%48,2
AK PARTİ birinci
16.402 geçerli oy · katılım %93,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Koçarlı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %48,2 ile birinci; 16.402 geçerli oy, katılım %93,4.
Kayıtlı seçmen 18.311 · Oy kullanan 17.104 (katılım %93,4) · Geçerli 16.402 · Geçersiz 702
Koçarlı Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.898 | %48,2 |
| CHP | 7.798 | %47,5 |
| İYİ | 190 | %1,2 |
| DEM | 113 | %0,7 |
| ZAFER | 111 | %0,7 |
| YRP | 100 | %0,6 |
| BTP | 31 | %0,2 |
| SAADET | 22 | %0,1 |
| TKP | 20 | %0,1 |
| DEVA | 19 | %0,1 |
| DP | 18 | %0,1 |
| ANAP | 17 | %0,1 |
| DSP | 15 | %0,1 |
| EMEP | 14 | %0,1 |
| HAK-PAR | 8 | %0,1 |
| VATAN | 7 | %0,0 |
| HÜDA PAR | 6 | %0,0 |
| MİLLET | 5 | %0,0 |
| TKH | 4 | %0,0 |
| OCAK | 4 | %0,0 |
| Sabahattin Kerik (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Koçarlı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adnan Menderes Mah. | 3 | 1.055 | %91,0 | CHP | %51,3 |
| Akmescit Mah. | 1 | 244 | %89,8 | AKP | %69,3 |
| Atatürk Mah. | 1 | 263 | %96,6 | CHP | %68,9 |
| Bağarcık Mah. | 1 | 124 | %96,0 | AKP | %72,2 |
| Bağcılar Mah. | 2 | 437 | %97,5 | AKP | %59,8 |
| Bıyıklı Mah. | 3 | 1.025 | %91,2 | AKP | %49,3 |
| Boydere Mah. | 1 | 170 | %97,1 | CHP | %56,6 |
| Boğaziçi Mah. | 1 | 180 | %94,4 | AKP | %48,2 |
| Büyükdere Mah. | 2 | 397 | %97,0 | CHP | %60,1 |
| Birci Mah. | 1 | 152 | %96,1 | AKP | %47,3 |
| Cincin Mah. | 2 | 602 | %87,2 | CHP | %53,6 |
| Dedeköy Mah. | 2 | 452 | %90,3 | AKP | %49,4 |
| Dereköy Mah. | 1 | 108 | %97,2 | AKP | %63,0 |
| Esentepe Mah. | 2 | 634 | %96,1 | AKP | %56,1 |
| Evsekler Mah. | 1 | 100 | %102,0 | AKP | %64,0 |
| Gaffarlar Mah. | 1 | 237 | %98,7 | AKP | %54,0 |
| Gözkaya Mah. | 1 | 219 | %95,4 | AKP | %52,0 |
| Güdüşlü Mah. | 2 | 484 | %93,8 | CHP | %64,9 |
| Gündoğan Mah. | 3 | 770 | %87,9 | AKP | %53,6 |
| Hacıhamzalar Mah. | 1 | 131 | %99,2 | AKP | %74,2 |
| Halilbeyli Mah. | 1 | 254 | %96,1 | CHP | %51,7 |
| Haydarlı Mah. | 2 | 512 | %95,1 | CHP | %58,1 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 100 | %103,0 | AKP | %69,4 |
| Karacaören Mah. | 1 | 159 | %92,5 | AKP | %59,3 |
| Karadut Mah. | 1 | 55 | %89,1 | CHP | %71,4 |
| Kasaplar Mah. | 2 | 374 | %95,7 | AKP | %48,5 |
| Kızılcabölük Mah. | 2 | 484 | %97,7 | AKP | %59,8 |
| Kızılkaya Mah. | 1 | 281 | %97,5 | CHP | %63,0 |
| Kullar Mah. | 1 | 159 | %95,0 | AKP | %66,0 |
| Kuşlarbelen Mah. | 1 | 66 | %100,0 | CHP | %56,5 |
| Mersinbelen Mah. | 2 | 483 | %94,4 | AKP | %49,4 |
| Orhaniye Mah. | 1 | 130 | %97,7 | AKP | %45,2 |
| Orta Mah. | 4 | 1.065 | %90,4 | CHP | %50,0 |
| Sapalan Mah. | 1 | 87 | %88,5 | AKP | %85,5 |
| Satılar Mah. | 1 | 343 | %95,0 | AKP | %57,4 |
| Sobuca Mah. | 1 | 324 | %94,1 | CHP | %50,0 |
| Taşköy Mah. | 1 | 39 | %102,6 | CHP | %57,5 |
| Tekeli Mah. | 1 | 243 | %95,5 | AKP | %51,4 |
| Tığıllar Mah. | 1 | 47 | %104,3 | AKP | %64,6 |
| Timinciler Mah. | 1 | 120 | %100,0 | CHP | %51,8 |
| Yağcıdere Mah. | 1 | 118 | %97,5 | AKP | %71,3 |
| Yağhanlı Mah. | 1 | 134 | %91,0 | AKP | %49,1 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.462 | %88,4 | CHP | %49,2 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 928 | %92,9 | CHP | %50,1 |
| Zeytinköy Mah. | 1 | 98 | %90,8 | AKP | %52,3 |
| Çakırbeyli Mah. | 2 | 520 | %93,3 | CHP | %57,7 |
| Çakmar Mah. | 1 | 246 | %89,4 | CHP | %55,8 |
| Çallı Mah. | 2 | 407 | %100,3 | AKP | %58,8 |
| Çeşmeköy Mah. | 1 | 231 | %91,3 | CHP | %48,2 |
| Çulhalar Mah. | 1 | 304 | %96,7 | CHP | %52,1 |
| Şahinciler Mah. | 1 | 247 | %95,1 | CHP | %66,4 |
| Şenköy Mah. | 2 | 507 | %97,0 | AKP | %59,3 |