%35,2
AK PARTİ birinci
32.356 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Geyve ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %35,2 ile birinci; 32.356 geçerli oy, katılım %88,5.
Kayıtlı seçmen 38.893 · Oy kullanan 34.410 (katılım %88,5) · Geçerli 32.356 · Geçersiz 2.054
Geyve Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 11.389 | %35,2 |
| YRP | 10.746 | %33,2 |
| CHP | 7.907 | %24,4 |
| SAADET | 873 | %2,7 |
| İYİ | 712 | %2,2 |
| ZAFER | 294 | %0,9 |
| DEVA | 136 | %0,4 |
| BTP | 59 | %0,2 |
| DSP | 53 | %0,2 |
| TKP | 39 | %0,1 |
| MİLLET | 38 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 36 | %0,1 |
| SOL | 27 | %0,1 |
| TİP | 25 | %0,1 |
| VATAN | 22 | %0,1 |
Seçilenler
- Hasan Çetinkaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Nihat Baltaoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Ünal · YRP · listede 1. sıra
- Selami Çolak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Hüseyin Gültekin · CHP · listede 1. sıra
- Şükran Şan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mehmet Metin Taşkın · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mahmut Sönmez · YRP · listede 2. sıra
- İlyas Akkaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Murat Genç · YRP · listede 3. sıra
- Erkan Gökcan · CHP · listede 2. sıra
- Özkan Dursun · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Recep Tıngır · YRP · listede 4. sıra
- Yakup Kamit · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Erdi Tüylü · CHP · listede 3. sıra
- Merve Bülbül · YRP · listede 5. sıra
- Ünal Demir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Bilal Küçük · YRP · listede 6. sıra
- Ali Can İnce · CHP · listede 4. sıra
- Savaş Bayıl · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Halil Gül · YRP · listede 7. sıra
- Meral Hammaz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Abdülkerim Erol · YRP · listede 8. sıra
- Hüseyin Fırtına · CHP · listede 5. sıra
- Hakan Uysal · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Geyve mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahibaba Mah. | 1 | 153 | %88,9 | AKP | %51,2 |
| Akdoğan Mah. | 2 | 445 | %96,0 | YRP | %52,3 |
| Akıncı Mah. | 2 | 415 | %94,9 | YRP | %45,1 |
| Akkaya Mah. | 1 | 87 | %97,7 | YRP | %52,1 |
| Alıplar Mah. | 1 | 95 | %102,1 | AKP | %50,0 |
| Alifuatpaşa Mah. | 15 | 4.593 | %85,5 | YRP | %47,8 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 59 | %101,7 | AKP | %50,0 |
| Bayat Mah. | 2 | 404 | %93,8 | AKP | %49,7 |
| Bağcaz Mah. | 1 | 105 | %95,2 | AKP | %43,2 |
| Bağlarbaşı Mah. | 3 | 624 | %86,2 | YRP | %34,7 |
| Belpınar Mah. | 1 | 172 | %99,4 | YRP | %33,5 |
| Bozören Mah. | 1 | 241 | %99,6 | AKP | %46,6 |
| Burhaniye Mah. | 1 | 210 | %97,6 | CHP | %39,9 |
| Camikebir Mah. | 5 | 1.518 | %86,1 | CHP | %38,3 |
| Ceceler Mah. | 1 | 125 | %101,6 | AKP | %45,7 |
| Demirler Mah. | 1 | 134 | %94,8 | AKP | %43,5 |
