%56,1
CHP birinci
102.866 geçerli oy · katılım %84,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Salihli ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %56,1 ile birinci; 102.866 geçerli oy, katılım %84,8.
Kayıtlı seçmen 128.643 · Oy kullanan 109.080 (katılım %84,8) · Geçerli 102.866 · Geçersiz 6.214
Salihli Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 57.708 | %56,1 |
| MHP | 32.597 | %31,7 |
| DEM | 2.810 | %2,7 |
| İYİ | 2.637 | %2,6 |
| ZAFER | 1.827 | %1,8 |
| YRP | 1.805 | %1,8 |
| GELECEK | 738 | %0,7 |
| MİLLET | 402 | %0,4 |
| DEVA | 343 | %0,3 |
| TKP | 341 | %0,3 |
| DP | 330 | %0,3 |
| TİP | 275 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 242 | %0,2 |
| BBP | 239 | %0,2 |
| BTP | 154 | %0,2 |
| ANAP | 136 | %0,1 |
| EMEP | 136 | %0,1 |
| SOL | 73 | %0,1 |
| VATAN | 73 | %0,1 |
Seçilenler
- Hasan Hüseyin Namver · CHP · listede 1. sıra
- Selim Akbıyıkoğlu · CHP · listede 1. sıra
- Seçil Ege · CHP · listede 2. sıra
- Tamer Aluş · CHP · listede 2. sıra
- Ayşenur Hisar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İhsan Güleryüz · CHP · listede 3. sıra
- Abdülkadir Yavuz Özdem · CHP · listede 3. sıra
- Zafer Özbudak · CHP · listede 4. sıra
- Fatih Azak · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Bircan Uyar · CHP · listede 5. sıra
- Fırat Şahin · CHP · listede 6. sıra
- Hakan Çakar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Hüsamettin Aladağ · CHP · listede 7. sıra
- Hülya Sönmez · CHP · listede 8. sıra
- Metin Durmaz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Ragıp Kırgezen · CHP · listede 9. sıra
- Mert Bilici · CHP · listede 10. sıra
- Cihan Sarı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Gürsel Tunçer · CHP · listede 11. sıra
- Süleyman Şahpaz · CHP · listede 12. sıra
- Alper Altınkaya · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Ahmet Kavak · CHP · listede 13. sıra
- Veli Efe · CHP · listede 14. sıra
- Canan Çalışkan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Fevziye Güven · CHP · listede 15. sıra
- Oktay Çetin · CHP · listede 16. sıra
- Sergen Akpir · CHP · listede 17. sıra
- Bahtiyar Başkan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Mesut Yüksel · CHP · listede 18. sıra
- Mustafa Sönmez · CHP · listede 19. sıra
- Fatih Köse · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Salihli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adala Mah. | 6 | 1.569 | %88,9 | CHP | %63,4 |
| Aksoy Mah. | 16 | 5.391 | %84,5 | CHP | %67,7 |
| Akyar Mah. | 1 | 18 | %116,7 | CHP | %47,4 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 18 | %116,7 | MHP | %44,4 |
