%44,9
CHP birinci
34.734 geçerli oy · katılım %79,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pazarcık ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %44,9 ile birinci; 34.734 geçerli oy, katılım %79,1.
Kayıtlı seçmen 47.742 · Oy kullanan 37.752 (katılım %79,1) · Geçerli 34.734 · Geçersiz 3.018
Pazarcık Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 15.604 | %44,9 |
| AKP | 13.928 | %40,1 |
| YRP | 4.301 | %12,4 |
| İYİ | 405 | %1,2 |
| BTP | 148 | %0,4 |
| TKP | 72 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 71 | %0,2 |
| DEVA | 66 | %0,2 |
| TİP | 55 | %0,2 |
| SOL | 50 | %0,1 |
| VATAN | 34 | %0,1 |
Seçilenler
- Aziz Barış Özsönmez · CHP · listede 1. sıra
- Sultan Güner · CHP · listede 1. sıra
- Mehmet Topal · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Tahir Uzungeliş · CHP · listede 2. sıra
- Ali Şaşkara · CHP · listede 2. sıra
- Ziya Zincirkıran · CHP · listede 3. sıra
- Mahmut Aktar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Bayram Haskaya · CHP · listede 3. sıra
- Halil İbrahim Akış · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Hamdi Karataşlı · CHP · listede 4. sıra
- Betül Yılkıcı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Hüseyin Gökot · CHP · listede 5. sıra
- Hasan Hüseyin Yavuzatmaca · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Yaşar Acinik · CHP · listede 6. sıra
- Murat Şanlıdağ · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Ahmet Görnü · CHP · listede 7. sıra
- Elmas Yaray · CHP · listede 8. sıra
- Mehmet Damar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Ali Ertürkmen · CHP · listede 9. sıra
- Mehmet Adlı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Güzel Pusat · CHP · listede 10. sıra
- Safa Kara · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Ali Ketbuga · CHP · listede 11. sıra
- Mehmet Ali Çevik · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Cuma Uncuer · CHP · listede 12. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Pazarcık mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Mah. | 6 | 1.875 | %80,5 | AKP | %57,7 |
| Ahmet Bozdağ Mah. | 9 | 2.894 | %73,0 | AKP | %50,5 |
| Akcakoyunlu Mah. | 1 | 166 | %96,4 | AKP | %42,5 |
| Akdemir Mah. | 1 | 235 | %73,6 | CHP | %98,2 |
| Akçalar Mah. | 1 | 157 | %80,9 | CHP | %88,3 |
| Armutlu Mah. | 1 | 178 | %98,9 | CHP | %50,9 |
| Aşağımülk Mah. | 2 | 490 | %87,1 | AKP | %47,3 |
| Bağdınısağır Mah. | 7 | 2.216 | %85,4 | AKP | %52,6 |
| Beşçeşme Mah. | 2 | 603 | %94,0 | AKP | %67,6 |
| Bölükçam Mah. | 1 | 108 | %81,5 | CHP | %95,5 |
| Büyüknacar Fatih Mah. | 1 | 264 | %97,0 | AKP | %66,1 |
| Büyüknacar Kocadere Mah. | 1 | 288 | %97,9 | AKP | %79,7 |
| Büyüknacar Merkez Mah. | 2 | 518 | %93,4 | AKP | %61,2 |
| Cengiz Topel Mah. | 7 | 2.389 | %62,5 | CHP | %87,4 |
| Cimikanlı Mah. | 2 | 435 | %85,5 | CHP | %90,0 |
| Damlataş Mah. | 1 | 200 | %78,0 | CHP | %93,9 |
| Dedepaşa Mah. | 1 | 67 | %97,0 | CHP | %72,3 |
| Emiroğlu Mah. | 2 | 258 | %93,4 | CHP | %45,3 |
