%57,0
AK PARTİ birinci
15.701 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karaisalı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %57,0 ile birinci; 15.701 geçerli oy, katılım %91,4.
Kayıtlı seçmen 18.136 · Oy kullanan 16.568 (katılım %91,4) · Geçerli 15.701 · Geçersiz 867
Karaisalı Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.943 | %57,0 |
| CHP | 4.945 | %31,5 |
| İYİ | 870 | %5,5 |
| YRP | 218 | %1,4 |
| SAADET | 159 | %1,0 |
| ZAFER | 121 | %0,8 |
| Mehmet Turan Bayburt (bağımsız) | 120 | %0,8 |
| Veli Şahin (bağımsız) | 70 | %0,5 |
| BTP | 40 | %0,3 |
| DEVA | 34 | %0,2 |
| VATAN | 29 | %0,2 |
| YTP | 16 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 16 | %0,1 |
| MİLLET | 15 | %0,1 |
| DSP | 14 | %0,1 |
| MEMLEKET | 13 | %0,1 |
| DEM | 12 | %0,1 |
| EMEP | 12 | %0,1 |
| AB | 12 | %0,1 |
| HAK-PAR | 11 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 11 | %0,1 |
| TKP | 6 | %0,0 |
| OCAK | 6 | %0,0 |
| AP | 5 | %0,0 |
| TKH | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Karaisalı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 82 | %96,3 | AKP | %56,8 |
| Akçalı Mah. | 1 | 77 | %102,6 | AKP | %57,3 |
| Altınova Mah. | 1 | 230 | %93,5 | AKP | %45,5 |
| Ayakkıf Mah. | 1 | 257 | %94,6 | AKP | %75,4 |
| Aşağıbelemedik Mah. | 1 | 48 | %93,8 | CHP | %60,0 |
| Aşağıyörükler Mah. | 1 | 91 | %101,1 | CHP | %51,1 |
| Barakdağı Mah. | 1 | 266 | %90,6 | AKP | %79,7 |
| Başkıf Mah. | 1 | 166 | %92,8 | AKP | %58,9 |
| Bekirli Mah. | 1 | 341 | %96,5 | AKP | %59,2 |
| Beydemir Mah. | 1 | 345 | %92,2 | AKP | %68,2 |
| Bolacalı Mah. | 1 | 41 | %102,4 | CHP | %82,9 |
| Bucak Mah. | 1 | 299 | %94,7 | CHP | %47,4 |
| Demirçit Mah. | 1 | 59 | %89,8 | AKP | %52,8 |
| Durak Mah. | 1 | 188 | %83,0 | CHP | %46,5 |
| Döşekevi Mah. | 1 | 118 | %95,8 | CHP | %43,7 |
| Emelcik Mah. | 1 | 159 | %89,9 | AKP | %81,3 |
| Etekli Mah. | 2 | 586 | %89,1 | AKP | %68,9 |
| Eğlence Mah. | 1 | 309 | %83,8 | AKP | %55,1 |
| Fettahlı Mah. | 1 | 48 | %100,0 | CHP | %52,2 |
| Filikli Mah. | 1 | 111 | %95,5 | AKP | %77,8 |
| Gökhasanlı Mah. | 1 | 132 | %94,7 | AKP | %74,0 |
| Gülüşlü Mah. | 1 | 84 | %100,0 | AKP | %46,8 |
| Güvenç Mah. | 1 | 263 | %95,8 | AKP | %61,4 |
| Gildirli Mah. | 1 | 153 | %95,4 | AKP | %76,8 |
| Hacıkırı Mah. | 1 | 134 | %94,8 | CHP | %48,4 |
| Hacılı Mah. | 1 | 292 | %93,5 | AKP | %53,8 |
| Hacımusalı Mah. | 2 | 514 | %96,5 | AKP | %66,2 |
| Kaledağı Mah. | 1 | 321 | %93,5 | AKP | %72,6 |
| Kapıkaya Mah. | 1 | 117 | %94,9 | CHP | %59,8 |
| Karahasanlı Mah. | 1 | 22 | %104,6 | AKP | %73,9 |
| Karakılıç Mah. | 1 | 178 | %95,5 | AKP | %77,7 |
| Karakuyu Mah. | 1 | 73 | %101,4 | AKP | %69,0 |
| Karapınar Mah. | 6 | 1.955 | %85,8 | AKP | %54,7 |
| Kırıklı Mah. | 2 | 497 | %97,0 | AKP | %77,3 |
| Kocaveliler Mah. | 1 | 191 | %85,3 | CHP | %50,6 |
| Kuyucu Mah. | 1 | 121 | %97,5 | AKP | %61,4 |
| Kuzgun Mah. | 2 | 359 | %93,3 | AKP | %54,9 |
| Kuşcusofulu Mah. | 2 | 350 | %97,7 | CHP | %63,3 |
| Körüklü Mah. | 1 | 160 | %100,6 | AKP | %47,7 |
| Maraşlı Mah. | 1 | 219 | %95,0 | AKP | %55,4 |
| Merkezboztahta Mah. | 1 | 325 | %96,6 | AKP | %70,5 |
| Murtçukuru Mah. | 1 | 151 | %93,4 | CHP | %54,3 |
| Nergizlik Mah. | 1 | 200 | %80,5 | CHP | %94,4 |
| Nuhlu Mah. | 1 | 109 | %98,2 | AKP | %74,3 |
| Sadıkali Mah. | 1 | 160 | %100,6 | AKP | %66,0 |
| Sarımehmetli Mah. | 1 | 150 | %96,7 | AKP | %58,2 |
| Saypınar Mah. | 1 | 60 | %100,0 | CHP | %61,7 |
| Selampınar Mah. | 3 | 859 | %89,6 | AKP | %45,1 |
| Tatık Mah. | 1 | 61 | %96,7 | CHP | %69,0 |
| Topaktaş Mah. | 1 | 144 | %96,5 | AKP | %42,7 |
| Topkaralı Mah. | 1 | 67 | %101,5 | AKP | %75,0 |
| Torunsolaklı Mah. | 3 | 608 | %96,7 | AKP | %63,6 |
| Tümenli Mah. | 2 | 265 | %93,2 | CHP | %43,4 |
| Yazıbaşı Mah. | 1 | 187 | %98,4 | AKP | %69,6 |
| Çakallı Mah. | 1 | 342 | %94,4 | AKP | %67,5 |
| Çatalan Mah. | 1 | 299 | %96,7 | AKP | %69,8 |
| Çeceli Mah. | 8 | 2.511 | %83,3 | AKP | %54,5 |
| Çevlik Mah. | 1 | 351 | %79,8 | AKP | %60,2 |
| Çocuklar Mah. | 1 | 114 | %97,4 | AKP | %81,0 |
| Çorlu Mah. | 2 | 418 | %93,3 | AKP | %67,5 |
| Çukur Mah. | 2 | 691 | %94,4 | AKP | %52,2 |
| Ömerli Mah. | 1 | 108 | %92,6 | CHP | %55,9 |