Muratpaşa · Büyükşehir belediye başkanı
%57,4
CHP birinci
269.855 geçerli oy · katılım %72,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Muratpaşa ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %57,4 ile birinci; 269.855 geçerli oy, katılım %72,8.
Muratpaşa
Kayıtlı seçmen 380.694 · Oy kullanan 276.984 (katılım %72,8) · Geçerli 269.855 · Geçersiz 7.129
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 154.827 | %57,4 |
| AKP | 89.759 | %33,3 |
| DEM | 6.726 | %2,5 |
| ZAFER | 6.359 | %2,4 |
| İYİ | 4.204 | %1,6 |
| YRP | 2.302 | %0,9 |
| BTP | 962 | %0,4 |
| SAADET | 934 | %0,4 |
| TKP | 818 | %0,3 |
| Emine Büyüknohutçu (bağımsız) | 436 | %0,2 |
| EMEP | 416 | %0,2 |
| DEVA | 398 | %0,2 |
| VATAN | 244 | %0,1 |
| DP | 227 | %0,1 |
| DSP | 212 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 206 | %0,1 |
| TKH | 167 | %0,1 |
| MİLLET | 129 | %0,1 |
| Seda Kul (bağımsız) | 113 | %0,0 |
| Ali İhsan Yıldırım (bağımsız) | 76 | %0,0 |
| AB | 74 | %0,0 |
| AP | 72 | %0,0 |
| HAK-PAR | 71 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 56 | %0,0 |
| Osman Yıldırım (bağımsız) | 34 | %0,0 |
| Osman Turgut (bağımsız) | 17 | %0,0 |
| Ali Songül (bağımsız) | 16 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Altındağ Mah. | 20 | 6.729 | %70,5 | CHP | %62,1 |
| Bahçelievler Mah. | 14 | 4.760 | %75,3 | CHP | %71,0 |
| Balbey Mah. | 3 | 778 | %66,3 | CHP | %51,8 |
| Barbaros Mah. | 1 | 124 | %75,8 | CHP | %52,8 |
| Bayındır Mah. | 19 | 6.651 | %76,5 | CHP | %58,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 26 | 8.807 | %74,3 | CHP | %49,9 |
| Demircikara Mah. | 12 | 4.146 | %77,5 | CHP | %68,8 |
| Deniz Mah. | 16 | 5.263 | %70,2 | CHP | %62,5 |
| Doğuyaka Mah. | 11 | 3.612 | %76,2 | CHP | %57,8 |
| Dutlubahçe Mah. | 25 | 8.394 | %74,0 | CHP | %46,1 |
| Elmalı Mah. | 3 | 723 | %69,0 | CHP | %55,6 |
| Ermenek Mah. | 16 | 5.351 | %77,3 | CHP | %50,3 |
| Etiler Mah. | 32 | 10.756 | %73,6 | CHP | %46,7 |
| Fener Mah. | 37 | 12.951 | %70,2 | CHP | %67,9 |
| Gebizli Mah. | 20 | 6.962 | %72,1 | CHP | %55,3 |
| Gençlik Mah. | 15 | 4.913 | %72,5 | CHP | %70,7 |
| Güvenlik Mah. | 32 | 10.944 | %73,7 | CHP | %55,5 |
| Güzelbağ Mah. | 11 | 3.565 | %73,1 | AKP | %47,3 |
| Güzeloba Mah. | 74 | 25.047 | %63,8 | CHP | %60,7 |
| Güzeloluk Mah. | 18 | 6.254 | %73,9 | CHP | %51,0 |
| Haşimişcan Mah. | 4 | 1.190 | %68,2 | CHP | %66,8 |
| Kılınçarslan Mah. | 1 | 318 | %75,8 | CHP | %55,4 |
| Kırcami Mah. | 7 | 2.162 | %80,3 | CHP | %51,6 |
| Kızılarık Mah. | 45 | 15.407 | %71,9 | CHP | %51,1 |
| Kızılsaray Mah. | 11 | 3.774 | %65,8 | CHP | %56,3 |
| Kızıltoprak Mah. | 53 | 17.933 | %73,8 | CHP | %52,1 |
| Kışla Mah. | 8 | 2.505 | %66,8 | CHP | %58,0 |
| Konuksever Mah. | 45 | 15.610 | %74,3 | CHP | %49,6 |
| Mehmetçik Mah. | 5 | 1.558 | %78,4 | CHP | %50,3 |
| Meltem Mah. | 28 | 9.714 | %78,4 | CHP | %69,2 |
| Memurevleri Mah. | 17 | 5.759 | %74,5 | CHP | %61,6 |
| Meydankavağı Mah. | 60 | 20.541 | %75,2 | CHP | %59,2 |
| Muratpaşa Mah. | 28 | 9.611 | %73,0 | CHP | %49,1 |
| Sedir Mah. | 20 | 6.660 | %74,4 | CHP | %50,6 |
| Selçuk Mah. | 1 | 81 | %107,4 | CHP | %56,0 |
| Soğuksu Mah. | 25 | 8.272 | %76,6 | CHP | %57,2 |
| Sinan Mah. | 18 | 6.100 | %69,7 | CHP | %59,7 |
| Tahılpazarı Mah. | 5 | 1.635 | %63,8 | CHP | %49,6 |
| Tarım Mah. | 4 | 1.341 | %82,9 | AKP | %51,0 |
| Topçular Mah. | 2 | 439 | %93,2 | AKP | %48,1 |
| Tuzcular Mah. | 1 | 83 | %106,0 | AKP | %51,2 |
| Varlık Mah. | 22 | 7.693 | %73,7 | CHP | %62,0 |
| Yenigöl Mah. | 3 | 1.035 | %83,2 | AKP | %50,8 |
| Yenigün Mah. | 50 | 17.233 | %72,7 | CHP | %49,7 |
| Yeşilbahçe Mah. | 37 | 12.788 | %77,0 | CHP | %68,1 |
| Yeşildere Mah. | 11 | 3.804 | %68,1 | CHP | %67,6 |
| Yeşilova Mah. | 7 | 2.258 | %79,4 | AKP | %60,3 |
| Yıldız Mah. | 22 | 7.406 | %76,2 | CHP | %59,3 |
| Yüksekalan Mah. | 20 | 6.958 | %69,1 | CHP | %54,6 |
| Zerdalilik Mah. | 19 | 6.384 | %72,4 | CHP | %64,4 |
| Zümrütova Mah. | 4 | 1.230 | %79,6 | AKP | %48,5 |
| Çaybaşı Mah. | 19 | 6.489 | %72,1 | CHP | %57,3 |
| Çağlayan Mah. | 54 | 18.436 | %68,6 | CHP | %63,4 |
| Üçgen Mah. | 23 | 7.962 | %70,7 | CHP | %59,2 |
| Şirinyalı Mah. | 40 | 13.595 | %73,7 | CHP | %67,2 |