%39,3
AK PARTİ birinci
84.999 geçerli oy · katılım %81,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bafra ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %39,3 ile birinci; 84.999 geçerli oy, katılım %81,4.
Kayıtlı seçmen 112.729 · Oy kullanan 91.765 (katılım %81,4) · Geçerli 84.999 · Geçersiz 6.766
Bafra Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 33.426 | %39,3 |
| İYİ | 18.336 | %21,6 |
| YRP | 16.728 | %19,7 |
| CHP | 12.458 | %14,7 |
| ZAFER | 1.444 | %1,7 |
| SAADET | 1.143 | %1,3 |
| DEVA | 320 | %0,4 |
| BTP | 318 | %0,4 |
| SOL | 242 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 141 | %0,2 |
| DEM | 132 | %0,2 |
| DP | 124 | %0,2 |
| TKP | 99 | %0,1 |
| VATAN | 88 | %0,1 |
Seçilenler
- Eyüp Sabri Şahin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Murat Cevahir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Abdurrahman Çamaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ali Kocabaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Erkan Mustafa Tokur · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Murat Şahin · İYİ · listede 1. sıra
- Soner Taş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ramazan Çotur · YRP · listede 1. sıra
- Hasan Yavuz Ataseven · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Fatih Uncu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Orkun Başar · İYİ · listede 2. sıra
- Cemil Musaoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Yunus Aydoğan · YRP · listede 2. sıra
- Turgay Bayrak · CHP · listede 1. sıra
- Aslan Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Tuğbanur İpek Acar · İYİ · listede 3. sıra
- Bünyamin Kurt · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Nazife Soruklu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Mehmet Akkurt · YRP · listede 3. sıra
- Kadir Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Adem Demir · İYİ · listede 4. sıra
- Doğan Önder · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Ali Oğuz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
- Kemal Bekar · YRP · listede 4. sıra
- Ömer Ocak · CHP · listede 2. sıra
- Sedat Peker · İYİ · listede 5. sıra
- Asım Celal Usta · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 13. sıra
- Bayram Şener · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 14. sıra
- Hamdi Kozil · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 15. sıra
- Öztürk Doğutaş · YRP · listede 5. sıra
- Kamil Baş · İYİ · listede 6. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bafra mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adaköy Mah. | 1 | 300 | %93,3 | AKP | %41,7 |
| Akalan Mah. | 1 | 186 | %94,6 | AKP | %54,5 |
| Aktekke Mah. | 3 | 780 | %83,9 | AKP | %49,4 |
| Alaçam Mah. | 1 | 168 | %75,0 | AKP | %76,0 |
| Alparslan Mah. | 8 | 2.596 | %79,8 | AKP | %46,6 |
| Altınay Mah. | 2 | 548 | %80,3 | AKP | %61,6 |
| Altınkaya Mah. | 8 | 2.735 | %79,3 | AKP | %39,4 |
| Altınova Mah. | 2 | 485 | %85,6 | AKP | %70,6 |
| Altınyaprak Mah. | 18 | 5.993 | %73,9 | AKP | %35,4 |
| Asar Mah. | 2 | 406 | %95,6 | CHP | %45,4 |
| Asmaçam Mah. | 1 | 140 | %100,0 | AKP | %40,8 |
| Azay Mah. | 1 | 281 | %89,7 | AKP | %37,9 |
| Ağcaalan Mah. | 1 | 136 | %91,9 | AKP | %48,2 |
