%30,5
MHP birinci
52.325 geçerli oy · katılım %84,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hendek ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında MHP %30,5 ile birinci; 52.325 geçerli oy, katılım %84,5.
Kayıtlı seçmen 66.862 · Oy kullanan 56.484 (katılım %84,5) · Geçerli 52.325 · Geçersiz 4.159
Hendek Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 15.953 | %30,5 |
| BBP | 14.960 | %28,6 |
| CHP | 10.993 | %21,0 |
| YRP | 4.609 | %8,8 |
| İYİ | 2.189 | %4,2 |
| SAADET | 1.259 | %2,4 |
| ZAFER | 1.136 | %2,2 |
| BTP | 479 | %0,9 |
| DEVA | 161 | %0,3 |
| MİLLET | 156 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 124 | %0,2 |
| SOL | 94 | %0,2 |
| TKP | 86 | %0,2 |
| TİP | 74 | %0,1 |
| VATAN | 52 | %0,1 |
Seçilenler
- Ali Kemal Sofu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Osman Dinçer · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Turnacı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Sinan Sunman · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Fatih Enes İlkay · CHP · listede 1. sıra
- Veli Ergen · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Metin Zülküf Polat · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Özcan Nalbant · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Oğuz Tutkun · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Sadettin Meraklı · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ahmet Ziya Kılnaz · CHP · listede 2. sıra
- Şenay Sakal · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Abidin Kılıç · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Musa Şimşek · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Emine Tosun · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Setenay Halis · CHP · listede 3. sıra
- Hamit Canlı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Celil Çekiçcioğlu · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Resul Küçük · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Şerafettin Silinmez · CHP · listede 4. sıra
- Ali Bilgici · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Mustafa Karagüzel · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Osman Ay · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Lokman İçöz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Ertuğrul Topaç · CHP · listede 5. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hendek mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarca Mah. | 1 | 246 | %93,5 | BBP | %47,5 |
| Akova Mah. | 6 | 1.796 | %84,9 | MHP | %28,7 |
| Akpınar Mah. | 2 | 542 | %90,0 | BBP | %28,8 |
| Aksu Mah. | 2 | 624 | %93,6 | BBP | %56,0 |
| Aktefek Mah. | 1 | 290 | %91,0 | MHP | %34,3 |
| Akçayır Mah. | 1 | 158 | %96,2 | BBP | %41,5 |
| Aşağıçalıca Mah. | 1 | 347 | %91,1 | BBP | %45,5 |
| Bakacak Mah. | 1 | 168 | %95,2 | MHP | %36,4 |
| Balıklıihsaniye Mah. | 1 | 97 | %91,8 | MHP | %44,3 |
| Bayraktepe Mah. | 9 | 2.920 | %83,3 | BBP | %31,9 |
| Başpınar Mah. | 10 | 3.340 | %78,7 | CHP | %35,0 |
| Beyköy Mah. | 1 | 129 | %93,8 | MHP | %53,6 |
| Beylice Mah. | 1 | 177 | %83,1 | CHP | %35,2 |
| Bıçkıatik Mah. | 1 | 270 | %94,1 | MHP | %35,4 |
| Büyükdere Mah. | 3 | 1.046 | %82,1 | MHP | %35,8 |
| Dereboğazı Mah. | 7 | 2.133 | %80,2 | CHP | %31,6 |
| Dereköy Mah. | 2 | 552 | %88,0 | MHP | %42,4 |
| Dikmen Mah. | 3 | 888 | %86,5 | YRP | %39,3 |
| Esentepe Mah. | 1 | 167 | %92,8 | BBP | %56,7 |
| Eskibıçkı Mah. | 1 | 231 | %96,1 | BBP | %57,3 |
| Göksu Mah. | 1 | 232 | %96,6 | BBP | %34,2 |
| Güldibi Mah. | 1 | 248 | %94,4 | MHP | %42,4 |
| Gündoğan Mah. | 1 | 153 | %79,1 | MHP | %60,9 |
