Erdemli · Belediye meclisi üyeliği
%42,4
MHP birinci
91.240 geçerli oy · katılım %83,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Erdemli ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında MHP %42,4 ile birinci; 91.240 geçerli oy, katılım %83,9.
Erdemli
Kayıtlı seçmen 113.468 · Oy kullanan 95.212 (katılım %83,9) · Geçerli 91.240 · Geçersiz 3.972
Seçilenler
- Ali Var · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Murat Ergin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Fatih Serin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Murat Çetinel · CHP · listede 1. sıra
- Aşkın Şahin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Fatma Abacı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mümün Çoban · CHP · listede 2. sıra
- Mehmet İlker Yalçın · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ahmet Alp Gübür · CHP · listede 3. sıra
- Derviş Yıldırım · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Osman Coşkun · CHP · listede 4. sıra
- Ekrem Suna · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Osman Çortul · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Hasan Çamlı · CHP · listede 5. sıra
- Lokman Yılmaz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Hakan Ak · İYİ · listede 1. sıra
- Alim Sevindik · CHP · listede 6. sıra
- Ahmet Arı Dölek · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Ahmet Ünal · CHP · listede 7. sıra
- Hüseyin Göküş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Halil Durmuş · CHP · listede 8. sıra
- Hasan Özer · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Hüseyin Erdem · CHP · listede 9. sıra
- Adem Gürsoy · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Müstakime Nur Tezcan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
- Ahmet Şimşek · CHP · listede 10. sıra
- Mehmet Günaydın · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 13. sıra
- İlyas Gök · CHP · listede 11. sıra
- Müjgan Koç Şimşek · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 14. sıra
- Mehmet Gök · İYİ · listede 2. sıra
- Halil Uğuz · CHP · listede 12. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adnan Menderes Mah. | 3 | 982 | %91,6 | MHP | %58,3 |
| Akdeniz Mah. | 34 | 10.946 | %77,8 | CHP | %40,9 |
| Akpınar Mah. | 1 | 176 | %90,3 | CHP | %45,4 |
| Alata Mah. | 32 | 10.505 | %78,9 | MHP | %41,2 |
| Alibeyli Mah. | 2 | 555 | %97,3 | MHP | %76,6 |
| Arpaçbahşiş Mah. | 17 | 5.175 | %79,2 | CHP | %46,0 |
| Arslanlı Mah. | 2 | 511 | %95,1 | MHP | %46,0 |
| Ayaş Mah. | 7 | 2.007 | %83,2 | CHP | %42,3 |
| Aydınlar Mah. | 2 | 376 | %92,6 | MHP | %54,5 |
| Barbaros Mah. | 3 | 965 | %87,4 | MHP | %56,4 |
| Batısandal Mah. | 2 | 613 | %94,8 | MHP | %45,9 |
| Dağlı Mah. | 2 | 690 | %91,3 | MHP | %54,8 |
| Doğusandal Mah. | 1 | 218 | %97,3 | MHP | %45,6 |
| Elbeyli Mah. | 2 | 436 | %98,9 | MHP | %71,1 |
