Tufanbeyli · Büyükşehir belediye başkanı
%49,5
CHP birinci
11.197 geçerli oy · katılım %88,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tufanbeyli ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %49,5 ile birinci; 11.197 geçerli oy, katılım %88,7.
Tufanbeyli
Kayıtlı seçmen 13.256 · Oy kullanan 11.752 (katılım %88,7) · Geçerli 11.197 · Geçersiz 555
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 5.545 | %49,5 |
| AKP | 4.894 | %43,7 |
| İYİ | 368 | %3,3 |
| YRP | 217 | %1,9 |
| ZAFER | 39 | %0,4 |
| SAADET | 26 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 18 | %0,2 |
| YTP | 13 | %0,1 |
| DEM | 12 | %0,1 |
| EMEP | 11 | %0,1 |
| MEMLEKET | 10 | %0,1 |
| DEVA | 9 | %0,1 |
| TKP | 6 | %0,1 |
| AB | 5 | %0,0 |
| BTP | 4 | %0,0 |
| HAK-PAR | 4 | %0,0 |
| VATAN | 3 | %0,0 |
| Veli Şahin (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| DSP | 2 | %0,0 |
| MİLLET | 2 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 2 | %0,0 |
| AP | 2 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
| Mehmet Turan Bayburt (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Mah. | 1 | 222 | %73,0 | CHP | %52,2 |
| Akçal Mah. | 1 | 57 | %80,7 | CHP | %91,3 |
| Ayvat Mah. | 2 | 174 | %98,3 | CHP | %55,4 |
| Bolatpınarı Mah. | 1 | 173 | %95,4 | CHP | %54,7 |
| Bozgüney Mah. | 3 | 818 | %93,6 | AKP | %56,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.918 | %87,1 | CHP | %59,3 |
| Damlalı Mah. | 1 | 270 | %91,5 | AKP | %52,3 |
| Demiroluk Mah. | 1 | 269 | %75,8 | AKP | %53,8 |
| Doğanbeyli Mah. | 3 | 599 | %80,6 | AKP | %46,0 |
| Doğanlı Mah. | 2 | 565 | %83,4 | CHP | %52,7 |
| Elemanlı Mah. | 2 | 221 | %98,6 | CHP | %53,4 |
| Evci Mah. | 1 | 166 | %95,8 | CHP | %91,6 |
| Fatmakuyu Mah. | 1 | 53 | %94,3 | CHP | %75,6 |
| Güzelim Mah. | 1 | 179 | %67,6 | CHP | %56,0 |
| Hanyeri Mah. | 1 | 59 | %86,4 | CHP | %78,4 |
| Karsavran Mah. | 1 | 355 | %98,6 | AKP | %51,3 |
| Kayapınar Mah. | 1 | 88 | %90,9 | AKP | %61,8 |
| Kayarcık Mah. | 3 | 634 | %86,3 | CHP | %50,2 |
| Koccağız Mah. | 1 | 38 | %100,0 | CHP | %57,9 |
| Kirazlıyurt Mah. | 2 | 379 | %90,2 | CHP | %64,2 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 317 | %90,9 | AKP | %58,1 |
| Pekmezli Mah. | 3 | 655 | %91,6 | AKP | %57,8 |
| Pınarlar Mah. | 1 | 169 | %98,2 | AKP | %50,0 |
| Taşpınar Mah. | 1 | 52 | %100,0 | CHP | %94,0 |
| Tozlu Mah. | 1 | 101 | %97,0 | CHP | %51,6 |
| Yamanlı Mah. | 2 | 492 | %91,3 | AKP | %49,8 |
| Yenicami Mah. | 3 | 833 | %93,3 | CHP | %51,2 |
| Yeşilova Mah. | 1 | 200 | %92,5 | AKP | %48,6 |
| Çatalçam Mah. | 3 | 1.045 | %88,2 | AKP | %43,3 |
| Çukurkışla Mah. | 2 | 122 | %96,7 | CHP | %64,6 |
| İstiklal Mah. | 5 | 1.678 | %86,0 | CHP | %52,1 |
| İğdebel Mah. | 1 | 93 | %92,5 | AKP | %53,1 |
| Şar Mah. | 2 | 262 | %86,3 | AKP | %48,8 |