| Güney Mah. | 1 | 194 | %91,8 | CHP | %31,0 |
| Hacıkışla Mah. | 2 | 549 | %86,7 | MHP | %44,3 |
| Hacimbey Mah. | 1 | 203 | %99,5 | BBP | %52,0 |
| Halaç Mah. | 1 | 90 | %92,2 | MHP | %31,2 |
| Hamitli Mah. | 2 | 408 | %94,1 | MHP | %41,2 |
| Harmantepe Mah. | 1 | 298 | %88,6 | BBP | %44,1 |
| Hüseyinşeyh Mah. | 1 | 261 | %86,6 | MHP | %30,8 |
| Hicriye Mah. | 1 | 171 | %93,0 | MHP | %43,5 |
| Kadifekale Mah. | 1 | 188 | %96,3 | BBP | %48,5 |
| Kahraman Mah. | 2 | 428 | %95,1 | MHP | %58,6 |
| Kalayık Mah. | 1 | 228 | %68,9 | CHP | %62,2 |
| Karadere Mah. | 1 | 288 | %91,3 | BBP | %37,2 |
| Karatoprak Mah. | 1 | 298 | %94,3 | BBP | %38,4 |
| Kargalı Hanbaba Mah. | 3 | 846 | %84,6 | MHP | %35,4 |
| Kargalıyeniköy Mah. | 1 | 319 | %96,9 | MHP | %37,8 |
| Kazımiye Mah. | 3 | 1.033 | %84,4 | MHP | %59,1 |
| Kemaliye Mah. | 4 | 1.352 | %79,4 | CHP | %34,9 |
| Kırktepe Mah. | 1 | 267 | %94,8 | BBP | %29,4 |
| Kızanlık Mah. | 1 | 227 | %94,7 | MHP | %59,7 |
| Kocaahmetler Mah. | 2 | 631 | %88,6 | BBP | %46,4 |
| Kocatöngel Mah. | 2 | 588 | %92,4 | BBP | %41,0 |
| Kurtköy Mah. | 2 | 486 | %88,1 | BBP | %46,0 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 243 | %98,8 | BBP | %51,2 |
| Köprübaşı Mah. | 3 | 985 | %83,3 | BBP | %33,4 |
| Lütfiyeköşk Mah. | 1 | 323 | %93,5 | MHP | %50,9 |
| Mahmutbey Mah. | 5 | 1.578 | %81,7 | CHP | %32,1 |
| Martinler Mah. | 2 | 359 | %95,0 | MHP | %25,4 |
| Muradiye Mah. | 1 | 127 | %95,3 | BBP | %38,2 |
| Nuriye Mah. | 3 | 963 | %87,5 | BBP | %31,1 |
| Paşaköy Mah. | 1 | 171 | %91,8 | BBP | %43,6 |
| Pınarlı Mah. | 1 | 84 | %94,1 | MHP | %62,8 |
| Puna Ortaköy Mah. | 2 | 642 | %94,1 | MHP | %27,3 |
| Rasimpaşa Mah. | 10 | 3.387 | %81,6 | BBP | %32,4 |
| Sarıdede Mah. | 10 | 3.441 | %82,5 | BBP | %33,7 |
| Sarıyer Mah. | 1 | 298 | %91,6 | BBP | %63,2 |
| Servetiye Mah. | 1 | 305 | %92,8 | MHP | %38,6 |
| Sofular Mah. | 1 | 112 | %94,6 | BBP | %45,2 |
| Soğuksu Mah. | 2 | 460 | %86,1 | MHP | %29,8 |
| Sukenarı Mah. | 1 | 196 | %95,4 | BBP | %55,3 |
| Süleymaniye Mah. | 1 | 181 | %93,9 | MHP | %50,6 |
| Sümbüllü Mah. | 1 | 321 | %89,7 | BBP | %32,4 |
| Sivritepe Mah. | 2 | 510 | %88,8 | MHP | %40,5 |
| Tagorek Mah. | 1 | 84 | %89,3 | MHP | %51,4 |
| Turanlar Mah. | 3 | 787 | %96,8 | BBP | %35,5 |
| Tuzak Mah. | 2 | 395 | %95,7 | MHP | %43,3 |
| Türbe Mah. | 1 | 144 | %100,0 | MHP | %36,3 |
| Uzuncaorman Mah. | 3 | 774 | %88,6 | MHP | %46,8 |
| Uzunçarşı Mah. | 2 | 400 | %92,0 | BBP | %60,5 |
| Yarıca Mah. | 2 | 430 | %90,9 | CHP | %31,4 |
| Yayalar Mah. | 1 | 236 | %97,9 | MHP | %39,0 |
| Yağbasan Mah. | 1 | 316 | %93,7 | BBP | %43,4 |
| Yeni Mah. | 48 | 15.984 | %77,1 | MHP | %29,3 |
| Yeniyayla Mah. | 1 | 200 | %101,0 | YRP | %35,8 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 329 | %90,9 | BBP | %42,9 |
| Yeşilvadi Mah. | 2 | 534 | %92,1 | BBP | %35,7 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 380 | %93,4 | BBP | %43,5 |
| Yukarıhüseyinşeyh Mah. | 1 | 245 | %86,9 | MHP | %37,6 |
| Yukarıçalıca Mah. | 2 | 411 | %94,9 | MHP | %39,5 |
| Çakallık Mah. | 1 | 203 | %90,6 | CHP | %30,3 |
| Çamlıca Haraklı Mah. | 3 | 758 | %89,2 | MHP | %29,6 |
| Çamlıca Mah. | 5 | 1.265 | %87,5 | BBP | %29,2 |
| Çayırbaşı Mah. | 1 | 196 | %100,0 | MHP | %44,8 |
| Çağlayan Mah. | 2 | 653 | %85,5 | MHP | %35,2 |
| Çobanyatak Mah. | 1 | 201 | %76,6 | MHP | %68,5 |
| Çukurhan Mah. | 1 | 44 | %88,6 | BBP | %38,5 |
| Çiftlik Mah. | 2 | 474 | %89,7 | BBP | %43,0 |
| İkbaliye Mah. | 1 | 140 | %100,0 | MHP | %64,7 |
| İkramiye Mah. | 1 | 150 | %90,7 | MHP | %38,8 |
| Şeyhler Mah. | 1 | 336 | %92,0 | CHP | %43,9 |