%41,7
AK PARTİ birinci
11.924 geçerli oy · katılım %90,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Feke ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %41,7 ile birinci; 11.924 geçerli oy, katılım %90,5.
Kayıtlı seçmen 14.049 · Oy kullanan 12.715 (katılım %90,5) · Geçerli 11.924 · Geçersiz 791
Feke Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.977 | %41,7 |
| CHP | 4.655 | %39,0 |
| YRP | 1.332 | %11,2 |
| İYİ | 439 | %3,7 |
| SAADET | 122 | %1,0 |
| ZAFER | 114 | %1,0 |
| DEM | 40 | %0,3 |
| YTP | 25 | %0,2 |
| DEVA | 23 | %0,2 |
| EMEP | 22 | %0,2 |
| MİLLET | 21 | %0,2 |
| MEMLEKET | 20 | %0,2 |
| BTP | 19 | %0,2 |
| TKP | 18 | %0,2 |
| AP | 17 | %0,1 |
| DSP | 13 | %0,1 |
| AB | 13 | %0,1 |
| VATAN | 12 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 11 | %0,1 |
| HAK-PAR | 10 | %0,1 |
| OCAK | 10 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 6 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Feke mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkaya Mah. | 1 | 304 | %92,8 | CHP | %44,7 |
| Akoluk Mah. | 1 | 252 | %80,2 | CHP | %52,3 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 255 | %92,2 | AKP | %40,3 |
| Bağdatlı Mah. | 1 | 169 | %100,6 | AKP | %51,2 |
| Belenköy Mah. | 1 | 296 | %90,5 | CHP | %51,2 |
| Değirmenciuşağı Mah. | 1 | 128 | %96,9 | AKP | %41,7 |
| Gaffaruşağı Mah. | 1 | 159 | %92,5 | CHP | %50,7 |
| Gedikli Mah. | 2 | 470 | %81,1 | AKP | %64,1 |
| Göbelli Mah. | 1 | 190 | %95,8 | CHP | %51,2 |
| Gökçeli Mah. | 1 | 69 | %101,5 | CHP | %48,5 |
| Gürümze Mah. | 2 | 521 | %91,4 | AKP | %49,3 |
| Güzpınarı Mah. | 2 | 435 | %97,0 | AKP | %49,1 |
| Hıdıruşağı Mah. | 1 | 188 | %95,2 | AKP | %43,1 |
| Kaleyüzü Mah. | 1 | 287 | %88,5 | CHP | %50,9 |
| Karacaoğlan Mah. | 2 | 667 | %85,0 | CHP | %46,0 |
| Karacauşağı Mah. | 1 | 125 | %99,2 | CHP | %46,7 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 112 | %92,9 | AKP | %72,2 |
| Kazancı Mah. | 1 | 221 | %92,3 | CHP | %51,5 |
| Kaşaltı Mah. | 1 | 97 | %97,9 | AKP | %58,4 |
| Keklikçi Mah. | 2 | 436 | %91,3 | CHP | %49,6 |
| Kırıkuşağı Mah. | 1 | 348 | %96,0 | AKP | %53,6 |
| Kısacıklı Mah. | 1 | 205 | %93,2 | İYİ | %43,8 |
| Kızılyer Mah. | 1 | 341 | %98,8 | CHP | %54,8 |
| Konakkuran Mah. | 3 | 326 | %80,1 | AKP | %54,3 |
| Kovukçınar Mah. | 1 | 228 | %93,9 | CHP | %50,7 |
| Koçyazı Mah. | 1 | 126 | %94,4 | CHP | %39,1 |
| Mansurlu Mah. | 2 | 368 | %84,5 | AKP | %58,6 |
| Musalar Mah. | 1 | 266 | %92,1 | CHP | %36,0 |
| Olucak Mah. | 1 | 167 | %94,0 | AKP | %41,5 |
| Ormancık Mah. | 2 | 403 | %90,8 | CHP | %54,3 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 125 | %92,8 | AKP | %70,8 |
| Oruçlu Mah. | 2 | 504 | %89,1 | AKP | %42,0 |
| Paşalı Mah. | 3 | 796 | %90,1 | AKP | %45,2 |
| Sülemişli Mah. | 1 | 286 | %90,6 | CHP | %56,1 |
| Süphandere Mah. | 2 | 366 | %91,8 | AKP | %50,8 |
| Tenkerli Mah. | 1 | 188 | %83,0 | AKP | %56,5 |
| Tokmanaklı Mah. | 1 | 287 | %94,1 | AKP | %37,7 |
| Tortulu Mah. | 1 | 181 | %91,7 | AKP | %44,3 |
| Uğurlubağ Mah. | 1 | 103 | %90,3 | AKP | %62,0 |
| Yaylapınar Mah. | 1 | 233 | %97,9 | CHP | %43,3 |
| Yerebakan Mah. | 1 | 211 | %88,2 | CHP | %38,9 |
| Yeşil Düşmüş Mah. | 1 | 214 | %88,3 | AKP | %44,8 |
| Yeşilvadi Mah. | 1 | 100 | %96,0 | CHP | %46,2 |
| Çandırlar Mah. | 1 | 312 | %92,6 | CHP | %37,3 |
| Çondu Mah. | 1 | 145 | %86,2 | AKP | %31,4 |
| İncirci Mah. | 2 | 400 | %87,8 | CHP | %41,8 |
| İslam Mah. | 4 | 1.052 | %88,3 | AKP | %46,1 |
| Şahmuratlı Mah. | 2 | 387 | %88,1 | AKP | %48,6 |