%39,9
CHP birinci
82.663 geçerli oy · katılım %80,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ereğli ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %39,9 ile birinci; 82.663 geçerli oy, katılım %80,1.
Kayıtlı seçmen 111.525 · Oy kullanan 89.376 (katılım %80,1) · Geçerli 82.663 · Geçersiz 6.713
Ereğli Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 32.946 | %39,9 |
| MHP | 28.548 | %34,5 |
| YRP | 11.148 | %13,5 |
| İYİ | 3.483 | %4,2 |
| ZAFER | 1.929 | %2,3 |
| SAADET | 1.392 | %1,7 |
| DEM | 903 | %1,1 |
| DP | 410 | %0,5 |
| MEMLEKET | 383 | %0,5 |
| BTP | 380 | %0,5 |
| DEVA | 291 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 258 | %0,3 |
| SOL | 254 | %0,3 |
| VATAN | 128 | %0,2 |
| TKP | 108 | %0,1 |
| TİP | 102 | %0,1 |
Seçilenler
- Engin Yeşilyurt · CHP · listede 1. sıra
- Mehmet Yaşa · CHP · listede 1. sıra
- Abdülkadir Düzen · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ayhan Gönülal · CHP · listede 2. sıra
- Ahmet Bayram · CHP · listede 2. sıra
- Deniz Demirtaş · CHP · listede 3. sıra
- Mehmet Karagözlü · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Nurettin Ünlü · CHP · listede 3. sıra
- Yunus Çelik · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ali Peker · CHP · listede 4. sıra
- Erhan Güçlü · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Barış Tatlıdil · CHP · listede 5. sıra
- Nusret Çelik · CHP · listede 6. sıra
- Firdevs Koçak · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- İsmail Yalçın · CHP · listede 7. sıra
- Şeref Aksoy · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Nihal Saygin Ayhan · CHP · listede 8. sıra
- Serkan Şahin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Zühal Savaş Keser · YRP · listede 1. sıra
- Erdal Akar · CHP · listede 9. sıra
- İsa Aladağ · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Mehmet Karataş · CHP · listede 10. sıra
- Mahmut Altınkaya · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Şahin Yurddaş · CHP · listede 11. sıra
- Emine Karabay Erdeniz · CHP · listede 12. sıra
- Hüseyin Kırıcı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Hakkı Akbudak · CHP · listede 13. sıra
- Yavuz Demirgök · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Bülent San · CHP · listede 14. sıra
- Yalçın Karçalar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
- Rabia Buse Kalkay · CHP · listede 15. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ereğli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 500 Evler Mah. | 4 | 1.330 | %84,5 | MHP | %37,8 |
| Acıkuyu Mah. | 1 | 212 | %99,1 | CHP | %31,4 |
| Acıpınar Mah. | 1 | 144 | %91,0 | MHP | %57,1 |
| Adabağ Mah. | 1 | 197 | %87,3 | CHP | %40,1 |
| Akhüyük Mah. | 1 | 150 | %81,3 | CHP | %44,1 |
| Alhan Mah. | 3 | 917 | %85,2 | MHP | %62,1 |
| Alpaslan Mah. | 3 | 722 | %81,3 | CHP | %43,3 |
| Atakent Mah. | 3 | 981 | %80,2 | MHP | %50,9 |
| Aydınlar Mah. | 10 | 3.227 | %76,9 | MHP | %39,5 |
| Aziziye Mah. | 6 | 1.895 | %94,0 | MHP | %48,5 |
| Aşağıgöndelen Mah. | 2 | 374 | %87,7 | CHP | %64,3 |
| Aşıklar Mah. | 1 | 145 | %89,0 | YRP | %29,3 |
| Bahçeli Mah. | 1 | 123 | %100,0 | CHP | %41,2 |
| Barbaros Mah. | 13 | 4.364 | %79,0 | CHP | %38,0 |
| Batıalagözlü Mah. | 6 | 1.983 | %78,0 | CHP | %38,2 |
| Belceağaç Mah. | 2 | 536 | %88,8 | MHP | %42,0 |
| Belkaya Mah. | 8 | 2.743 | %78,6 | MHP | %38,9 |
| Beyköy Mah. | 2 | 474 | %96,0 | MHP | %39,8 |
| Beyören Mah. | 1 | 200 | %95,0 | MHP | %25,8 |
| Boyacıali Mah. | 2 | 621 | %83,1 | CHP | %42,7 |