| Dereköy Mah. | 1 | 133 | %99,3 | AKP | %51,9 |
| Doğancıl Mah. | 1 | 90 | %100,0 | AKP | %56,8 |
| Doğantepe Mah. | 2 | 611 | %90,7 | CHP | %33,3 |
| Doğançay Mah. | 1 | 358 | %88,0 | YRP | %40,2 |
| Düzakçaşehir Mah. | 1 | 100 | %92,0 | AKP | %57,3 |
| Epçeler Mah. | 1 | 254 | %91,7 | YRP | %47,3 |
| Esenköy Mah. | 1 | 64 | %84,4 | AKP | %49,1 |
| Eşme Mah. | 3 | 923 | %91,6 | AKP | %36,9 |
| Fındıksuyu Mah. | 1 | 64 | %89,1 | AKP | %50,0 |
| Gazi Süleyman Paşa Mah. | 8 | 2.599 | %84,4 | CHP | %35,9 |
| Güney Mah. | 1 | 73 | %98,6 | AKP | %74,3 |
| Günhoşlar Mah. | 1 | 92 | %93,5 | AKP | %33,3 |
| Hacılar Mah. | 1 | 48 | %87,5 | AKP | %55,3 |
| Hacıosmanlar Mah. | 1 | 78 | %98,7 | AKP | %50,0 |
| Halidiye Mah. | 1 | 168 | %90,5 | CHP | %46,0 |
| Hırka Mah. | 2 | 435 | %94,0 | AKP | %37,7 |
| Hisarlık Mah. | 1 | 198 | %93,9 | AKP | %46,3 |
| Ilıca Mah. | 1 | 124 | %88,7 | AKP | %59,6 |
| Kamışlı Mah. | 2 | 371 | %95,4 | AKP | %47,7 |
| Karacaören Mah. | 2 | 401 | %97,3 | YRP | %62,4 |
| Karaçam Mah. | 5 | 1.727 | %85,4 | YRP | %46,9 |
| Kızılkaya Mah. | 2 | 397 | %95,2 | YRP | %50,7 |
| Koru Mah. | 1 | 231 | %90,0 | AKP | %58,0 |
| Kozan Mah. | 2 | 371 | %96,2 | AKP | %39,3 |
| Kulfallar Mah. | 1 | 134 | %97,8 | AKP | %38,7 |
| Köprübaşı Mah. | 1 | 263 | %70,3 | AKP | %56,1 |
| Maksudiye Mah. | 1 | 121 | %95,0 | AKP | %63,2 |
| Melekşeoruç Mah. | 1 | 162 | %94,4 | AKP | %48,6 |
| Melekşesolak Mah. | 1 | 220 | %95,5 | YRP | %42,1 |
| Nuruosmaniye Mah. | 2 | 537 | %92,7 | YRP | %52,1 |
| Orhaniye Mah. | 8 | 2.542 | %88,4 | AKP | %38,0 |
| Poydular Mah. | 1 | 91 | %89,0 | AKP | %49,3 |
| Sabırlar Mah. | 1 | 81 | %98,8 | AKP | %38,3 |
| Safibey Mah. | 2 | 470 | %93,4 | YRP | %36,8 |
| Saraçlı Mah. | 1 | 61 | %91,8 | AKP | %50,9 |
| Sarıgazi Mah. | 2 | 376 | %91,0 | CHP | %33,0 |
| Sekiharman Mah. | 1 | 266 | %97,7 | AKP | %54,0 |
| Setçe Mah. | 1 | 109 | %97,3 | AKP | %57,1 |
| Suçatı Mah. | 1 | 76 | %97,4 | AKP | %43,1 |
| Sütalan Mah. | 1 | 121 | %99,2 | AKP | %47,2 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 70 | %104,3 | AKP | %54,8 |
| Tepecikler Mah. | 17 | 5.600 | %80,6 | CHP | %32,0 |
| Umurbey Mah. | 2 | 673 | %88,9 | CHP | %44,8 |
| Yaylak Mah. | 1 | 145 | %97,2 | AKP | %48,5 |
| Yörükler Mah. | 9 | 2.873 | %90,1 | AKP | %37,5 |
| Çamlık Mah. | 1 | 250 | %90,8 | AKP | %49,5 |
| Çayköy Mah. | 1 | 59 | %100,0 | AKP | %52,6 |
| Çeltikler Mah. | 3 | 715 | %95,5 | YRP | %45,2 |
| Çengel Mah. | 1 | 219 | %97,7 | YRP | %53,1 |
| Çukurköy Mah. | 1 | 106 | %100,0 | CHP | %33,3 |
| Çine Mah. | 1 | 113 | %96,5 | AKP | %65,6 |
| Örencik Mah. | 1 | 176 | %94,9 | YRP | %51,9 |
| İhsaniye Mah. | 1 | 89 | %79,8 | AKP | %42,7 |
| İlimbey Mah. | 1 | 247 | %93,9 | AKP | %50,7 |
| İnciksuyu Mah. | 7 | 2.332 | %87,9 | YRP | %37,2 |
| Şehren Mah. | 1 | 102 | %100,0 | AKP | %57,3 |
| Şerefiye Mah. | 1 | 204 | %96,1 | YRP | %61,4 |