %94,1 | AKP | %60,2 |
| Doğruca Mah. | 2 | 569 | %87,0 | AKP | %58,2 |
| Dutliman Mah. | 1 | 174 | %97,1 | AKP | %66,9 |
| Edincik Mah. | 11 | 3.520 | %85,3 | AKP | %47,0 |
| Emre Mah. | 1 | 197 | %88,8 | AKP | %50,6 |
| Ergili Mah. | 1 | 279 | %91,8 | CHP | %50,2 |
| Erikli Mah. | 2 | 371 | %89,5 | AKP | %72,9 |
| Eskiziraatli Mah. | 1 | 221 | %98,2 | AKP | %76,8 |
| Gölyaka Mah. | 1 | 234 | %97,0 | AKP | %79,6 |
| Günaydın Mah. | 5 | 1.565 | %75,0 | CHP | %64,5 |
| Hacı Yusuf Mah. | 23 | 7.709 | %76,7 | CHP | %60,3 |
| Haydar Çavuş Mah. | 3 | 1.001 | %75,3 | CHP | %56,3 |
| Hıdırköy Mah. | 1 | 108 | %85,2 | CHP | %49,4 |
| Karaçalılık Mah. | 1 | 111 | %82,9 | CHP | %55,4 |
| Kayacık Mah. | 9 | 2.875 | %81,8 | AKP | %43,0 |
| Kuşcenneti Mah. | 2 | 431 | %93,0 | CHP | %52,6 |
| Külefli Mah. | 1 | 336 | %95,8 | CHP | %63,7 |
| Kirazlı Mah. | 1 | 130 | %101,5 | AKP | %53,0 |
| Levent Mah. | 12 | 3.936 | %81,1 | CHP | %54,0 |
| Mahbubeler Mah. | 1 | 105 | %100,0 | AKP | %46,5 |
| Misakça Mah. | 1 | 356 | %88,2 | CHP | %62,1 |
| Orhaniye Mah. | 1 | 219 | %91,3 | CHP | %48,2 |
| Paşabayır Mah. | 34 | 11.484 | %79,2 | CHP | %56,1 |
| Paşakent Mah. | 22 | 7.593 | %80,4 | CHP | %63,1 |
| Paşakonak Mah. | 22 | 7.498 | %80,5 | CHP | %62,5 |
| Paşamescit Mah. | 5 | 1.748 | %74,5 | CHP | %56,8 |
| Sahil Yenice Mah. | 2 | 661 | %97,3 | AKP | %55,1 |
| Sunullah Mah. | 32 | 10.801 | %80,3 | CHP | %51,9 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.886 | %81,2 | CHP | %43,4 |
| Yenisığırcı Mah. | 1 | 210 | %93,3 | CHP | %71,4 |
| Yeniyenice Mah. | 2 | 516 | %92,1 | AKP | %52,9 |
| Yeniziraatli Mah. | 1 | 140 | %85,0 | CHP | %62,4 |
| Yeşilçomlu Mah. | 2 | 361 | %88,4 | CHP | %55,9 |
| Çakılköy Mah. | 1 | 274 | %93,1 | CHP | %58,2 |
| Çalışkanlar Mah. | 1 | 252 | %83,3 | AKP | %48,8 |
| Çarıkköy Mah. | 1 | 125 | %94,4 | AKP | %61,5 |
| Çepni Mah. | 1 | 173 | %89,6 | CHP | %81,9 |
| Çınarlı Mah. | 16 | 5.531 | %80,2 | CHP | %54,6 |
| Çinge Mah. | 1 | 72 | %83,3 | CHP | %46,7 |
| Ömerli Mah. | 5 | 738 | %74,5 | AKP | %43,8 |
| İhsaniye Mah. | 34 | 11.640 | %80,2 | CHP | %52,7 |
| Şirinçavuş Mah. | 1 | 152 | %82,2 | CHP | %55,7 |