Turgutlu · Belediye meclisi üyeliği
%37,6
CHP birinci
101.296 geçerli oy · katılım %82,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Turgutlu ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %37,6 ile birinci; 101.296 geçerli oy, katılım %82,3.
Turgutlu
Kayıtlı seçmen 130.575 · Oy kullanan 107.397 (katılım %82,3) · Geçerli 101.296 · Geçersiz 6.101
Seçilenler
- Engin Demirdal · CHP · listede 1. sıra
- Hüseyin Maliz · CHP · listede 1. sıra
- Gülay Dönmez · CHP · listede 2. sıra
- Mehmet Çağrı Yüksel · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ali Rıza Kıran · CHP · listede 3. sıra
- Fırat Honaz · CHP · listede 2. sıra
- Ömer Baysan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Hidayet Sayın · CHP · listede 3. sıra
- Hakan Yünlü · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Barış Erbaş · CHP · listede 4. sıra
- Nevin Baş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Aydın Ercan · CHP · listede 5. sıra
- Hasan Koç · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Çağdan Erim · CHP · listede 6. sıra
- Yusuf Eşman · YRP · listede 1. sıra
- Faysal Teterbaş · CHP · listede 7. sıra
- Fırat Kapucu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Kerim Armağancı · CHP · listede 8. sıra
- Mustafa Akkoç · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Onur Bircan · CHP · listede 9. sıra
- Abdulhalim Öter · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Murat Tekdemir · CHP · listede 10. sıra
- Önder Solhan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Remzi Çizmeci · CHP · listede 11. sıra
- Faruk Yaşar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Bilge Cebe · CHP · listede 12. sıra
- Esin Küçükler · CHP · listede 13. sıra
- Ferhat Ülker · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Burak Temur · YRP · listede 2. sıra
- İlhami Bayram · CHP · listede 14. sıra
- Erhan Diler · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acarlar Mah. | 13 | 4.352 | %80,9 | CHP | %47,2 |
| Akköy Mah. | 1 | 49 | %108,2 | CHP | %36,0 |
| Akçapınar Mah. | 2 | 591 | %96,5 | CHP | %41,9 |
| Albayrak Mah. | 11 | 3.712 | %80,3 | MHP | %33,2 |
| Altay Mah. | 12 | 3.873 | %77,0 | CHP | %39,4 |
| Atatürk Mah. | 19 | 6.345 | %79,9 | CHP | %27,3 |
| Avşar Mah. | 6 | 1.903 | %88,7 | MHP | %47,2 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 243 | %95,9 | MHP | %67,9 |
| Aşağıbozkır Mah. | 1 | 183 | %88,0 | MHP | %70,5 |
| Baktırlı Mah. | 1 | 148 | %100,7 | MHP | %57,4 |
| Bozkır Mah. | 1 | 259 | %95,4 | CHP | %42,2 |
| Bozkurt Mah. | 7 | 2.259 | %82,3 | MHP | %34,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 32 | 10.722 | %80,0 | CHP | %51,2 |
| Dalbahçe Mah. | 2 | 561 | %94,8 | MHP | %51,8 |
| Dağyeniköy Mah. | 1 | 149 | %94,0 | MHP | %59,9 |
| Derbent Mah. | 4 | 1.399 | %86,5 | MHP | %42,1 |
| Ergenekon Mah. | 27 | 9.286 | %81,9 | CHP | %43,2 |
| Gökgedik Mah. | 1 | 169 | %97,0 | CHP | %43,0 |
| Güney Mah. | 1 | 325 | %96,0 | MHP | %45,4 |
| Hacıisalar Mah. | 1 | 248 | %92,7 | MHP | %60,8 |
| Irlamaz Mah. | 2 | 380 | %89,7 | CHP | %44,8 |
| Kabaçınar Mah. | 1 | 249 | %99,2 | MHP | %60,9 |
| Karaköy Mah. | 1 | 254 | %98,4 | MHP | %62,0 |
| Karaoluk Mah. | 1 | 128 | %90,6 | MHP | %40,9 |
| Kayrak Mah. | 1 | 322 | %99,1 | MHP | %53,0 |
| Kurtuluş Mah. | 6 | 1.964 | %84,1 | MHP | %36,7 |
| Kurudere Mah. | 1 | 152 | %100,0 | MHP | %39,1 |
| Kuşlar Mah. | 1 | 314 | %96,8 | MHP | %49,8 |
| Musacalı Mah. | 2 | 486 | %89,3 | CHP | %41,7 |
| Musalaryeniköy Mah. | 1 | 263 | %95,8 | CHP | %50,0 |
| Mustafa Kemal Mah. | 21 | 7.185 | %79,0 | DEM | %29,9 |
| Osmancık Mah. | 1 | 201 | %94,0 | MHP | %42,1 |
| Sarıbey Mah. | 2 | 373 | %97,6 | CHP | %52,6 |
| Selvilitepe Mah. | 42 | 14.240 | %80,4 | MHP | %42,6 |
| Subaşı Mah. | 15 | 4.839 | %81,3 | CHP | %44,7 |
| Sinirli Mah. | 1 | 191 | %92,2 | CHP | %45,3 |
| Sivrice Mah. | 1 | 91 | %94,5 | MHP | %46,1 |
| Temrek Mah. | 1 | 80 | %90,0 | CHP | %46,5 |
| Turan Mah. | 10 | 3.235 | %79,5 | CHP | %42,0 |
| Turgutlar Mah. | 9 | 2.942 | %84,4 | MHP | %38,6 |
| Urganlı Mah. | 10 | 3.167 | %85,8 | CHP | %37,6 |
| Yakuplar Mah. | 1 | 140 | %99,3 | MHP | %43,9 |
| Yayla Mah. | 1 | 158 | %89,9 | MHP | %52,1 |
| Yedi Eylül Mah. | 23 | 7.717 | %81,2 | CHP | %37,9 |
| Yeni Mah. | 11 | 3.730 | %82,4 | CHP | %41,0 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 279 | %93,6 | CHP | %52,2 |
| Yıldırım Mah. | 17 | 5.941 | %80,6 | MHP | %33,4 |
| Yılmazlar Mah. | 12 | 3.926 | %82,1 | CHP | %44,5 |
| Yunusdere Mah. | 1 | 158 | %92,4 | MHP | %52,6 |
| Yiğitler Mah. | 7 | 2.315 | %80,6 | MHP | %36,7 |
| Çampınar Mah. | 1 | 271 | %88,2 | CHP | %32,7 |
| Çatalköprü Mah. | 2 | 361 | %97,0 | CHP | %40,7 |
| Çepnibektaş Mah. | 1 | 333 | %98,8 | CHP | %79,9 |
| Çepnidere Mah. | 3 | 973 | %95,1 | CHP | %91,3 |
| Çıkrıkçı Mah. | 2 | 705 | %96,3 | MHP | %45,7 |
| Ören Mah. | 1 | 324 | %90,7 | MHP | %48,3 |
| Özyurt Mah. | 5 | 1.615 | %85,0 | MHP | %39,1 |
| İstasyonaltı Mah. | 10 | 3.484 | %79,6 | DEM | %33,6 |
| İstiklal Mah. | 7 | 2.383 | %83,3 | CHP | %38,7 |
| İzzettin Mah. | 2 | 416 | %93,8 | CHP | %45,9 |
| Şehitler Mah. | 23 | 7.514 | %81,1 | MHP | %38,8 |