%55,2
CHP birinci
79.680 geçerli oy · katılım %83,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Silifke ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %55,2 ile birinci; 79.680 geçerli oy, katılım %83,9.
Kayıtlı seçmen 99.616 · Oy kullanan 83.530 (katılım %83,9) · Geçerli 79.680 · Geçersiz 3.850
Silifke Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 43.968 | %55,2 |
| MHP | 29.813 | %37,4 |
| İYİ | 1.745 | %2,2 |
| ZAFER | 1.645 | %2,1 |
| YRP | 821 | %1,0 |
| DP | 285 | %0,4 |
| BTP | 221 | %0,3 |
| SAADET | 186 | %0,2 |
| TİP | 166 | %0,2 |
| BBP | 161 | %0,2 |
| MEMLEKET | 120 | %0,2 |
| DEVA | 102 | %0,1 |
| TKP | 92 | %0,1 |
| EMEP | 90 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 88 | %0,1 |
| VATAN | 82 | %0,1 |
| DSP | 59 | %0,1 |
| SOL | 36 | %0,1 |
Seçilenler
- Gülşah Yıldırım Genç · CHP · listede 1. sıra
- Orhan Dal · CHP · listede 1. sıra
- Adnan Saz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Elif Gültekin · CHP · listede 2. sıra
- Ali Miraç Gürbüz · CHP · listede 3. sıra
- Cemil Sungur · CHP · listede 2. sıra
- Şerife Yörükçü · CHP · listede 3. sıra
- Fikret Demirtaş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Meryem Tepe · CHP · listede 4. sıra
- Mehmet Özel · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Sait Oğuz · CHP · listede 5. sıra
- Serdal Parlatan · CHP · listede 6. sıra
- Mehmet Gökhan Yıldırım · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Aykut Şahin · CHP · listede 7. sıra
- Ömer Gönül · CHP · listede 8. sıra
- Altuğ Şenel · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Nazif Ali Arıcan · CHP · listede 9. sıra
- Emine Can · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Hüseyin Dikmen · CHP · listede 10. sıra
- Emin Çalıklı · CHP · listede 11. sıra
- Enes Buğra Genç · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Fevzi Gürler Doğan · CHP · listede 12. sıra
- Oğuzhan Kökten · CHP · listede 13. sıra
- İslam Kurthan Açıkbaş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- İsmet Bulut · CHP · listede 14. sıra
- Yusuf Topcu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Bülent Kaya · CHP · listede 15. sıra
- Osman Şen · CHP · listede 16. sıra
- Mahmut Ali Selvi · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Orhan Doğan · CHP · listede 17. sıra
- İbrahim Filiz · CHP · listede 18. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Silifke mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdere Mah. | 3 | 1.026 | %92,3 | CHP | %47,7 |
| Arkum Mah. | 5 | 1.477 | %84,5 | CHP | %62,5 |
| Atakent Mah. | 21 | 6.758 | %72,0 | CHP | %59,7 |
| Atayurt Mah. | 16 | 5.327 | %83,8 | CHP | %54,8 |
| Atik Mah. | 7 | 2.397 | %82,4 | CHP | %55,3 |
| Ayaştürkmenli Mah. | 1 | 192 | %91,2 | MHP | %50,0 |
| Bahçe Mah. | 1 | 163 | %97,6 | CHP | %59,4 |
| Bahçederesi Mah. | 1 | 205 | %94,2 | CHP | %54,7 |
| Balandız Mah. | 1 | 244 | %98,8 | CHP | %53,7 |
| Bayındır Mah. | 1 | 96 | %96,9 | CHP | %50,6 |
| Bolacalıkoyuncu Mah. | 3 | 802 | %90,7 | CHP | %54,1 |
| Bucaklı Mah. | 4 | 1.302 | %85,9 | CHP | %61,9 |
| Burunucu Mah. | 3 | 727 | %90,0 | CHP | %46,1 |
| Bükdeğirmeni Mah. | 1 | 283 | %94,7 | CHP | %56,1 |
| Camiikebir Mah. | 3 | 751 | %93,1 | CHP | %61,1 |
| Canbazlı Mah. | 2 | 572 | %94,1 | MHP | %52,4 |
| Cılbayır Mah. | 1 | 171 | %95,3 | MHP | %49,7 |
| Demircili Mah. | 1 | 318 | %95,3 | MHP | %58,4 |
| Ekşiler Mah. | 1 | 94 | %100,0 | MHP | %66,3 |
| Evkafçiftliği Mah. | 1 | 125 | %90,4 | CHP | %50,9 |