| Ağıllar Mah. | 1 | 312 | %89,7 | AKP | %46,5 |
| Bahçeler Mah. | 6 | 1.917 | %83,1 | AKP | %47,1 |
| Bakırpınarı Mah. | 2 | 672 | %96,4 | AKP | %48,9 |
| Balıklar Mah. | 3 | 798 | %85,3 | AKP | %50,0 |
| Barış Mah. | 1 | 302 | %80,5 | AKP | %39,3 |
| Başaran Mah. | 1 | 50 | %88,0 | AKP | %57,1 |
| Başkaya Mah. | 2 | 135 | %98,5 | AKP | %40,5 |
| Bengü Mah. | 2 | 408 | %90,4 | AKP | %42,3 |
| Boğazkaya Mah. | 1 | 284 | %88,4 | AKP | %65,1 |
| Burunca Mah. | 1 | 71 | %76,1 | AKP | %48,1 |
| Büyükcami Mah. | 4 | 1.109 | %70,2 | AKP | %33,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.184 | %76,1 | AKP | %31,7 |
| Darboğaz Mah. | 3 | 819 | %91,7 | AKP | %44,6 |
| Dededağı Mah. | 8 | 2.747 | %89,8 | YRP | %62,3 |
| Dedeli Mah. | 2 | 367 | %93,2 | YRP | %34,4 |
| Derbent Mah. | 1 | 149 | %96,0 | CHP | %35,9 |
| Dereler Mah. | 1 | 160 | %90,0 | AKP | %42,3 |
| Doğanca Mah. | 6 | 1.436 | %86,6 | AKP | %41,9 |
| Doğankaya Mah. | 2 | 415 | %90,4 | AKP | %36,8 |
| Düzköy Mah. | 1 | 177 | %92,1 | AKP | %50,0 |
| Dikencik Mah. | 2 | 404 | %91,6 | AKP | %58,4 |
| Elalan Mah. | 1 | 118 | %99,2 | AKP | %39,8 |
| Eldavut Mah. | 1 | 282 | %93,6 | AKP | %31,7 |
| Elifli Mah. | 2 | 527 | %89,4 | AKP | %52,9 |
| Emenli Mah. | 2 | 594 | %95,0 | CHP | %34,7 |
| Emirefendi Mah. | 21 | 7.279 | %74,0 | AKP | %37,4 |
| Esençay Mah. | 2 | 565 | %92,2 | AKP | %43,8 |
| Evrenuşağı Mah. | 2 | 395 | %91,1 | AKP | %41,5 |
| Eynegazi Mah. | 1 | 137 | %93,4 | AKP | %65,3 |
| Fatih Mah. | 6 | 2.062 | %76,7 | AKP | %36,6 |
| Fener Mah. | 2 | 460 | %90,4 | CHP | %51,1 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 9 | 3.111 | %73,7 | AKP | %40,1 |
| Gazibeyli Mah. | 2 | 568 | %90,0 | CHP | %49,8 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 6 | 2.078 | %78,6 | AKP | %36,5 |
| Gazipaşa Mah. | 10 | 3.481 | %77,7 | AKP | %36,0 |
| Gerzeliler Mah. | 1 | 114 | %86,0 | AKP | %73,9 |
| Gökalan Mah. | 1 | 24 | %95,8 | AKP | %52,4 |
| Gökçeağaç Mah. | 2 | 500 | %92,6 | AKP | %36,6 |
| Gökçekent Mah. | 1 | 167 | %100,0 | İYİ | %39,4 |
| Gökçesu Mah. | 2 | 505 | %96,8 | AKP | %50,8 |
| Göltepe Mah. | 1 | 230 | %90,4 | AKP | %45,1 |
| Gümüşyaprak Mah. | 1 | 213 | %90,6 | AKP | %44,0 |
| Hacınabi Mah. | 8 | 2.712 | %74,2 | AKP | %33,1 |
| Hacıoğlu Mah. | 1 | 166 | %81,3 | AKP | %53,1 |
| Harız Mah. | 2 | 399 | %82,5 | AKP | %47,8 |
| Hıdırellez Mah. | 1 | 172 | %88,4 | AKP | %45,5 |
| Hüseyinbeyli Mah. | 1 | 192 | %94,8 | AKP | %57,1 |
| Kahraman Mah. | 1 | 347 | %91,6 | AKP | %53,3 |
| Kalaycılı Mah. | 1 | 311 | %94,5 | AKP | %40,4 |
| Kamberli Mah. | 1 | 338 | %94,7 | AKP | %38,7 |
| Kanlıgüney Mah. | 1 | 112 | %99,1 | İYİ | %37,1 |
| Kapıkaya Mah. | 1 | 218 | %88,1 | AKP | %48,9 |
| Karaburç Mah. | 2 | 444 | %96,2 | AKP | %39,9 |
| Karakütük Mah. | 1 | 134 | %98,5 | AKP | %38,7 |
| Karıncak Mah. | 1 | 297 | %93,6 | İYİ | %46,1 |
| Karpuzlu Mah. | 3 | 747 | %91,2 | AKP | %41,2 |
| Kavakpınar Mah. | 7 | 2.444 | %76,5 | AKP | %39,1 |
| Kaygusuz Mah. | 1 | 352 | %93,8 | AKP | %38,1 |
| Kelikler Mah. | 2 | 438 | %89,5 | AKP | %39,3 |
| Kemalpaşa Mah. | 10 | 3.337 | %77,6 | AKP | %36,3 |
| Keresteci Mah. | 1 | 152 | %91,5 | İYİ | %48,2 |
| Kızılırmak Mah. | 4 | 1.274 | %75,4 | AKP | %38,2 |
| Kolay Mah. | 4 | 935 | %85,6 | AKP | %30,9 |
