Yumurtalık · Büyükşehir belediye başkanı
%47,0
CHP birinci
12.535 geçerli oy · katılım %89,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yumurtalık ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %47,0 ile birinci; 12.535 geçerli oy, katılım %89,2.
Yumurtalık
Kayıtlı seçmen 14.771 · Oy kullanan 13.169 (katılım %89,2) · Geçerli 12.535 · Geçersiz 634
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 5.890 | %47,0 |
| AKP | 5.105 | %40,7 |
| İYİ | 942 | %7,5 |
| YRP | 202 | %1,6 |
| ZAFER | 103 | %0,8 |
| DEVA | 51 | %0,4 |
| DEM | 48 | %0,4 |
| SAADET | 31 | %0,3 |
| BTP | 15 | %0,1 |
| MİLLET | 15 | %0,1 |
| DSP | 14 | %0,1 |
| EMEP | 14 | %0,1 |
| AB | 14 | %0,1 |
| AP | 14 | %0,1 |
| VATAN | 13 | %0,1 |
| MEMLEKET | 12 | %0,1 |
| TKP | 12 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 12 | %0,1 |
| YTP | 10 | %0,1 |
| HAK-PAR | 8 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 5 | %0,0 |
| OCAK | 4 | %0,0 |
| Veli Şahin (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdeniz Mah. | 4 | 1.333 | %84,2 | AKP | %46,4 |
| Akyuva Mah. | 2 | 548 | %77,0 | CHP | %46,7 |
| Asmalı Mah. | 3 | 728 | %95,6 | AKP | %75,6 |
| Ayas Mah. | 2 | 537 | %84,2 | CHP | %49,3 |
| Ayvalık Mah. | 2 | 430 | %93,3 | CHP | %60,3 |
| Demirtaş Mah. | 2 | 501 | %95,0 | AKP | %45,2 |
| Deveciuşağı Mah. | 2 | 532 | %92,9 | CHP | %52,2 |
| Devrişiye Mah. | 3 | 800 | %83,8 | CHP | %55,2 |
| Gölovası Mah. | 2 | 561 | %90,7 | CHP | %51,5 |
| Hamzalı Mah. | 1 | 271 | %93,0 | CHP | %53,0 |
| Haylazlı Mah. | 1 | 320 | %90,6 | CHP | %57,2 |
| Kaldırım Mah. | 3 | 942 | %92,5 | AKP | %56,7 |
| Kalemli Mah. | 1 | 157 | %101,9 | AKP | %54,5 |
| Kemalpaşa Mah. | 4 | 1.084 | %84,6 | CHP | %44,0 |
| Kesmeburun Mah. | 1 | 60 | %91,7 | AKP | %60,4 |
| Kırmızıdam Mah. | 1 | 267 | %93,3 | CHP | %87,4 |
| Kuzupınarı Mah. | 4 | 1.203 | %87,6 | AKP | %40,9 |
| Narlıören Mah. | 1 | 354 | %94,4 | AKP | %42,6 |
| Sugözü Mah. | 3 | 711 | %94,4 | CHP | %47,6 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 282 | %81,9 | CHP | %45,7 |
| Yeşilköy Mah. | 4 | 1.186 | %92,5 | CHP | %67,2 |
| Yumurtalık Mah. | 1 | 293 | %90,1 | CHP | %59,2 |
| Zeytinbeli Mah. | 4 | 1.158 | %89,9 | CHP | %46,8 |
| Ören Mah. | 2 | 513 | %86,0 | CHP | %52,8 |