| Akören Mah. | 1 | 238 | %90,3 | CHP | %53,3 |
| Allahdiyen Mah. | 2 | 374 | %92,8 | CHP | %49,9 |
| Atatürk Mah. | 6 | 2.073 | %80,6 | CHP | %47,0 |
| Bahçecik Mah. | 2 | 481 | %94,8 | CHP | %50,9 |
| Barış Mah. | 3 | 851 | %85,7 | CHP | %60,9 |
| Bağcılar Mah. | 1 | 67 | %106,0 | CHP | %74,2 |
| Başlıoğlu Mah. | 1 | 288 | %96,2 | MHP | %54,2 |
| Beylikli Mah. | 2 | 600 | %91,7 | CHP | %48,8 |
| Beşeylül Mah. | 5 | 1.676 | %83,3 | CHP | %48,5 |
| Burhan Mah. | 2 | 367 | %96,7 | MHP | %67,2 |
| Caferbey Mah. | 2 | 577 | %89,3 | CHP | %75,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 37 | 12.089 | %82,2 | CHP | %62,1 |
| Damatlı Mah. | 1 | 130 | %91,5 | MHP | %63,8 |
| Dedetaşı Mah. | 7 | 2.125 | %83,8 | CHP | %48,3 |
| Delibaşlı Mah. | 1 | 61 | %88,5 | CHP | %54,7 |
| Derbent Mah. | 1 | 91 | %103,3 | CHP | %48,8 |
| Dombaylı Mah. | 2 | 682 | %90,5 | CHP | %80,6 |
| Durasıllı Mah. | 13 | 4.042 | %81,9 | CHP | %56,4 |
| Eldelek Mah. | 1 | 285 | %91,2 | CHP | %46,2 |
| Eminbey Mah. | 1 | 231 | %79,7 | CHP | %55,8 |
| Emirhacılı Mah. | 1 | 278 | %97,5 | CHP | %46,5 |
| Eski Cami Mah. | 7 | 2.141 | %80,6 | CHP | %64,0 |
| Gaffar Okkan Mah. | 3 | 825 | %83,0 | DEM | %44,9 |
| Gaziler Mah. | 4 | 1.128 | %83,5 | CHP | %55,8 |
| Gökeyüp Mah. | 5 | 1.511 | %94,1 | CHP | %57,1 |
| Gökköy Mah. | 1 | 312 | %98,1 | CHP | %46,5 |
| Gökçeköy Mah. | 1 | 296 | %96,0 | MHP | %53,1 |
| Gümüş Mah. | 3 | 847 | %88,7 | CHP | %48,1 |
| Güneş Mah. | 12 | 3.894 | %82,5 | CHP | %45,7 |
| Hacıbektaşlı Mah. | 3 | 969 | %92,4 | CHP | %44,2 |
| Hacıhıdır Mah. | 1 | 236 | %97,5 | CHP | %46,2 |
| Hacıköseli Mah. | 1 | 110 | %96,4 | CHP | %48,5 |
| Hacılı Mah. | 1 | 34 | %108,8 | CHP | %72,7 |
| Hasalan Mah. | 1 | 210 | %99,5 | CHP | %54,7 |
| Kabazlı Mah. | 3 | 891 | %92,3 | CHP | %89,6 |
| Kale Mah. | 1 | 169 | %101,2 | MHP | %67,2 |
| Kapancı Mah. | 3 | 764 | %95,7 | CHP | %50,4 |
| Kaplan Mah. | 1 | 33 | %112,1 | CHP | %72,2 |
| Karaağaç Mah. | 2 | 390 | %96,4 | MHP | %81,2 |
| Karaoğlanlı Mah. | 2 | 515 | %90,9 | CHP | %66,8 |
| Karapınar Mah. | 1 | 166 | %94,0 | CHP | %55,4 |
| Karasavcı Mah. | 1 | 115 | %99,1 | MHP | %47,6 |
| Karayahşi Mah. | 2 | 458 | %93,2 | CHP | %49,0 |
| Keli Mah. | 7 | 1.975 | %86,9 | CHP | %56,8 |
| Kemer Mah. | 2 | 368 | %94,3 | MHP | %48,9 |
| Kemerdamları Mah. | 2 | 548 | %98,2 | MHP | %61,6 |
| Kırdamları Mah. | 1 | 198 | %98,0 | CHP | %45,7 |
| Kırveli Mah. | 8 | 2.608 | %82,7 | CHP | %50,7 |
| Kızılhavlu Mah. | 1 | 229 | %97,8 | CHP | %62,0 |
| Kocaçeşme Mah. | 12 | 4.147 | %81,4 | CHP | %61,2 |
