%47,7
CHP birinci
13.400 geçerli oy · katılım %85,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hekimhan ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %47,7 ile birinci; 13.400 geçerli oy, katılım %85,7.
Kayıtlı seçmen 16.370 · Oy kullanan 14.032 (katılım %85,7) · Geçerli 13.400 · Geçersiz 632
Hekimhan Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 6.397 | %47,7 |
| MHP | 4.190 | %31,3 |
| YRP | 1.931 | %14,4 |
| İYİ | 264 | %2,0 |
| SAADET | 114 | %0,9 |
| BBP | 47 | %0,4 |
| DEVA | 47 | %0,4 |
| BTP | 33 | %0,3 |
| TİP | 30 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 29 | %0,2 |
| SOL | 28 | %0,2 |
| TKP | 25 | %0,2 |
Seçilenler
- Mehmet Ali Erdem · CHP · listede 1. sıra
- Ümit İzci · CHP · listede 1. sıra
- İhsan Sarıtaş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Onat Yılmaz · CHP · listede 2. sıra
- Yunus Millioğulları · CHP · listede 2. sıra
- Esengül Karaca · CHP · listede 3. sıra
- Hacı Bozkurt · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Metin Yücel · CHP · listede 4. sıra
- Selda Altıkulaç · CHP · listede 5. sıra
- Halil Rifat Akyüz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ömer Levent · CHP · listede 6. sıra
- Erol Kurt · CHP · listede 7. sıra
- Ali Akaslan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Memet Bozkurt · CHP · listede 8. sıra
- Serhat Garipağaoğlu · YRP · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hekimhan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akmağara Mah. | 1 | 163 | %89,0 | CHP | %82,9 |
| Aksütlü Mah. | 1 | 134 | %100,8 | MHP | %40,9 |
| Aşağısazlıca Mah. | 1 | 163 | %94,5 | CHP | %93,3 |
| Bahçedamı Mah. | 1 | 66 | %87,9 | CHP | %74,6 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 804 | %78,7 | CHP | %40,2 |
| Ballıkaya Mah. | 1 | 247 | %83,8 | CHP | %74,2 |
| Basak Mah. | 2 | 380 | %89,7 | CHP | %97,0 |
| Bağyolu Mah. | 2 | 375 | %88,5 | MHP | %41,0 |
| Başkavak Mah. | 1 | 91 | %87,9 | CHP | %81,3 |
| Başkınık Mah. | 1 | 193 | %86,0 | CHP | %94,9 |
| Beykent Mah. | 1 | 119 | %85,7 | CHP | %89,5 |
| Boğazgören Mah. | 1 | 124 | %80,7 | CHP | %72,9 |
| Budaklı Mah. | 1 | 111 | %87,4 | CHP | %73,7 |
| Davulgu Mah. | 1 | 61 | %93,4 | CHP | %90,2 |
| Delihasanyurdu Mah. | 1 | 271 | %56,5 | MHP | %75,5 |
| Dereköy Mah. | 1 | 55 | %94,6 | CHP | %98,1 |
| Deveci Mah. | 1 | 55 | %100,0 | MHP | %70,9 |
| Dumlu Mah. | 1 | 194 | %87,1 | MHP | %76,1 |
| Dursunlu Mah. | 2 | 429 | %90,4 | CHP | %50,8 |
| Dikenli Mah. | 1 | 201 | %83,1 | MHP | %68,2 |
| Dikili Mah. | 1 | 62 | %82,3 | YRP | %43,8 |
| Fatih Mah. | 1 | 237 | %86,1 | MHP | %38,7 |
| Güvenç Mah. | 1 | 114 | %97,4 | CHP | %92,6 |
| Güzelyayla Mah. | 1 | 153 | %96,1 | MHP | %46,5 |
| Güzelyurt Mah. | 8 | 1.271 | %80,2 | CHP | %46,1 |
| Güçlü Mah. | 1 | 265 | %92,5 | MHP | %63,9 |
| Girmana Mah. | 5 | 944 | %88,9 | CHP | %42,0 |
| Hacılar Mah. | 1 | 91 | %87,9 | CHP | %81,0 |
| Hasançelebi Mah. | 2 | 522 | %83,5 | CHP | %87,0 |
| Haydaroğlu Mah. | 1 | 137 | %82,5 | MHP | %53,2 |
| Işıklı Mah. | 1 | 52 | %100,0 | YRP | %10,2 |
| Karadere Mah. | 1 | 229 | %86,9 | CHP | %73,4 |
| Karaköçek Mah. | 1 | 102 | %78,4 | CHP | %77,9 |
| Karapınar Mah. | 1 | 86 | %88,4 | MHP | %52,8 |
| Karslılar Mah. | 1 | 64 | %76,6 | MHP | %79,2 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 527 | %88,6 | CHP | %53,0 |
| Kavacık Mah. | 1 | 36 | %94,4 | MHP | %51,5 |
| Kocaözü Mah. | 4 | 849 | %88,3 | CHP | %38,2 |
| Kozdere Mah. | 1 | 117 | %94,0 | CHP | %89,0 |
| Kurşunlu Mah. | 4 | 903 | %77,1 | MHP | %63,6 |
| Köprülü Mehmet Paşa Mah. | 1 | 332 | %84,0 | MHP | %41,8 |
| Köylüköyü Mah. | 1 | 212 | %93,9 | CHP | %80,0 |
| Mollaibrahim Mah. | 1 | 215 | %95,8 | MHP | %55,2 |
| Mimar Sinan Mah. | 2 | 400 | %81,0 | CHP | %36,8 |
| Salıcık Mah. | 1 | 147 | %89,8 | CHP | %74,6 |
| Saraylı Mah. | 1 | 72 | %95,8 | CHP | %92,8 |
| Sarıkız Mah. | 1 | 348 | %89,4 | CHP | %69,2 |
| Sazlıca Mah. | 1 | 142 | %93,7 | CHP | %93,9 |
| Söğüt Mah. | 1 | 151 | %86,1 | MHP | %73,1 |
| Taşbaşı Mah. | 1 | 325 | %86,2 | MHP | %46,7 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 89 | %86,5 | YRP | %52,7 |
| Turgut Özal Mah. | 2 | 528 | %85,8 | MHP | %37,7 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 43 | %79,1 | CHP | %78,8 |
| Yayladam Mah. | 1 | 277 | %78,0 | CHP | %54,8 |
| Yağca Mah. | 1 | 123 | %82,1 | MHP | %41,7 |
| Yeni Mah. | 2 | 441 | %83,5 | CHP | %41,8 |
| Yeşilkale Mah. | 1 | 150 | %94,0 | CHP | %77,5 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 87 | %64,4 | YRP | %32,7 |
| Yeşilpınar Mah. | 1 | 278 | %92,8 | YRP | %52,2 |
| Yukarıselimli Mah. | 1 | 215 | %94,0 | MHP | %62,7 |
| Çanakpınar Mah. | 1 | 106 | %84,9 | CHP | %78,3 |
| Çulhalı Mah. | 1 | 115 | %97,4 | CHP | %92,5 |
| Çimenlik Mah. | 1 | 127 | %86,6 | MHP | %33,0 |
| İğdir Mah. | 1 | 250 | %85,6 | CHP | %92,8 |
| Şehit Mehmet Fethi Akyüz Mah. | 1 | 200 | %94,0 | MHP | %37,4 |