%54,8
CHP birinci
93.239 geçerli oy · katılım %79,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nazilli ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %54,8 ile birinci; 93.239 geçerli oy, katılım %79,8.
Kayıtlı seçmen 122.761 · Oy kullanan 97.961 (katılım %79,8) · Geçerli 93.239 · Geçersiz 4.722
Nazilli Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 51.121 | %54,8 |
| AKP | 31.265 | %33,5 |
| İYİ | 3.232 | %3,5 |
| DEM | 2.686 | %2,9 |
| ZAFER | 1.577 | %1,7 |
| YRP | 1.147 | %1,2 |
| SAADET | 491 | %0,5 |
| BTP | 254 | %0,3 |
| DP | 244 | %0,3 |
| TKP | 181 | %0,2 |
| ANAP | 172 | %0,2 |
| MİLLET | 160 | %0,2 |
| EMEP | 158 | %0,2 |
| DEVA | 133 | %0,1 |
| VATAN | 127 | %0,1 |
| DSP | 87 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 81 | %0,1 |
| HAK-PAR | 46 | %0,1 |
| TKH | 42 | %0,1 |
| OCAK | 17 | %0,0 |
| Abdulbaki İnce (bağımsız) | 11 | %0,0 |
| Sabahattin Kerik (bağımsız) | 7 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Nazilli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Mah. | 1 | 192 | %91,7 | CHP | %57,5 |
| Aksu Mah. | 2 | 653 | %96,6 | CHP | %58,7 |
| Altıntaş Mah. | 7 | 2.111 | %78,9 | CHP | %61,7 |
| Apaklar Mah. | 1 | 131 | %101,5 | AKP | %44,7 |
| Arslanlı Mah. | 5 | 1.428 | %79,2 | CHP | %54,4 |
| Aydoğdu Mah. | 15 | 4.985 | %77,1 | CHP | %58,2 |
| Aşağıyakacık Mah. | 4 | 1.077 | %96,8 | AKP | %49,1 |
| Aşağıörencik Mah. | 2 | 374 | %94,9 | AKP | %61,3 |
| Bayındır Mah. | 2 | 579 | %98,1 | CHP | %69,2 |
| Bağcıllı Mah. | 2 | 677 | %88,0 | CHP | %58,9 |
| Bekirler Mah. | 2 | 402 | %96,3 | CHP | %62,9 |
| Bereketli Mah. | 2 | 404 | %93,6 | CHP | %69,3 |
| Beğerli Mah. | 2 | 534 | %87,6 | CHP | %57,2 |
| Bozyurt Mah. | 5 | 1.503 | %89,2 | AKP | %46,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 17 | 5.419 | %76,5 | CHP | %59,9 |
| Dallıca Mah. | 7 | 2.344 | %83,0 | CHP | %55,7 |
| Demirciler Mah. | 2 | 591 | %98,1 | CHP | %48,8 |
| Dereağzı Mah. | 1 | 188 | %95,7 | AKP | %50,6 |
| Derebaşı Mah. | 2 | 401 | %98,0 | CHP | %47,1 |
| Dualar Mah. | 1 | 110 | %96,4 | CHP | %58,8 |
| Dumlupınar Mah. | 4 | 1.070 | %80,4 | CHP | %55,3 |
| Durasıllı Mah. | 1 | 283 | %92,2 | CHP | %49,0 |
| Esenköy Mah. | 2 | 621 | %92,4 | CHP | %69,7 |
| Esentepe Mah. | 1 | 223 | %99,1 | AKP | %50,0 |
| Eycelli Mah. | 1 | 216 | %92,6 | CHP | %56,8 |
| Gedik Mah. | 1 | 135 | %91,9 | AKP | %51,7 |
| Gedikaltı Mah. | 1 | 182 | %91,2 | CHP | %47,7 |
| Güzelköy Mah. | 2 | 389 | %87,4 | CHP | %52,7 |
| Hamzallı Mah. | 2 | 606 | %88,5 | CHP | %52,9 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 153 | %81,7 | CHP | %78,2 |