| Kordon Mah. | 1 | 348 | %97,4 | CHP | %58,0 |
| Kurttutan Mah. | 1 | 266 | %94,4 | CHP | %47,0 |
| Kurtuluş Mah. | 29 | 9.698 | %82,1 | CHP | %53,1 |
| Köseali Mah. | 2 | 698 | %85,0 | CHP | %54,7 |
| Mamatlı Mah. | 1 | 80 | %105,0 | MHP | %63,8 |
| Mersindere Mah. | 3 | 1.049 | %90,8 | CHP | %87,7 |
| Mersinli Mah. | 4 | 1.165 | %96,2 | CHP | %48,9 |
| Mevlutlu Mah. | 2 | 504 | %97,0 | CHP | %90,4 |
| Mitatpaşa Mah. | 7 | 2.409 | %77,1 | CHP | %64,4 |
| Namık Kemal Mah. | 9 | 2.826 | %83,2 | CHP | %64,0 |
| Oraklar Mah. | 1 | 35 | %111,4 | MHP | %55,3 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 139 | %97,8 | MHP | %60,5 |
| Pazarköy Mah. | 1 | 301 | %93,0 | CHP | %52,2 |
| Poyraz Mah. | 2 | 545 | %81,7 | MHP | %55,7 |
| Poyrazdamları Mah. | 4 | 1.217 | %85,9 | CHP | %46,9 |
| Sarıpınar Mah. | 5 | 1.734 | %89,8 | CHP | %47,0 |
| Sart Mah. | 12 | 3.639 | %83,0 | CHP | %53,7 |
| Sağlık Mah. | 20 | 6.692 | %81,3 | CHP | %64,4 |
| Seyrantepe Mah. | 9 | 2.969 | %81,9 | CHP | %59,4 |
| Süleymaniye Mah. | 1 | 182 | %92,9 | CHP | %51,6 |
| Sindel Mah. | 1 | 39 | %94,9 | MHP | %56,8 |
| Taytan Mah. | 6 | 1.955 | %89,8 | CHP | %48,3 |
| Tekelioğlu Mah. | 1 | 228 | %96,9 | CHP | %66,0 |
| Torunlu Mah. | 1 | 216 | %98,6 | CHP | %93,1 |
| Yağbasan Mah. | 1 | 175 | %97,7 | MHP | %48,0 |
| Yağmurlar Mah. | 1 | 180 | %100,6 | MHP | %65,0 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 337 | %98,2 | MHP | %74,9 |
| Yenipazar Mah. | 2 | 400 | %97,0 | CHP | %54,3 |
| Yeşilkavak Mah. | 1 | 285 | %89,1 | CHP | %46,7 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 512 | %93,4 | CHP | %81,5 |
| Yeşilyurt Mah. | 4 | 1.376 | %87,2 | CHP | %54,7 |
| Yılmaz Mah. | 14 | 4.621 | %78,0 | CHP | %47,7 |
| Yörük Mah. | 29 | 9.658 | %82,7 | CHP | %55,1 |
| Zafer Mah. | 9 | 3.048 | %80,2 | CHP | %57,2 |
| Çakaldoğanlar Mah. | 1 | 282 | %95,0 | MHP | %59,4 |
| Çaltılı Mah. | 1 | 136 | %93,4 | CHP | %68,1 |
| Çamurhamamı Mah. | 2 | 408 | %97,6 | CHP | %50,7 |
| Çapaklı Mah. | 2 | 703 | %92,2 | CHP | %57,0 |
| Çavlu Mah. | 2 | 657 | %92,9 | CHP | %50,6 |
| Çayköy Mah. | 1 | 163 | %88,3 | CHP | %61,3 |
| Çaypınar Mah. | 2 | 457 | %95,0 | MHP | %51,3 |
| Çelikli Mah. | 2 | 497 | %98,0 | MHP | %62,7 |
| Çukuroba Mah. | 1 | 141 | %101,4 | CHP | %78,4 |
| Çökelek Mah. | 1 | 287 | %91,6 | CHP | %76,6 |
| Özyurt Mah. | 4 | 1.073 | %82,4 | CHP | %55,0 |
| Üçtepe Mah. | 1 | 38 | %107,9 | CHP | %57,5 |
| İğdecik Mah. | 1 | 90 | %91,1 | CHP | %65,4 |
| Şehitler Mah. | 10 | 3.344 | %81,4 | CHP | %61,5 |
| Şirinyer Mah. | 1 | 152 | %100,0 | MHP | %51,5 |