%50,6
CHP birinci
92.333 geçerli oy · katılım %82,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Milas ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %50,6 ile birinci; 92.333 geçerli oy, katılım %82,9.
Kayıtlı seçmen 117.313 · Oy kullanan 97.214 (katılım %82,9) · Geçerli 92.333 · Geçersiz 4.881
Milas Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 46.746 | %50,6 |
| AKP | 29.981 | %32,5 |
| İYİ | 6.764 | %7,3 |
| DEM | 2.835 | %3,1 |
| ZAFER | 1.852 | %2,0 |
| TİP | 1.077 | %1,2 |
| YRP | 987 | %1,1 |
| SAADET | 651 | %0,7 |
| BTP | 365 | %0,4 |
| DEVA | 175 | %0,2 |
| TKP | 172 | %0,2 |
| VATAN | 145 | %0,2 |
| AP | 138 | %0,2 |
| SOL | 136 | %0,2 |
| DSP | 123 | %0,1 |
| EMEP | 116 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 70 | %0,1 |
Seçilenler
- Ece Gülen Ozan · CHP · listede 1. sıra
- Önder Ersoy · CHP · listede 1. sıra
- Duygu Pınar Marçalı Doğru · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ümit Özbek · CHP · listede 2. sıra
- Bülent Sezgin · CHP · listede 2. sıra
- Nurten Burçin Aslan Perçin · CHP · listede 3. sıra
- Ali Rıza Öner · CHP · listede 3. sıra
- Bayram Karataç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Barbaros Gezgin · CHP · listede 4. sıra
- Gülşen Gökçe · CHP · listede 5. sıra
- Ejder Üstek · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Çağlar Koban · CHP · listede 6. sıra
- İbrahim Özfen · CHP · listede 7. sıra
- Murat Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Mustafa Özgülergil · CHP · listede 8. sıra
- Ali Özgür · CHP · listede 9. sıra
- Nevzat Solmaz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Filiz Çoğlu Yaba · CHP · listede 10. sıra
- Muhammed Dinler · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Musa Balkaya · CHP · listede 11. sıra
- Mehmet Bozan · CHP · listede 12. sıra
- Sibel Karakaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Hüseyin Çöllüoğlu · CHP · listede 13. sıra
- Mehmet Murat Yazar · CHP · listede 14. sıra
- Muharrem Çetin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- İsmail Altın · CHP · listede 15. sıra
- Emrah Mergen · CHP · listede 16. sıra
- Serdal Atabey · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Cenker Çetin · CHP · listede 17. sıra
- Saim Tartan · CHP · listede 18. sıra
- İlhan Şimşek · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Milas mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetçavuş Hayıtlı Mah. | 20 | 6.486 | %80,7 | CHP | %57,1 |
| Akkovanlık Mah. | 3 | 782 | %95,3 | AKP | %46,8 |
| Akyol Mah. | 2 | 542 | %92,6 | CHP | %52,3 |
| Akçakaya Mah. | 1 | 236 | %97,0 | CHP | %67,2 |
| Akçalı Mah. | 1 | 267 | %94,4 | CHP | %46,8 |
| Alatepe Mah. | 1 | 288 | %99,3 | CHP | %65,9 |
| Alaçam Mah. | 1 | 270 | %93,7 | CHP | %70,6 |
| Aslanyaka Mah. | 1 | 177 | %93,8 | CHP | %59,6 |
| Avşar Mah. | 1 | 299 | %92,6 | CHP | %50,9 |
| Aydınlıkevler Mah. | 20 | 6.747 | %73,9 | AKP | %36,5 |
| Ağaçlıhüyük Mah. | 2 | 693 | %92,6 | CHP | %58,3 |
| Bafa Mah. | 4 | 1.162 | %90,0 | CHP | %60,3 |
| Baharlı Mah. | 2 | 384 | %89,3 | CHP | %67,7 |