| Bulgurluk Mah. | 2 | 495 | %91,3 | CHP | %46,7 |
| Burhaniye Mah. | 1 | 186 | %93,6 | MHP | %40,3 |
| Büyükdede Mah. | 1 | 160 | %96,9 | MHP | %56,5 |
| Cahı Mah. | 12 | 3.898 | %74,5 | CHP | %47,3 |
| Camikebir Mah. | 3 | 988 | %82,2 | CHP | %39,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.413 | %77,7 | MHP | %41,4 |
| Dalmaz Mah. | 4 | 1.344 | %78,4 | CHP | %47,2 |
| Dogualagözlü Mah. | 5 | 1.498 | %77,3 | MHP | %39,8 |
| Eti Mah. | 13 | 4.269 | %75,7 | CHP | %51,9 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.573 | %75,5 | MHP | %38,6 |
| Gaybi Mah. | 1 | 194 | %92,8 | CHP | %53,5 |
| Göktöme Mah. | 1 | 127 | %98,4 | MHP | %41,8 |
| Gökçeyazı Mah. | 2 | 488 | %92,0 | MHP | %43,9 |
| Gülbahçe Mah. | 7 | 2.346 | %78,6 | CHP | %43,3 |
| Hacımemiş Mah. | 3 | 807 | %88,6 | MHP | %47,3 |
| Hacımustafa Mah. | 8 | 2.537 | %78,8 | CHP | %47,5 |
| Hacımutahir Mah. | 12 | 3.860 | %77,6 | CHP | %50,6 |
| Hamidiye Mah. | 5 | 1.706 | %81,1 | CHP | %46,2 |
| Hıdırlı Mah. | 4 | 1.402 | %77,9 | CHP | %43,5 |
| Hortu Mah. | 4 | 1.108 | %77,7 | MHP | %40,1 |
| Kamışlıkuyu Mah. | 2 | 381 | %84,5 | CHP | %50,5 |
| Karaburun Mah. | 1 | 325 | %97,9 | MHP | %51,4 |
| Kargacı Mah. | 2 | 532 | %95,3 | CHP | %37,3 |
| Kazancı Mah. | 7 | 2.271 | %77,7 | CHP | %57,0 |
| Kızılgedik Mah. | 1 | 39 | %102,6 | MHP | %52,6 |
| Kuskuncuk Mah. | 2 | 364 | %95,1 | CHP | %39,1 |
| Kutören Mah. | 3 | 924 | %81,4 | CHP | %47,4 |
| Kuzukuyu Mah. | 1 | 212 | %82,1 | CHP | %39,5 |
| Mehmet Akif Mah. | 11 | 3.588 | %77,1 | CHP | %42,8 |
| Melicek Mah. | 2 | 362 | %94,5 | MHP | %58,2 |
| Mimar Sinan Mah. | 5 | 1.453 | %81,6 | CHP | %41,0 |
| Namık Kemal Mah. | 11 | 3.737 | %76,3 | CHP | %38,8 |
| Orhangazi Mah. | 10 | 3.465 | %78,6 | CHP | %44,1 |
| Orhaniye Mah. | 9 | 2.868 | %77,9 | CHP | %34,6 |
| Pınarözü Mah. | 1 | 186 | %89,8 | CHP | %62,0 |
| Pirömer Mah. | 4 | 1.394 | %74,6 | CHP | %46,6 |
| Sarıca Mah. | 1 | 198 | %85,4 | MHP | %41,0 |
| Sarıtopallı Mah. | 6 | 957 | %78,6 | CHP | %37,4 |
| Selçuklu Mah. | 1 | 173 | %79,8 | CHP | %38,6 |
| Servili Mah. | 2 | 550 | %87,3 | MHP | %46,7 |
| Sümer Mah. | 2 | 656 | %81,6 | CHP | %53,9 |
| Talatpaşa Mah. | 7 | 2.159 | %79,9 | CHP | %41,2 |
| Tatlıkuyu Mah. | 1 | 304 | %93,4 | CHP | %38,0 |
| Taşağıl Mah. | 2 | 380 | %94,0 | MHP | %36,2 |
| Taşbudak Mah. | 1 | 197 | %91,9 | MHP | %55,8 |
| Toros Mah. | 8 | 2.541 | %71,9 | MHP | %37,2 |
| Türbe Mah. | 12 | 4.029 | %77,3 | MHP | %38,2 |
| Türkmen Mah. | 2 | 474 | %93,5 | CHP | %36,1 |
| Ulumeşe Mah. | 1 | 232 | %96,6 | MHP | %56,5 |
| Yazlık Mah. | 2 | 590 | %81,9 | MHP | %37,6 |
| Yellice Mah. | 2 | 527 | %96,6 | MHP | %42,1 |
| Yenibağlar Mah. | 4 | 1.355 | %82,7 | MHP | %43,3 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 460 | %81,3 | CHP | %62,1 |
| Yıldırımbeyazıt Mah. | 3 | 1.044 | %80,6 | MHP | %30,2 |
| Yıldızlı Mah. | 2 | 364 | %88,5 | CHP | %65,1 |
| Yukarıgöndelen Mah. | 1 | 239 | %94,1 | CHP | %66,7 |
| Yunuslu Mah. | 10 | 3.222 | %80,2 | CHP | %41,7 |
| Zengen Mah. | 5 | 1.399 | %91,3 | CHP | %56,3 |
| Ziya Gökalp Mah. | 9 | 2.926 | %70,4 | CHP | %39,5 |
| Çakmak Mah. | 1 | 313 | %72,8 | MHP | %64,2 |
| Çayhan Mah. | 4 | 1.269 | %92,1 | YRP | %38,0 |
| Çömlekçi Mah. | 8 | 2.757 | %81,5 | MHP | %42,6 |
| Çiller Mah. | 1 | 341 | %98,2 | CHP | %57,5 |
| Çimencik Mah. | 3 | 811 | %89,8 | MHP | %53,0 |
| Özgürler Mah. | 2 | 456 | %86,8 | CHP | %87,1 |
| Üçgöz Mah. | 6 | 2.096 | %77,7 | CHP | %45,3 |
| Şinasi Mah. | 8 | 2.668 | %80,2 | CHP | %38,0 |