| Gazi Mah. | 33 | 11.192 | %81,1 | CHP | %59,4 |
| Gedikpınarı Mah. | 1 | 74 | %102,7 | MHP | %47,9 |
| Gökbelen Mah. | 1 | 230 | %90,4 | CHP | %56,6 |
| Göksu Mah. | 32 | 11.017 | %80,1 | CHP | %59,1 |
| Gülümpaşalı Mah. | 1 | 323 | %90,1 | MHP | %48,9 |
| Gündüzler Mah. | 1 | 202 | %88,1 | MHP | %64,3 |
| Hırmanlı Mah. | 1 | 338 | %89,4 | MHP | %48,8 |
| Hüseyinler Mah. | 2 | 451 | %91,4 | CHP | %61,5 |
| Işıklı Mah. | 4 | 1.174 | %92,3 | MHP | %49,7 |
| Kabasakallı Mah. | 3 | 805 | %93,7 | MHP | %53,2 |
| Karahacılı Mah. | 1 | 215 | %93,0 | CHP | %56,5 |
| Karakaya Mah. | 1 | 217 | %93,6 | MHP | %46,1 |
| Kargıcak Mah. | 1 | 259 | %96,9 | MHP | %64,0 |
| Kavak Mah. | 1 | 212 | %92,5 | CHP | %70,4 |
| Keben Mah. | 2 | 461 | %85,5 | CHP | %49,5 |
| Kepez Mah. | 1 | 86 | %101,2 | CHP | %58,0 |
| Keşlitürkmenli Mah. | 1 | 317 | %85,8 | MHP | %46,1 |
| Kıca Mah. | 2 | 449 | %95,1 | CHP | %57,6 |
| Kırtıl Mah. | 1 | 63 | %100,0 | CHP | %83,6 |
| Kızılgeçit Mah. | 1 | 114 | %86,8 | MHP | %61,3 |
| Kocaoluk Mah. | 1 | 302 | %98,3 | CHP | %52,2 |
| Kocapınar Mah. | 1 | 175 | %97,7 | CHP | %53,6 |
| Kurtuluş Mah. | 3 | 947 | %92,9 | CHP | %58,0 |
| Mara Mah. | 1 | 321 | %82,9 | MHP | %46,2 |
| Mukaddem Mah. | 16 | 5.081 | %82,7 | CHP | %55,1 |
| Narlıkuyu Mah. | 6 | 1.914 | %92,5 | CHP | %51,8 |
| Nasrullah Mah. | 1 | 35 | %97,1 | MHP | %70,6 |
| Nuru Mah. | 2 | 480 | %92,5 | MHP | %40,4 |
| Ortaören Mah. | 1 | 189 | %86,2 | MHP | %63,5 |
| Ovacık Mah. | 3 | 860 | %94,5 | CHP | %49,7 |
| Pazarkaşı Mah. | 4 | 1.312 | %86,4 | CHP | %52,0 |
| Pelitpınarı Mah. | 1 | 213 | %97,2 | CHP | %42,6 |
| Sabak Mah. | 2 | 359 | %95,8 | CHP | %56,0 |
| Saray Mah. | 4 | 1.285 | %83,2 | CHP | %56,8 |
| Sarıaydın Mah. | 3 | 905 | %83,1 | CHP | %45,8 |
| Sarıcalar Mah. | 13 | 4.037 | %83,3 | CHP | %53,4 |
| Say Mah. | 3 | 752 | %88,0 | CHP | %66,3 |
| Sayağzı Mah. | 12 | 4.089 | %85,5 | CHP | %58,6 |
| Senir Mah. | 1 | 324 | %95,7 | MHP | %47,8 |
| Seydili Mah. | 2 | 360 | %93,1 | MHP | %53,0 |
| Seyranlık Mah. | 1 | 198 | %96,5 | CHP | %71,5 |
| Sökün Mah. | 2 | 460 | %95,2 | CHP | %70,9 |
| Sömek Mah. | 2 | 637 | %90,4 | CHP | %45,6 |
| Taşucu Mah. | 24 | 8.025 | %75,4 | CHP | %64,5 |
| Toros Mah. | 8 | 2.610 | %81,8 | CHP | %51,3 |
| Tosmurlu Mah. | 3 | 961 | %90,2 | CHP | %52,1 |
| Türkmenuşağı Mah. | 1 | 58 | %103,5 | MHP | %52,5 |
| Ulugöz Mah. | 3 | 881 | %88,3 | CHP | %51,1 |
| Uzuncaburç Mah. | 3 | 767 | %84,9 | CHP | %57,3 |
| Uşakpınarı Mah. | 1 | 198 | %96,5 | MHP | %63,5 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.568 | %81,4 | CHP | %53,2 |
| Yenibahçe Mah. | 1 | 303 | %88,8 | CHP | %48,2 |
| Yenisu Mah. | 1 | 78 | %92,3 | MHP | %52,9 |
| Yeğenli Mah. | 2 | 425 | %81,9 | MHP | %62,8 |
| Yeşilovacık Mah. | 6 | 1.952 | %82,9 | CHP | %46,9 |
| Çadırlı Mah. | 1 | 212 | %95,3 | CHP | %51,8 |
| Çaltıbozkır Mah. | 3 | 726 | %92,0 | CHP | %61,7 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 154 | %99,4 | CHP | %53,8 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 313 | %96,8 | MHP | %53,1 |
| Çatak Mah. | 1 | 341 | %91,5 | CHP | %61,4 |
| Çeltikçi Mah. | 1 | 227 | %93,8 | CHP | %70,1 |
| Ören Mah. | 1 | 350 | %93,4 | MHP | %47,7 |
| Özboynuinceli Mah. | 1 | 150 | %95,3 | MHP | %46,2 |
| Öztürkmenli Mah. | 1 | 66 | %90,9 | MHP | %69,5 |
| İmambekirli Mah. | 1 | 319 | %96,2 | CHP | %53,4 |
| İmamlı Mah. | 2 | 579 | %92,4 | CHP | %55,9 |
| İmamuşağı Mah. | 2 | 553 | %91,0 | CHP | %42,7 |
| Şahmurlu Mah. | 1 | 336 | %98,2 | MHP | %56,1 |