Söke · Büyükşehir belediye başkanı
%52,1
CHP birinci
71.915 geçerli oy · katılım %80,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Söke ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %52,1 ile birinci; 71.915 geçerli oy, katılım %80,0.
Söke
Kayıtlı seçmen 94.053 · Oy kullanan 75.250 (katılım %80,0) · Geçerli 71.915 · Geçersiz 3.335
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 37.482 | %52,1 |
| AKP | 25.130 | %34,9 |
| DEM | 3.393 | %4,7 |
| İYİ | 1.921 | %2,7 |
| ZAFER | 1.309 | %1,8 |
| YRP | 760 | %1,1 |
| BTP | 335 | %0,5 |
| SAADET | 290 | %0,4 |
| TKP | 215 | %0,3 |
| DP | 145 | %0,2 |
| ANAP | 143 | %0,2 |
| EMEP | 128 | %0,2 |
| DEVA | 121 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 100 | %0,1 |
| DSP | 94 | %0,1 |
| VATAN | 92 | %0,1 |
| MİLLET | 91 | %0,1 |
| TKH | 64 | %0,1 |
| HAK-PAR | 51 | %0,1 |
| OCAK | 26 | %0,0 |
| Abdulbaki İnce (bağımsız) | 14 | %0,0 |
| Sabahattin Kerik (bağımsız) | 11 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçakaya Mah. | 1 | 199 | %97,0 | AKP | %52,3 |
| Akçakonak Mah. | 4 | 1.236 | %81,4 | CHP | %40,0 |
| Argavlı Mah. | 1 | 200 | %95,5 | AKP | %47,2 |
| Arslanyaylası Mah. | 1 | 120 | %96,7 | AKP | %60,7 |
| Atatürk Mah. | 27 | 9.040 | %79,0 | CHP | %56,7 |
| Atburgazı Mah. | 4 | 1.293 | %91,0 | CHP | %52,3 |
| Avcılar Mah. | 1 | 197 | %94,9 | AKP | %44,8 |
| Avşar Mah. | 1 | 358 | %94,1 | CHP | %77,0 |
| Ağaçlı Mah. | 2 | 384 | %88,5 | AKP | %46,1 |
| Bayırdamı Mah. | 1 | 68 | %105,9 | CHP | %64,8 |
| Bağarası Mah. | 14 | 4.548 | %81,8 | AKP | %52,1 |
| Burunköy Mah. | 2 | 625 | %95,0 | CHP | %52,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 17 | 5.746 | %77,1 | CHP | %56,5 |
| Demirçay Mah. | 1 | 208 | %98,1 | AKP | %55,6 |
| Doğanbey Mah. | 2 | 591 | %93,2 | CHP | %76,3 |
| Fevzipaşa Mah. | 17 | 5.317 | %78,9 | CHP | %52,8 |
| Gölbent Mah. | 1 | 195 | %96,4 | CHP | %59,0 |
| Güllübahçe Mah. | 4 | 1.194 | %86,4 | CHP | %60,4 |
| Güneyyaka Mah. | 1 | 59 | %84,8 | CHP | %89,6 |
| Güzeltepe Mah. | 1 | 179 | %96,7 | CHP | %84,7 |
| Karaatlı Mah. | 1 | 56 | %103,6 | AKP | %51,8 |
| Karacahayıt Mah. | 2 | 486 | %92,4 | CHP | %60,0 |
| Karakaya Mah. | 1 | 211 | %99,5 | CHP | %52,7 |
| Kaygıllı Mah. | 1 | 240 | %95,8 | AKP | %48,2 |
| Kemalpaşa Mah. | 10 | 3.022 | %73,2 | CHP | %48,8 |
| Konak Mah. | 26 | 8.754 | %77,8 | CHP | %53,2 |
| Köprüalan Mah. | 1 | 142 | %98,6 | CHP | %64,6 |
| Kisir Mah. | 1 | 245 | %90,6 | CHP | %51,2 |
| Nalbantlar Mah. | 1 | 210 | %90,5 | CHP | %55,0 |
| Pamukçular Mah. | 1 | 97 | %100,0 | CHP | %60,2 |
| Sarıkemer Mah. | 5 | 1.613 | %82,0 | CHP | %49,0 |
| Savuca Mah. | 15 | 4.984 | %74,7 | CHP | %35,5 |
| Sayrakçı Mah. | 1 | 125 | %93,6 | CHP | %62,3 |
| Sazlı Mah. | 11 | 3.633 | %84,5 | CHP | %49,6 |
| Serçin Mah. | 2 | 571 | %93,0 | CHP | %74,0 |
| Sofular Mah. | 1 | 191 | %100,0 | CHP | %83,4 |
| Tuzburgazı Mah. | 2 | 627 | %93,3 | CHP | %53,0 |
| Yamaç Mah. | 1 | 153 | %104,6 | CHP | %64,5 |
| Yenicamii Mah. | 35 | 11.707 | %79,3 | CHP | %52,0 |
| Yenidoğan Mah. | 12 | 3.813 | %78,7 | CHP | %52,8 |
| Yenikent Mah. | 24 | 7.974 | %74,1 | CHP | %54,3 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 467 | %93,6 | AKP | %50,0 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 243 | %93,4 | CHP | %56,2 |
| Yuvaca Mah. | 3 | 468 | %92,1 | CHP | %50,4 |
| Çalıköy Mah. | 1 | 146 | %96,6 | CHP | %69,9 |
| Çalışlı Mah. | 2 | 616 | %86,2 | CHP | %62,2 |
| Çavdar Mah. | 3 | 753 | %90,6 | AKP | %56,6 |
| Çeltikçi Mah. | 32 | 10.412 | %77,6 | CHP | %54,8 |
| Özbaşı Mah. | 1 | 337 | %91,4 | CHP | %55,8 |