| Bahçe Mah. | 1 | 353 | %93,8 | CHP | %53,9 |
| Bahçeburun Mah. | 2 | 477 | %92,7 | CHP | %45,0 |
| Balcılar Mah. | 2 | 465 | %96,6 | CHP | %51,2 |
| Bayır Mah. | 1 | 268 | %96,3 | CHP | %57,0 |
| Bağdamları Mah. | 3 | 714 | %93,3 | CHP | %44,1 |
| Beyciler Mah. | 1 | 195 | %90,8 | CHP | %56,7 |
| Beçin Mah. | 11 | 3.728 | %82,5 | CHP | %47,0 |
| Bozalan Mah. | 2 | 462 | %88,5 | CHP | %63,1 |
| Bozbük Mah. | 2 | 537 | %71,5 | CHP | %65,6 |
| Boğaziçi Mah. | 8 | 2.625 | %65,8 | CHP | %59,9 |
| Burgaz Mah. | 15 | 5.195 | %76,4 | CHP | %43,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 22 | 7.542 | %79,2 | CHP | %52,3 |
| Damlıboğaz Mah. | 2 | 371 | %93,0 | AKP | %44,3 |
| Danişment Mah. | 1 | 248 | %81,9 | CHP | %68,1 |
| Demirciler Mah. | 1 | 170 | %97,7 | AKP | %46,8 |
| Dere Mah. | 1 | 275 | %96,0 | CHP | %61,3 |
| Derince Mah. | 2 | 448 | %90,2 | CHP | %71,2 |
| Dörttepe Mah. | 4 | 1.364 | %82,3 | CHP | %52,8 |
| Dibekdere Mah. | 1 | 289 | %94,5 | AKP | %49,2 |
| Ekinanbarı Mah. | 3 | 736 | %89,3 | CHP | %58,1 |
| Ekindere Mah. | 1 | 158 | %96,8 | CHP | %57,9 |
| Ekizköy Mah. | 1 | 180 | %100,0 | CHP | %62,0 |
| Ekiztaş Mah. | 2 | 503 | %98,6 | CHP | %54,7 |
| Emek Mah. | 11 | 3.557 | %78,0 | CHP | %48,7 |
| Epçe Mah. | 1 | 153 | %99,4 | CHP | %47,9 |
| Etrenli Mah. | 1 | 117 | %92,3 | CHP | %53,9 |
| Eğridere Mah. | 1 | 121 | %95,0 | CHP | %51,5 |
| Fesleğen Mah. | 2 | 579 | %96,4 | AKP | %43,0 |
| Firuzpaşa Gazipaşa Mah. | 4 | 916 | %78,0 | CHP | %56,8 |
| Gökbel Mah. | 1 | 279 | %100,0 | CHP | %56,2 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 239 | %84,1 | CHP | %50,8 |
| Göldere Mah. | 1 | 161 | %95,7 | CHP | %47,2 |
| Gölyaka Mah. | 1 | 217 | %96,3 | CHP | %59,8 |
| Güllük Mah. | 16 | 5.460 | %72,1 | CHP | %53,7 |
| Gümüşlük Mah. | 10 | 3.282 | %76,1 | CHP | %35,6 |
| Güneş Mah. | 4 | 1.231 | %76,0 | AKP | %40,0 |
| Günlük Mah. | 1 | 105 | %100,0 | AKP | %53,4 |
| Gürceğiz Mah. | 1 | 126 | %95,2 | CHP | %59,3 |
| Gürçamlar Mah. | 1 | 343 | %94,8 | CHP | %49,7 |
| Hacı İlyas Mah. | 10 | 3.250 | %78,8 | CHP | %53,0 |
| Hacıabti Mah. | 12 | 3.892 | %80,5 | CHP | %44,5 |
| Hacıahmetler Mah. | 1 | 133 | %98,5 | AKP | %50,8 |
| Hasanlar Mah. | 1 | 234 | %90,2 | CHP | %56,5 |
| Hüsamlar Mah. | 1 | 19 | %105,3 | CHP | %63,2 |
| Hisarbaşı-Hoca Bedrettin Mah. | 2 | 497 | %78,7 | CHP | %60,2 |
| Hisarcık Mah. | 1 | 200 | %78,5 | CHP | %57,3 |
| Kafaca Mah. | 2 | 641 | %93,5 | AKP | %44,8 |
| Kalem Mah. | 2 | 430 | %94,0 | CHP | %43,7 |
| Kalınağıl Mah. | 1 | 265 | %88,3 | CHP | %44,2 |
| Kandak Mah. | 1 | 210 | %95,2 | CHP | %61,3 |
| Kapıkırı Mah. | 1 | 253 | %93,3 | CHP | %61,2 |
| Karacaağaç Mah. | 1 | 97 | %99,0 | CHP | %56,6 |
| Karacahisar Mah. | 2 | 517 | %95,2 | CHP | %70,9 |
| Karahayıt Mah. | 2 | 336 | %96,7 | AKP | %67,0 |
| Karakuyu Mah. | 1 | 197 | %90,4 | CHP | %62,7 |
| Karapınar Mah. | 1 | 274 | %94,2 | CHP | %75,8 |
| Kargıcak Mah. | 1 | 172 | %94,8 | AKP | %38,7 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 173 | %97,7 | CHP | %76,5 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 140 | %100,7 | AKP | %52,4 |
