Köşk · Büyükşehir belediye başkanı
%45,1
AK PARTİ birinci
17.975 geçerli oy · katılım %89,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Köşk ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %45,1 ile birinci; 17.975 geçerli oy, katılım %89,5.
Köşk
Kayıtlı seçmen 21.445 · Oy kullanan 19.183 (katılım %89,5) · Geçerli 17.975 · Geçersiz 1.208
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 8.099 | %45,1 |
| CHP | 8.094 | %45,0 |
| İYİ | 493 | %2,7 |
| YRP | 325 | %1,8 |
| DEM | 247 | %1,4 |
| Sabahattin Kerik (bağımsız) | 188 | %1,1 |
| ZAFER | 129 | %0,7 |
| SAADET | 73 | %0,4 |
| BTP | 68 | %0,4 |
| Abdulbaki İnce (bağımsız) | 57 | %0,3 |
| VATAN | 49 | %0,3 |
| DP | 33 | %0,2 |
| EMEP | 26 | %0,1 |
| ANAP | 24 | %0,1 |
| DEVA | 20 | %0,1 |
| TKP | 15 | %0,1 |
| DSP | 10 | %0,1 |
| HAK-PAR | 9 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 5 | %0,0 |
| TKH | 4 | %0,0 |
| OCAK | 4 | %0,0 |
| MİLLET | 3 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahatlar Mah. | 2 | 384 | %85,7 | AKP | %61,0 |
| Akçaköy Mah. | 5 | 1.568 | %92,9 | AKP | %57,6 |
| Altıeylül Mah. | 4 | 1.318 | %87,5 | CHP | %46,9 |
| Baklaköy Mah. | 1 | 239 | %93,3 | CHP | %45,5 |
| Başçayır Mah. | 3 | 1.051 | %90,0 | CHP | %45,6 |
| Beyköy Mah. | 2 | 604 | %91,1 | CHP | %56,3 |
| Cumadere Mah. | 1 | 141 | %92,2 | AKP | %39,3 |
| Cumayanı Mah. | 2 | 381 | %90,3 | CHP | %48,3 |
| Gökkiriş Mah. | 2 | 534 | %91,0 | AKP | %47,9 |
| Gündoğan Mah. | 1 | 68 | %97,1 | AKP | %66,1 |
| Güzelköy Mah. | 1 | 247 | %93,9 | AKP | %54,4 |
| Ilıdağ Mah. | 4 | 1.222 | %95,0 | AKP | %55,7 |
| Karatepe Mah. | 2 | 295 | %97,6 | AKP | %51,7 |
| Ketenyeri Mah. | 1 | 235 | %94,0 | AKP | %59,1 |
| Kıran Mah. | 2 | 411 | %92,2 | AKP | %53,4 |
| Kızılcaköy Mah. | 2 | 500 | %96,6 | AKP | %57,9 |
| Kızılcayer Mah. | 1 | 206 | %97,1 | AKP | %51,4 |
| Koçak Mah. | 1 | 295 | %94,2 | AKP | %56,1 |
| Menteşeler Mah. | 1 | 164 | %97,0 | CHP | %45,3 |
| Mezeköy Mah. | 1 | 251 | %94,0 | AKP | %52,2 |
| Ovaköy Mah. | 3 | 714 | %91,7 | AKP | %46,8 |
| Sarıçam Mah. | 2 | 438 | %95,2 | AKP | %42,1 |
| Serdaroğlu Mah. | 7 | 2.222 | %84,5 | CHP | %57,2 |
| Soğukkuyu Mah. | 8 | 2.490 | %86,1 | CHP | %51,0 |
| Uzundere Mah. | 2 | 492 | %91,9 | AKP | %54,2 |
| Yavuzköy Mah. | 2 | 560 | %90,7 | CHP | %68,9 |
| Çarşı Mah. | 10 | 3.242 | %84,4 | CHP | %46,6 |
| Çiftlikköy Mah. | 4 | 1.173 | %91,5 | AKP | %52,6 |