%47,7
CHP birinci
173.289 geçerli oy · katılım %79,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Efeler ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %47,7 ile birinci; 173.289 geçerli oy, katılım %79,9.
Kayıtlı seçmen 226.802 · Oy kullanan 181.235 (katılım %79,9) · Geçerli 173.289 · Geçersiz 7.946
Efeler Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 82.653 | %47,7 |
| AKP | 68.473 | %39,5 |
| DEM | 5.794 | %3,3 |
| İYİ | 5.498 | %3,2 |
| ZAFER | 4.119 | %2,4 |
| YRP | 1.885 | %1,1 |
| DP | 885 | %0,5 |
| SAADET | 761 | %0,4 |
| ANAP | 589 | %0,3 |
| BTP | 506 | %0,3 |
| TKP | 400 | %0,2 |
| DEVA | 389 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 308 | %0,2 |
| EMEP | 199 | %0,1 |
| DSP | 178 | %0,1 |
| VATAN | 174 | %0,1 |
| MİLLET | 155 | %0,1 |
| HAK-PAR | 102 | %0,1 |
| OCAK | 79 | %0,1 |
| TKH | 78 | %0,1 |
| Abdulbaki İnce (bağımsız) | 32 | %0,0 |
| Sabahattin Kerik (bağımsız) | 32 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Efeler mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adnan Menderes Mah. | 36 | 12.073 | %81,0 | CHP | %49,5 |
| Alanlı Mah. | 2 | 395 | %94,4 | CHP | %81,2 |
| Alatepe Mah. | 1 | 125 | %97,6 | AKP | %63,5 |
| Ambarcık Mah. | 1 | 157 | %99,4 | AKP | %48,7 |
| Armutlu Mah. | 2 | 369 | %92,4 | AKP | %61,2 |
| Ata Mah. | 27 | 9.362 | %79,7 | AKP | %47,5 |
| Aşağıkayacık Mah. | 1 | 354 | %97,5 | CHP | %56,1 |
| Bademli Mah. | 1 | 161 | %96,9 | CHP | %57,9 |
| Balıkköy Mah. | 1 | 126 | %96,8 | CHP | %51,7 |
| Baltaköy Mah. | 3 | 886 | %91,5 | CHP | %45,7 |
| Böcek Mah. | 1 | 149 | %96,6 | AKP | %54,0 |
| Cuma Mah. | 13 | 4.234 | %76,4 | CHP | %47,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 31 | 10.433 | %78,1 | CHP | %58,3 |
| Dalama Bucağı Yeniköy Mah. | 3 | 978 | %83,5 | CHP | %62,6 |
| Dalama Mah. | 4 | 1.281 | %90,1 | AKP | %55,9 |
| Danişment Mah. | 1 | 147 | %98,6 | CHP | %45,8 |
| Dağeymiri Mah. | 1 | 330 | %99,4 | AKP | %69,1 |
| Dereköy Mah. | 1 | 216 | %93,5 | CHP | %53,2 |
| Doğan Mah. | 1 | 304 | %95,7 | AKP | %49,4 |
| Efeler Mah. | 51 | 16.989 | %79,3 | CHP | %49,6 |
| Emirdoğan Mah. | 1 | 355 | %95,8 | CHP | %47,6 |
| Eğrikavak Mah. | 3 | 995 | %94,5 | AKP | %51,0 |
| Fatih Mah. | 20 | 6.543 | %81,3 | CHP | %45,0 |
| Gödrenli Mah. | 1 | 287 | %94,1 | AKP | %63,4 |
| Gölcük Mah. | 1 | 173 | %97,1 | AKP | %54,4 |
| Gölhisar Mah. | 2 | 663 | %93,4 | CHP | %52,6 |
| Gözpınar Mah. | 1 | 273 | %97,1 | AKP | %46,0 |
| Güzelhisar Mah. | 23 | 7.800 | %77,7 | CHP | %52,8 |
| Girne Mah. | 53 | 18.110 | %79,8 | CHP | %51,0 |
| Hasanefendi-Ramazan Paşa Mah. | 13 | 4.031 | %77,9 | CHP | %54,9 |
| Horozköy Mah. | 1 | 125 | %98,4 | AKP | %80,0 |
| Ilıcabaşı Mah. | 3 | 962 | %77,2 | AKP | %54,5 |