| Kayabükü Mah. | 1 | 161 | %90,7 | AKP | %61,6 |
| Kayadere Mah. | 1 | 251 | %95,6 | CHP | %40,0 |
| Kazıklı Mah. | 2 | 579 | %86,5 | CHP | %61,8 |
| Kemikler Mah. | 2 | 545 | %89,7 | CHP | %69,2 |
| Ketendere Mah. | 2 | 556 | %91,9 | AKP | %46,4 |
| Kılavuz Mah. | 1 | 120 | %95,8 | CHP | %49,5 |
| Kırcağız Mah. | 4 | 1.203 | %92,2 | CHP | %47,5 |
| Kısırlar Mah. | 2 | 436 | %96,1 | CHP | %57,4 |
| Kıyıkışlacık Mah. | 5 | 1.684 | %77,3 | CHP | %51,3 |
| Kızılağaç Mah. | 1 | 105 | %95,2 | CHP | %51,7 |
| Kızılcakuyu Mah. | 1 | 171 | %94,2 | CHP | %56,5 |
| Kızılcayıkık Mah. | 2 | 506 | %95,1 | CHP | %46,6 |
| Konak Mah. | 1 | 154 | %90,9 | AKP | %40,8 |
| Koru Mah. | 4 | 1.322 | %92,3 | CHP | %59,6 |
| Korucuk Mah. | 1 | 245 | %96,3 | CHP | %58,7 |
| Kultak Mah. | 1 | 315 | %97,5 | CHP | %46,1 |
| Kurudere Mah. | 1 | 119 | %100,8 | CHP | %50,0 |
| Kuzyaka Mah. | 2 | 494 | %88,3 | CHP | %60,2 |
| Köşk Mah. | 1 | 182 | %95,6 | CHP | %70,2 |
| Küçükdibekdere Mah. | 3 | 714 | %93,4 | CHP | %56,0 |
| Menteş Mah. | 3 | 885 | %92,0 | CHP | %46,9 |
| Meşelik Mah. | 6 | 1.950 | %73,9 | CHP | %58,5 |
| Narhisar Mah. | 1 | 253 | %89,3 | CHP | %59,7 |
| Olukbaşı Mah. | 1 | 109 | %97,3 | CHP | %46,2 |
| Ortaköy Mah. | 2 | 545 | %96,2 | AKP | %46,0 |
| Ovakışlacık Mah. | 3 | 715 | %91,3 | CHP | %55,3 |
| Pınararası Mah. | 1 | 164 | %97,6 | AKP | %38,4 |
| Pınarcık Mah. | 2 | 601 | %89,9 | CHP | %70,5 |
| Pinar Mah. | 2 | 406 | %96,3 | CHP | %49,2 |
| Sakarkaya Mah. | 4 | 1.156 | %85,0 | AKP | %66,0 |
| Sarıkaya Mah. | 2 | 264 | %100,8 | CHP | %46,7 |
| Savran Mah. | 1 | 311 | %92,0 | CHP | %51,3 |
| Sek Mah. | 1 | 38 | %76,3 | CHP | %55,2 |
| Selimiye Mah. | 12 | 3.945 | %85,0 | CHP | %56,4 |
| Söğütçük Mah. | 1 | 332 | %95,5 | CHP | %43,7 |
| Tuzabat Mah. | 2 | 390 | %94,9 | CHP | %55,9 |
| Türkevleri Mah. | 2 | 640 | %91,3 | CHP | %55,0 |
| Ulaş Mah. | 1 | 199 | %92,5 | CHP | %70,4 |
| Yaka Mah. | 1 | 287 | %96,2 | CHP | %70,0 |
| Yaşyer Mah. | 1 | 320 | %93,1 | CHP | %54,4 |
| Yoğunoluk Mah. | 1 | 210 | %94,8 | CHP | %44,4 |
| Yusufca Mah. | 1 | 117 | %95,7 | CHP | %76,2 |
| Çakıralan Mah. | 1 | 152 | %85,5 | CHP | %61,7 |
| Çallı Mah. | 1 | 302 | %96,7 | CHP | %42,1 |
| Çamköy Mah. | 2 | 631 | %91,0 | CHP | %68,2 |
| Çamlıbelen Mah. | 1 | 108 | %90,7 | CHP | %58,2 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 203 | %98,5 | AKP | %56,1 |
| Çamlıyurt Mah. | 1 | 206 | %88,4 | AKP | %61,5 |
| Çamovalı Mah. | 2 | 618 | %90,5 | CHP | %54,9 |
| Çandır Mah. | 1 | 189 | %94,2 | CHP | %66,9 |
| Çınarlı Mah. | 1 | 127 | %100,0 | AKP | %42,2 |
| Çomakdağkızılağaç Mah. | 2 | 663 | %94,3 | CHP | %44,7 |
| Çukur Mah. | 2 | 370 | %96,2 | AKP | %59,5 |
| Çökertme Mah. | 1 | 348 | %96,8 | CHP | %58,8 |
| Çiftlik Mah. | 2 | 392 | %95,4 | AKP | %39,8 |
| Ören Mah. | 9 | 3.029 | %80,1 | CHP | %62,8 |
| İsmet Paşa Mah. | 26 | 8.591 | %77,4 | CHP | %51,2 |
| İçme Mah. | 2 | 369 | %95,9 | AKP | %48,3 |
| Şenköy Mah. | 1 | 221 | %95,0 | CHP | %57,1 |
| Şevketiye Mah. | 8 | 2.643 | %82,9 | CHP | %52,5 |