%53,2
CHP birinci
112.339 geçerli oy · katılım %83,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Altıeylül ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %53,2 ile birinci; 112.339 geçerli oy, katılım %83,6.
Kayıtlı seçmen 141.127 · Oy kullanan 117.954 (katılım %83,6) · Geçerli 112.339 · Geçersiz 5.615
Altıeylül Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 59.797 | %53,2 |
| AKP | 43.345 | %38,6 |
| YRP | 3.539 | %3,2 |
| İYİ | 1.990 | %1,8 |
| ZAFER | 1.057 | %0,9 |
| Ahmet Akın (bağımsız) | 1.031 | %0,9 |
| BTP | 316 | %0,3 |
| MEMLEKET | 227 | %0,2 |
| DEM | 211 | %0,2 |
| VATAN | 133 | %0,1 |
| Ramazan Şakşak (bağımsız) | 120 | %0,1 |
| EMEP | 115 | %0,1 |
| Şeref Kafa (bağımsız) | 90 | %0,1 |
| DSP | 87 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 58 | %0,1 |
| TKP | 56 | %0,1 |
| MİLLET | 48 | %0,0 |
| HAK-PAR | 43 | %0,0 |
| TKH | 29 | %0,0 |
| ABP | 24 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 23 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Altıeylül mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 1.Gündoğan Mah. | 18 | 5.856 | %83,1 | CHP | %46,9 |
| 2.Gündoğan Mah. | 26 | 8.726 | %85,3 | AKP | %49,8 |
| Akarsu Mah. | 1 | 329 | %91,5 | CHP | %57,3 |
| Akçaköy Mah. | 2 | 392 | %98,7 | AKP | %45,3 |
| Altı Eylül Mah. | 5 | 1.638 | %77,9 | CHP | %65,0 |
| Aliağa Mah. | 1 | 150 | %95,3 | CHP | %81,6 |
| Aslıhan Mah. | 2 | 498 | %94,6 | AKP | %66,1 |
| Aslıhantepeciği Mah. | 3 | 818 | %94,0 | AKP | %69,2 |
| Ataköy Mah. | 1 | 161 | %97,5 | AKP | %51,4 |
| Atköy Mah. | 4 | 1.224 | %87,0 | AKP | %56,1 |
| Aynaoğlu Mah. | 1 | 231 | %97,4 | CHP | %84,3 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 170 | %94,1 | AKP | %81,1 |
| Ayvatlar Mah. | 1 | 231 | %96,1 | AKP | %71,8 |
| Ayşebacı Mah. | 5 | 1.435 | %93,7 | AKP | %50,3 |
| Bahçedere Mah. | 2 | 218 | %95,4 | CHP | %88,0 |
| Bahçelievler Mah. | 91 | 31.210 | %80,1 | CHP | %68,2 |
| Balıklı Mah. | 4 | 1.320 | %94,8 | AKP | %68,7 |
| Bayat Mah. | 3 | 694 | %92,7 | AKP | %64,8 |
| Bağalan Mah. | 1 | 90 | %94,4 | CHP | %55,0 |
| Bereketli Mah. | 1 | 253 | %92,5 | CHP | %51,6 |
| Beşpınar Mah. | 1 | 98 | %101,0 | AKP | %51,0 |
| Bozen Mah. | 1 | 134 | %97,0 | AKP | %72,7 |
| Boğatepe Mah. | 1 | 172 | %97,7 | AKP | %65,1 |
| Büyükbostancı Mah. | 2 | 660 | %91,7 | AKP | %60,9 |
| Cinge Mah. | 1 | 332 | %94,6 | AKP | %69,1 |
| Dallımandıra Mah. | 2 | 371 | %97,8 | AKP | %69,9 |
| Dedeburnu Mah. | 1 | 201 | %97,5 | AKP | %80,4 |
| Dereköy Mah. | 1 | 217 | %97,7 | AKP | %60,7 |
| Dereçiftlik Mah. | 1 | 327 | %93,0 | AKP | %46,9 |
| Dinkçiler Mah. | 17 | 5.733 | %79,4 | CHP | %52,3 |
| Dişbudak Mah. | 1 | 146 | %98,0 | AKP | %49,6 |
| Ertuğrul Mah. | 1 | 151 | %94,0 | AKP | %56,6 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 22 | 7.210 | %78,1 | CHP | %58,5 |
| Gökköy Mah. | 4 | 1.141 | %94,8 | AKP | %59,8 |
| Gökçeören Mah. | 2 | 522 | %95,4 | CHP | %93,6 |
| Gümüsçesme Mah. | 21 | 6.959 | %81,5 | CHP | %50,1 |