| Komşupınar Mah. | 1 | 104 | %88,5 | AKP | %51,2 |
| Koruluk Mah. | 2 | 391 | %97,4 | AKP | %39,4 |
| Kozağzı Mah. | 1 | 169 | %97,0 | AKP | %45,1 |
| Koşu Mah. | 3 | 1.021 | %91,2 | AKP | %52,2 |
| Kuzalan Mah. | 1 | 159 | %85,5 | AKP | %36,8 |
| Kuşluğan Mah. | 1 | 95 | %91,6 | AKP | %34,6 |
| Kuşçular Mah. | 3 | 854 | %88,6 | AKP | %43,3 |
| Köseli Mah. | 1 | 311 | %88,8 | İYİ | %29,2 |
| Küçükkavakpınar Mah. | 1 | 199 | %94,5 | AKP | %36,5 |
| Lengerli Mah. | 2 | 487 | %87,5 | AKP | %45,0 |
| Mevlana Mah. | 25 | 8.707 | %76,6 | AKP | %38,6 |
| Meşelitürkmenler Mah. | 2 | 227 | %87,2 | AKP | %68,8 |
| Müstecep Mah. | 2 | 525 | %90,9 | AKP | %32,8 |
| Ortadurak Mah. | 2 | 480 | %99,0 | AKP | %46,6 |
| Osmanbeyli Mah. | 2 | 607 | %91,1 | AKP | %45,7 |
| Ozan Mah. | 1 | 242 | %91,7 | AKP | %47,1 |
| Paşaşeyh Mah. | 1 | 340 | %93,5 | AKP | %31,2 |
| Sahilkent Mah. | 1 | 229 | %83,0 | AKP | %60,6 |
| Sarıkaya Mah. | 2 | 549 | %90,4 | İYİ | %33,0 |
| Sarıköy Mah. | 3 | 773 | %89,5 | AKP | %48,8 |
| Sarıçevre Mah. | 3 | 455 | %82,0 | AKP | %38,7 |
| Sarpın Mah. | 1 | 271 | %95,6 | AKP | %52,5 |
| Selemelik Mah. | 2 | 314 | %92,0 | AKP | %47,1 |
| Sürmeli Mah. | 2 | 477 | %91,6 | AKP | %33,6 |
| Tabakhane Mah. | 7 | 2.377 | %72,4 | İYİ | %27,9 |
| Taşköprü Mah. | 1 | 305 | %89,5 | AKP | %42,3 |
| Tepebaşı Mah. | 1 | 87 | %96,6 | AKP | %44,9 |
| Tepecik Mah. | 1 | 224 | %89,7 | İYİ | %37,3 |
| Terzili Mah. | 1 | 324 | %93,2 | AKP | %43,8 |
| Türbe Mah. | 2 | 511 | %88,3 | AKP | %40,9 |
| Türkköyü Mah. | 1 | 242 | %95,0 | İYİ | %33,3 |
| Tütüncüler Mah. | 1 | 345 | %93,3 | AKP | %31,5 |
| Uluağaç Mah. | 2 | 414 | %87,0 | AKP | %41,2 |
| Yaka Mah. | 2 | 435 | %76,8 | CHP | %30,0 |
| Yakıntaş Mah. | 2 | 480 | %80,8 | AKP | %44,9 |
| Yağmurca Mah. | 1 | 283 | %95,1 | AKP | %55,1 |
| Yenialan Mah. | 1 | 109 | %91,7 | AKP | %66,0 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 79 | %94,9 | AKP | %45,6 |
| Yeraltı Mah. | 1 | 85 | %84,7 | AKP | %60,6 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 219 | %87,2 | AKP | %51,4 |
| Yeşilyazı Mah. | 3 | 847 | %81,9 | AKP | %51,9 |
| Yörgüç Mah. | 1 | 231 | %95,2 | YRP | %32,8 |
| Yiğitalan Mah. | 1 | 95 | %91,6 | AKP | %75,9 |
| Çalköy Mah. | 1 | 305 | %93,1 | AKP | %43,6 |
| Çamaltı Mah. | 1 | 334 | %85,9 | AKP | %55,6 |
| Çatak Mah. | 1 | 73 | %95,9 | AKP | %67,7 |
| Çataltepe Mah. | 1 | 246 | %94,7 | AKP | %39,3 |
| Çetinkaya Mah. | 5 | 1.448 | %87,6 | AKP | %44,5 |
| Çulhakoca Mah. | 1 | 145 | %71,7 | İYİ | %52,6 |
| Çilhane Mah. | 6 | 2.096 | %72,6 | AKP | %34,5 |
| Örencik Mah. | 2 | 460 | %91,5 | AKP | %39,4 |
| Üçpınar Mah. | 2 | 633 | %85,6 | AKP | %58,2 |
| İkizpınar Mah. | 3 | 806 | %89,6 | AKP | %49,9 |
| İkiztepe Mah. | 1 | 200 | %87,5 | CHP | %34,0 |
| İlyaslı Mah. | 1 | 347 | %78,7 | AKP | %45,8 |
| İnözükoşaca Mah. | 1 | 200 | %93,5 | AKP | %56,0 |
| İshaklı Mah. | 18 | 6.008 | %75,0 | AKP | %33,1 |
| İsmetpaşa Mah. | 14 | 4.600 | %74,4 | AKP | %31,8 |
| İğdir Mah. | 1 | 169 | %95,9 | AKP | %57,1 |
| Şahinkaya Mah. | 1 | 76 | %93,4 | AKP | %53,9 |
| Şeyhulaş Mah. | 2 | 533 | %88,0 | YRP | %38,4 |
| Şeyhören Mah. | 2 | 393 | %91,9 | AKP | %46,8 |
| Şirinköy Mah. | 2 | 378 | %92,9 | AKP | %58,8 |