| Hasköy Mah. | 3 | 767 | %89,7 | CHP | %71,7 |
| Haydarlı Mah. | 1 | 186 | %98,9 | AKP | %53,1 |
| Hisarcık Mah. | 2 | 429 | %93,5 | AKP | %64,8 |
| Işıklar Mah. | 3 | 748 | %95,9 | CHP | %60,1 |
| Kahvederesi Mah. | 1 | 145 | %100,7 | AKP | %66,7 |
| Karahallı Mah. | 2 | 411 | %86,4 | AKP | %47,5 |
| Karaçay Mah. | 8 | 2.656 | %71,8 | CHP | %57,8 |
| Kardeşköy Mah. | 1 | 178 | %100,0 | CHP | %53,8 |
| Kavacık Mah. | 1 | 222 | %99,1 | AKP | %50,6 |
| Kaşıkçılar Mah. | 1 | 91 | %94,5 | AKP | %55,7 |
| Kestel Mah. | 1 | 185 | %79,5 | AKP | %47,6 |
| Ketendere Mah. | 1 | 309 | %96,8 | AKP | %46,6 |
| Ketenova Mah. | 1 | 174 | %97,7 | AKP | %62,2 |
| Kırcaklı Mah. | 1 | 67 | %94,0 | CHP | %60,0 |
| Kızıldere Mah. | 1 | 290 | %96,9 | AKP | %47,9 |
| Kocakesik Mah. | 1 | 205 | %92,2 | CHP | %50,0 |
| Kozdere Mah. | 1 | 325 | %98,5 | AKP | %62,0 |
| Kurtuluş Mah. | 8 | 2.555 | %79,6 | CHP | %56,2 |
| Kuşçular Mah. | 1 | 99 | %98,0 | AKP | %65,9 |
| Mescitli Mah. | 1 | 300 | %94,7 | CHP | %47,8 |
| Ocaklı Mah. | 3 | 901 | %81,8 | CHP | %43,5 |
| Ovacık Mah. | 2 | 560 | %93,8 | AKP | %46,1 |
| Pınarbaşı Mah. | 13 | 4.221 | %80,8 | CHP | %60,5 |
| Prof.Muammer Aksoy Mah. | 9 | 3.118 | %77,3 | DEM | %36,8 |
| Pirlibey Mah. | 3 | 861 | %90,8 | CHP | %58,4 |
| Rahmanlar Mah. | 1 | 162 | %95,1 | AKP | %48,6 |
| Samailli Mah. | 1 | 291 | %92,8 | AKP | %64,5 |
| Sailer Mah. | 1 | 233 | %97,0 | CHP | %52,1 |
| Sevindikli Mah. | 1 | 322 | %92,9 | CHP | %57,6 |
| Sümer Mah. | 5 | 1.755 | %70,0 | CHP | %54,8 |
| Toygar Mah. | 1 | 212 | %94,8 | AKP | %47,6 |
| Turan Mah. | 15 | 4.728 | %76,9 | CHP | %61,2 |
| Uzunçam Mah. | 2 | 364 | %95,1 | CHP | %73,6 |
| Yalınkuyu Mah. | 1 | 185 | %94,6 | AKP | %65,4 |
| Yaylapınar Mah. | 2 | 634 | %95,1 | CHP | %48,9 |
| Yazırlı Mah. | 2 | 447 | %90,4 | CHP | %62,7 |
| Yellice Mah. | 1 | 86 | %96,5 | CHP | %49,4 |
| Yeni Mah. | 32 | 10.953 | %76,4 | CHP | %60,7 |
| Yeni Sanayii Mah. | 3 | 977 | %81,4 | CHP | %59,6 |
| Yeşil Mah. | 33 | 11.187 | %78,2 | CHP | %51,0 |
| Yeşilyurt Mah. | 6 | 1.957 | %77,0 | CHP | %34,0 |
| Yıldıztepe Mah. | 42 | 13.953 | %74,4 | CHP | %55,2 |
| Yukarıörencik Mah. | 1 | 276 | %97,5 | AKP | %74,7 |
| Zafer Mah. | 35 | 11.723 | %76,9 | CHP | %59,6 |
| Çapahasan Mah. | 8 | 2.660 | %79,0 | CHP | %51,4 |
| Çatak Mah. | 1 | 122 | %95,9 | AKP | %48,6 |
| Çaylı Mah. | 1 | 335 | %95,5 | CHP | %56,3 |
| Çobanlar Mah. | 1 | 234 | %100,4 | AKP | %45,3 |
| İsabeyli Mah. | 15 | 4.784 | %75,1 | CHP | %58,9 |
| İstiklal Mah. | 5 | 1.614 | %81,1 | CHP | %52,9 |
| Şimşelli Mah. | 1 | 153 | %83,7 | CHP | %47,9 |
| Şirinevler Mah. | 14 | 4.430 | %75,5 | CHP | %58,2 |