| Hacı İlbey Mah. | 4 | 1.248 | %78,2 | CHP | %58,8 |
| Halalca Mah. | 4 | 1.181 | %91,7 | AKP | %70,2 |
| Hasan Basri Çantay Mah. | 27 | 9.150 | %81,5 | CHP | %53,5 |
| Kabaklı Mah. | 2 | 577 | %96,2 | AKP | %58,7 |
| Karabeyler Mah. | 1 | 117 | %94,0 | AKP | %58,3 |
| Karakavak Mah. | 1 | 94 | %96,8 | AKP | %49,4 |
| Karakaya Mah. | 1 | 94 | %94,7 | AKP | %50,6 |
| Karaman Mah. | 5 | 1.627 | %93,6 | AKP | %56,4 |
| Karamanlar Mah. | 2 | 577 | %92,6 | CHP | %94,5 |
| Kasaplar Mah. | 12 | 4.014 | %75,6 | CHP | %62,8 |
| Kesirven Mah. | 3 | 921 | %92,3 | AKP | %53,6 |
| Kılcılar Mah. | 1 | 166 | %96,4 | AKP | %50,3 |
| Konakpınar Mah. | 1 | 203 | %95,6 | CHP | %49,5 |
| Kozderegüvem Mah. | 1 | 246 | %96,3 | AKP | %53,2 |
| Kozören Mah. | 1 | 223 | %93,7 | AKP | %49,7 |
| Kutludüğün Mah. | 1 | 105 | %100,0 | AKP | %70,2 |
| Kuyualan Mah. | 1 | 142 | %89,4 | CHP | %49,6 |
| Kuşkaya Mah. | 1 | 236 | %85,2 | CHP | %87,4 |
| Köseler Mah. | 3 | 825 | %89,8 | AKP | %56,7 |
| Köylü Köyü Mah. | 3 | 753 | %91,6 | AKP | %58,5 |
| Küpeler Mah. | 1 | 180 | %89,4 | AKP | %61,7 |
| Kürse Mah. | 1 | 199 | %93,0 | AKP | %53,4 |
| Küçükbostancı Mah. | 2 | 437 | %97,0 | CHP | %53,6 |
| Kirazköy Mah. | 1 | 140 | %100,0 | AKP | %69,2 |
| Kirazpınar Mah. | 1 | 97 | %101,0 | AKP | %59,8 |
| Macarlar Mah. | 3 | 994 | %92,3 | CHP | %96,7 |
| Meryemdere Mah. | 1 | 79 | %94,9 | AKP | %68,5 |
| Nergiz Mah. | 3 | 714 | %92,6 | AKP | %73,1 |
| Orhanlı Mah. | 1 | 142 | %88,7 | AKP | %62,0 |
| Ortamandıra Mah. | 3 | 763 | %92,4 | CHP | %95,1 |
| Ovabayındır Mah. | 2 | 454 | %99,6 | AKP | %65,2 |
| Ovaköy Mah. | 4 | 1.188 | %90,3 | CHP | %49,1 |
| Pamukçu Mah. | 7 | 2.117 | %77,9 | AKP | %46,8 |
| Paşaköy Mah. | 3 | 762 | %88,9 | AKP | %52,2 |
| Plevne Mah. | 40 | 13.639 | %82,5 | CHP | %58,9 |
| Sarıalan Mah. | 1 | 280 | %98,2 | AKP | %66,7 |
| Selimiye Mah. | 2 | 447 | %95,1 | AKP | %73,3 |
| Sıvatpınar Mah. | 1 | 26 | %107,7 | AKP | %59,3 |
| Sütlüce Mah. | 17 | 5.932 | %79,7 | CHP | %50,6 |
| Tayyipler Mah. | 1 | 127 | %98,4 | AKP | %74,8 |
| Taşköy Mah. | 1 | 196 | %95,4 | CHP | %45,6 |
| Taşpınar Mah. | 1 | 146 | %98,6 | CHP | %53,9 |
| Turnalar Mah. | 1 | 87 | %98,9 | AKP | %44,7 |
| Türkali Mah. | 1 | 257 | %92,2 | CHP | %74,3 |
| Yakupköy Mah. | 4 | 1.234 | %92,2 | AKP | %56,5 |
| Yenice Mah. | 1 | 300 | %96,0 | AKP | %67,9 |
| Yeşiller Mah. | 1 | 127 | %96,1 | AKP | %49,6 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 221 | %96,4 | CHP | %71,0 |
| Yıldız Mah. | 12 | 3.942 | %81,3 | CHP | %53,7 |
| Çakıllık Mah. | 1 | 65 | %87,7 | CHP | %82,5 |
| Çamköy Mah. | 1 | 115 | %93,9 | AKP | %58,4 |
| Çandır Mah. | 3 | 946 | %86,8 | AKP | %56,1 |
| Çayırhisar Mah. | 5 | 1.558 | %76,3 | CHP | %61,7 |
| Çınarlıdere Mah. | 1 | 57 | %75,4 | CHP | %83,7 |
| Çukurhüseyin Mah. | 1 | 269 | %97,4 | CHP | %96,5 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 174 | %94,8 | CHP | %74,5 |
| Çiftçidere Mah. | 1 | 86 | %103,5 | AKP | %50,0 |
| İnkaya Mah. | 1 | 113 | %92,0 | AKP | %48,0 |