%48,9
CHP birinci
9.983 geçerli oy · katılım %91,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Balya ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %48,9 ile birinci; 9983 geçerli oy, katılım %91,8.
Kayıtlı seçmen 11.448 · Oy kullanan 10.506 (katılım %91,8) · Geçerli 9.983 · Geçersiz 523
Balya Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 4.885 | %48,9 |
| AKP | 4.646 | %46,5 |
| İYİ | 121 | %1,2 |
| YRP | 96 | %1,0 |
| BTP | 43 | %0,4 |
| DEM | 32 | %0,3 |
| ZAFER | 31 | %0,3 |
| MEMLEKET | 20 | %0,2 |
| Ahmet Akın (bağımsız) | 20 | %0,2 |
| VATAN | 16 | %0,2 |
| DSP | 14 | %0,1 |
| TKP | 11 | %0,1 |
| EMEP | 11 | %0,1 |
| MİLLET | 7 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 7 | %0,1 |
| TKH | 6 | %0,1 |
| HAK-PAR | 6 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 5 | %0,1 |
| Şeref Kafa (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| ABP | 2 | %0,0 |
| Ramazan Şakşak (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Balya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbaş Mah. | 1 | 175 | %96,0 | CHP | %67,9 |
| Alidemirci Mah. | 1 | 222 | %96,9 | AKP | %65,9 |
| Bengiler Mah. | 1 | 324 | %89,8 | CHP | %70,4 |
| Danişment Mah. | 2 | 471 | %89,0 | AKP | %51,0 |
| Dereköy Mah. | 2 | 534 | %95,1 | AKP | %53,1 |
| Değirmendere Mah. | 1 | 183 | %92,9 | CHP | %68,9 |
| Doğanlar Mah. | 1 | 331 | %92,5 | CHP | %62,2 |
| Enverpaşa Mah. | 2 | 642 | %86,1 | CHP | %51,9 |
| Farsak Mah. | 1 | 90 | %94,4 | CHP | %50,7 |
| Gökmusa Mah. | 1 | 96 | %100,0 | AKP | %73,9 |
| Göktepe Mah. | 1 | 92 | %100,0 | CHP | %50,6 |
| Göloba Mah. | 1 | 166 | %86,1 | CHP | %51,2 |
| Habipler Mah. | 1 | 223 | %99,1 | AKP | %67,0 |
| Hacıhüseyin Mah. | 2 | 415 | %95,2 | AKP | %78,4 |
| Havutbaşı Mah. | 1 | 141 | %98,6 | AKP | %56,2 |
| Ilıca Mah. | 2 | 472 | %87,9 | CHP | %53,6 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 163 | %93,3 | CHP | %65,3 |
| Karacahisar Mah. | 2 | 140 | %95,0 | CHP | %65,4 |
| Karlık Mah. | 1 | 57 | %87,7 | AKP | %67,4 |
| Kavakalanı Mah. | 1 | 150 | %93,3 | AKP | %59,6 |
| Kayalar Mah. | 2 | 422 | %89,3 | CHP | %65,5 |
| Kayapınar Mah. | 1 | 150 | %94,0 | AKP | %46,3 |
| Kaşıkçı Mah. | 1 | 78 | %100,0 | AKP | %55,3 |
| Koca Camii Mah. | 3 | 781 | %85,3 | CHP | %51,7 |
| Kocabük Mah. | 1 | 206 | %94,2 | CHP | %93,6 |
| Koyuneri Mah. | 1 | 354 | %80,2 | CHP | %51,5 |
| Mancılık Mah. | 1 | 324 | %92,3 | CHP | %48,4 |
| Medrese Mah. | 1 | 85 | %95,3 | AKP | %71,2 |
| Müstecap Mah. | 1 | 194 | %97,4 | CHP | %78,1 |
| Narlı Mah. | 1 | 269 | %94,1 | AKP | %63,4 |
| Orhanlar Mah. | 1 | 286 | %84,6 | CHP | %59,1 |
| Patlak Mah. | 1 | 84 | %101,2 | CHP | %61,9 |
| Semizköy Mah. | 1 | 117 | %94,9 | CHP | %70,3 |
| Söbücealan Mah. | 1 | 53 | %90,6 | AKP | %60,0 |
| Yarışalanı Mah. | 1 | 125 | %91,2 | AKP | %65,5 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 220 | %93,2 | CHP | %50,5 |
| Yazlık Mah. | 1 | 81 | %93,8 | CHP | %50,7 |
| Yenikavak Mah. | 2 | 422 | %96,0 | AKP | %67,5 |
| Çakallar Mah. | 1 | 273 | %95,2 | AKP | %68,8 |
| Çalova Mah. | 1 | 222 | %92,8 | AKP | %58,6 |
| Çamavşar Mah. | 2 | 522 | %96,0 | AKP | %51,3 |
| Çamucu Mah. | 1 | 335 | %93,1 | AKP | %51,4 |
| Çarmık Mah. | 2 | 382 | %86,9 | CHP | %83,0 |
| Çukurcak Mah. | 1 | 94 | %100,0 | CHP | %41,9 |
| Çiğdem Mah. | 1 | 115 | %98,3 | CHP | %43,8 |
| Örenköy Mah. | 1 | 167 | %89,2 | AKP | %52,1 |