| Elvanlı Mah. | 6 | 1.795 | %87,5 | CHP | %35,8 |
| Esenpınar Mah. | 3 | 1.051 | %92,5 | MHP | %45,2 |
| Evdilek Mah. | 1 | 165 | %102,4 | CHP | %47,3 |
| Fakılı Mah. | 1 | 158 | %100,6 | MHP | %43,4 |
| Fatih Mah. | 2 | 489 | %94,5 | MHP | %63,4 |
| Gücüş Mah. | 1 | 223 | %94,2 | MHP | %50,2 |
| Güneyli Mah. | 2 | 478 | %94,8 | MHP | %50,8 |
| Güzeloluk Mah. | 2 | 658 | %92,6 | MHP | %49,9 |
| Hacıalanı Mah. | 1 | 185 | %98,9 | CHP | %50,6 |
| Hacıhalilarpaç Mah. | 3 | 830 | %94,6 | MHP | %52,6 |
| Harfilli Mah. | 2 | 412 | %96,1 | MHP | %57,4 |
| Hüsametli Mah. | 2 | 490 | %95,3 | MHP | %46,7 |
| Karaahmetli Mah. | 2 | 362 | %85,9 | MHP | %48,4 |
| Karahıdırlı Mah. | 3 | 980 | %93,4 | MHP | %49,2 |
| Karakeşli Mah. | 2 | 629 | %94,4 | MHP | %65,3 |
| Karayakup Mah. | 2 | 507 | %90,3 | MHP | %52,3 |
| Kargıcak Mah. | 4 | 1.304 | %86,7 | MHP | %51,0 |
| Kargıpınarı Mah. | 31 | 9.912 | %80,8 | MHP | %33,0 |
| Kayacı Mah. | 3 | 1.036 | %97,1 | CHP | %45,0 |
| Kızılen Mah. | 2 | 420 | %96,9 | MHP | %62,1 |
| Kızkalesi Mah. | 5 | 1.492 | %77,7 | CHP | %48,3 |
| Kocahasanlı Mah. | 11 | 3.572 | %85,3 | MHP | %41,4 |
| Koramşalı Mah. | 2 | 480 | %95,0 | MHP | %46,5 |
| Koyuncu Mah. | 18 | 5.051 | %83,4 | MHP | %51,1 |
| Kuşluca Mah. | 1 | 59 | %98,3 | MHP | %40,0 |
| Kösbucağı Mah. | 5 | 1.516 | %90,5 | MHP | %49,0 |
| Kösereli Mah. | 1 | 216 | %97,2 | MHP | %67,7 |
| Küstülü Mah. | 2 | 632 | %96,8 | MHP | %59,1 |
| Limonlu Mah. | 7 | 2.343 | %82,7 | CHP | %46,1 |
| Merkez Mah. | 33 | 10.703 | %79,4 | MHP | %41,5 |
| Merkez-Tırtar Mah. | 7 | 2.188 | %91,5 | İYİ | %33,2 |
| Pınarbaşı Mah. | 2 | 699 | %91,9 | MHP | %49,0 |
| Sarıkaya Mah. | 2 | 669 | %90,4 | MHP | %56,4 |
| Sarıyer Mah. | 2 | 530 | %95,7 | CHP | %40,7 |
| Sıraç Mah. | 2 | 573 | %94,9 | MHP | %41,5 |
| Sorgun Mah. | 2 | 705 | %94,0 | MHP | %44,8 |
| Sinap Mah. | 1 | 137 | %86,9 | MHP | %56,3 |
| Tabiye Mah. | 5 | 1.425 | %85,7 | MHP | %47,9 |
| Tapureli Mah. | 3 | 854 | %95,9 | MHP | %54,6 |
| Toros Mah. | 1 | 352 | %96,6 | MHP | %62,5 |
| Tozlu Mah. | 1 | 222 | %97,8 | CHP | %47,9 |
| Tömük Mah. | 30 | 9.357 | %77,7 | CHP | %44,0 |
| Türbe Mah. | 6 | 1.975 | %82,4 | MHP | %47,6 |
| Veyselli Mah. | 1 | 318 | %89,9 | MHP | %45,9 |
| Yarenler Mah. | 3 | 747 | %90,1 | MHP | %46,0 |
| Yağda Mah. | 1 | 318 | %96,2 | MHP | %48,6 |
| Yeniyurt Mah. | 1 | 286 | %96,5 | MHP | %55,9 |
| Yüksek Mah. | 5 | 1.657 | %80,3 | MHP | %47,9 |
| Çamlı Mah. | 2 | 416 | %96,9 | MHP | %48,3 |
| Çerçili Mah. | 2 | 596 | %90,6 | MHP | %53,8 |
| Çeşmeli Mah. | 12 | 3.923 | %81,2 | CHP | %43,0 |
| Çiftepınar Mah. | 3 | 826 | %96,0 | MHP | %52,0 |
| Çiriş Mah. | 2 | 694 | %96,8 | MHP | %39,8 |
| Üzümlü Mah. | 1 | 205 | %98,1 | MHP | %45,4 |
| Üçtepe Mah. | 3 | 770 | %97,5 | MHP | %39,1 |
| İlemin Mah. | 2 | 512 | %96,3 | İYİ | %36,1 |
| Şahna Mah. | 1 | 211 | %93,4 | MHP | %48,9 |