| Işıklı Mah. | 5 | 1.420 | %90,6 | CHP | %54,9 |
| Kadıköy Mah. | 4 | 1.350 | %89,1 | AKP | %44,5 |
| Kalfaköy Mah. | 1 | 194 | %96,4 | AKP | %43,2 |
| Karahayıt Mah. | 2 | 445 | %93,3 | AKP | %46,8 |
| Karaköy Mah. | 1 | 238 | %97,5 | AKP | %65,9 |
| Kardeşköy Mah. | 7 | 2.145 | %85,3 | CHP | %50,1 |
| Kemer Mah. | 22 | 7.387 | %79,5 | CHP | %46,7 |
| Kenger Mah. | 1 | 203 | %96,6 | AKP | %52,2 |
| Kırıklar Mah. | 1 | 322 | %95,7 | AKP | %58,3 |
| Kızılcaköy Mah. | 3 | 868 | %89,9 | AKP | %47,4 |
| Kocagür Mah. | 2 | 580 | %86,6 | AKP | %56,8 |
| Konuklu Mah. | 2 | 664 | %97,7 | AKP | %47,5 |
| Kozalaklı Mah. | 2 | 411 | %95,1 | CHP | %51,2 |
| Kuloğullar Mah. | 1 | 341 | %95,3 | AKP | %56,8 |
| Kurtuluş Mah. | 24 | 8.040 | %77,0 | CHP | %55,7 |
| Kuyucular Mah. | 2 | 387 | %94,3 | CHP | %52,2 |
| Kuyulu Mah. | 4 | 1.150 | %87,5 | CHP | %46,6 |
| Köprülü-Veysipaşa Mah. | 8 | 2.754 | %75,5 | CHP | %46,1 |
| Merkez Bucağı Yeniköy Mah. | 4 | 1.269 | %82,0 | AKP | %57,4 |
| Mesudiye Mah. | 13 | 4.343 | %78,7 | CHP | %49,5 |
| Mesutlu Mah. | 1 | 217 | %96,3 | CHP | %58,4 |
| Meşrutiyet Mah. | 32 | 10.637 | %78,0 | CHP | %51,3 |
| Musluca Mah. | 1 | 255 | %94,9 | CHP | %54,3 |
| Mimar Sinan Mah. | 48 | 16.041 | %78,1 | CHP | %54,7 |
| Orta Mah. | 19 | 6.404 | %68,0 | CHP | %48,0 |
| Ortaköy Mah. | 2 | 383 | %96,9 | AKP | %49,4 |
| Osman Yozgatlı Mah. | 32 | 10.572 | %75,4 | AKP | %44,6 |
| Ovaeymir Mah. | 14 | 4.648 | %73,3 | AKP | %41,2 |
| Pınardere Mah. | 2 | 513 | %92,6 | AKP | %55,3 |
| Savrandere Mah. | 1 | 290 | %89,0 | CHP | %46,2 |
| Serçeköy Mah. | 1 | 302 | %90,4 | CHP | %66,5 |
| Sıralılar Mah. | 1 | 76 | %98,7 | AKP | %56,9 |
| Tepecik Mah. | 9 | 2.999 | %83,9 | AKP | %44,4 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 282 | %92,9 | AKP | %61,2 |
| Terziler Mah. | 2 | 458 | %87,6 | AKP | %59,2 |
| Umurlu Mah. | 28 | 9.031 | %81,1 | AKP | %45,4 |
| Yağcılar Mah. | 1 | 51 | %102,0 | CHP | %52,0 |
| Yedi Eylül Mah. | 27 | 9.324 | %80,2 | CHP | %50,6 |
| Yılmazköy Mah. | 3 | 874 | %95,3 | CHP | %63,1 |
| Yukarıkayacık Mah. | 1 | 353 | %95,8 | AKP | %53,4 |
| Zafer Mah. | 15 | 5.051 | %67,6 | CHP | %45,9 |
| Zeybek Mah. | 17 | 5.682 | %81,2 | CHP | %43,6 |
| Zeytinköy Mah. | 1 | 167 | %90,4 | AKP | %57,5 |
| Çayyüzü Mah. | 1 | 238 | %95,4 | CHP | %51,9 |
| Çeştepe Mah. | 13 | 4.514 | %82,0 | CHP | %66,3 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 170 | %98,8 | AKP | %50,3 |
| İlyasdere Mah. | 1 | 212 | %92,9 | AKP | %47,4 |
| İmamköy Mah. | 3 | 859 | %91,6 | AKP | %51,0 |
| İstiklal Mah. | 5 | 1.567 | %83,9 | AKP | %43,4 |
| Şahnalı Mah. | 2 | 525 | %92,8 | AKP | %49,0 |
| Şevketiye Mah. | 1 | 210 | %91,9 | AKP | %58,6 |