| Evri Pınarbaşı Mah. | 3 | 788 | %87,3 | CHP | %42,3 |
| Evri Taşbiçme Mah. | 2 | 677 | %89,8 | AKP | %57,1 |
| Eğlen Mah. | 1 | 96 | %80,2 | CHP | %94,4 |
| Eğrice Mah. | 3 | 711 | %86,6 | AKP | %53,6 |
| Fatih Mah. | 6 | 1.974 | %59,5 | CHP | %89,2 |
| Ganidağıketiler Mah. | 1 | 207 | %75,9 | CHP | %47,3 |
| Göynük Mah. | 1 | 207 | %86,5 | AKP | %50,3 |
| Göçer Mah. | 1 | 24 | %100,0 | CHP | %37,5 |
| Hanobası Mah. | 1 | 75 | %66,7 | CHP | %89,8 |
| Harmancık Mah. | 1 | 122 | %94,3 | AKP | %57,3 |
| Hasankoca Mah. | 1 | 54 | %88,9 | CHP | %72,9 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 443 | %74,5 | CHP | %70,8 |
| Kadıncık Mah. | 1 | 177 | %93,2 | AKP | %56,4 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 271 | %85,6 | CHP | %85,3 |
| Karabıyıklı Mah. | 1 | 179 | %74,9 | AKP | %43,2 |
| Karagöl Mah. | 3 | 765 | %90,5 | AKP | %77,1 |
| Karahüyük Mah. | 1 | 309 | %91,3 | AKP | %68,9 |
| Karaçay Mah. | 1 | 144 | %63,2 | CHP | %83,9 |
| Keleş Mah. | 1 | 152 | %86,8 | AKP | %38,6 |
| Kızkapanlı Mah. | 2 | 401 | %79,8 | CHP | %46,9 |
| Kuzeykent Mah. | 1 | 177 | %96,1 | AKP | %34,6 |
| Kizirli Mah. | 2 | 507 | %83,2 | CHP | %91,8 |
| Mehmet Emin Arıkoğlu Mah. | 7 | 2.363 | %83,5 | AKP | %57,7 |
| Memiş Özdal Mah. | 4 | 1.161 | %75,2 | CHP | %73,4 |
| Memişkahya Mah. | 1 | 132 | %58,3 | CHP | %94,8 |
| Menderes Mah. | 8 | 2.471 | %75,9 | AKP | %53,2 |
| Mezere Mah. | 2 | 468 | %91,0 | AKP | %69,9 |
| Musolar Mah. | 1 | 273 | %89,0 | CHP | %89,5 |
| Narlı Bahçelievler Mah. | 8 | 2.462 | %70,7 | CHP | %83,6 |
| Narlı Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.082 | %71,6 | CHP | %81,7 |
| Narlı İsmetpaşa Mah. | 4 | 1.243 | %75,6 | CHP | %85,1 |
| Nefsidoğanlı Mah. | 1 | 328 | %78,7 | CHP | %89,1 |
| Osmandede Mah. | 1 | 134 | %76,9 | CHP | %90,3 |
| Sadakalar Mah. | 1 | 283 | %72,1 | AKP | %37,0 |
| Sakarkaya Mah. | 3 | 737 | %95,9 | AKP | %54,1 |
| Sallıuşağı Mah. | 1 | 233 | %80,7 | CHP | %93,4 |
| Salmanıpak Mah. | 1 | 139 | %84,2 | CHP | %96,5 |
| Salmanlı Mah. | 1 | 236 | %94,1 | AKP | %45,8 |
| Sarıerik Mah. | 1 | 77 | %74,0 | CHP | %89,1 |
| Sarıl Mah. | 1 | 276 | %92,4 | AKP | %47,3 |
| Soku Milyanlı Mah. | 1 | 175 | %80,0 | CHP | %90,2 |
| Sultanlar Mah. | 2 | 365 | %95,6 | AKP | %45,8 |
| Taşdemir Mah. | 1 | 356 | %94,1 | AKP | %71,7 |
| Tetirlik Mah. | 3 | 724 | %59,8 | CHP | %90,1 |
| Turunçlu Mah. | 1 | 85 | %81,2 | CHP | %83,6 |
| Tilkiler Mah. | 2 | 533 | %74,1 | CHP | %93,4 |
| Ufacıklı Mah. | 3 | 943 | %97,7 | AKP | %77,1 |
| Ulubahçe Mah. | 2 | 549 | %94,4 | AKP | %57,2 |
| Yarbaşı Mah. | 1 | 30 | %90,0 | CHP | %77,8 |
| Yeşilkent Mah. | 1 | 73 | %67,1 | CHP | %56,8 |
| Yolboyu Mah. | 1 | 81 | %84,0 | CHP | %83,3 |
| Yukarıhöcüklü Mah. | 2 | 514 | %90,7 | AKP | %58,8 |
| Yukarımülk Mah. | 1 | 267 | %95,9 | AKP | %53,3 |
| Yumaklıcerit Bağlar Mah. | 2 | 529 | %96,2 | AKP | %86,8 |
| Yumaklıcerit Cumhuriyet Mah. | 3 | 887 | %90,4 | AKP | %89,8 |
| Yiğitler Mah. | 1 | 267 | %77,5 | AKP | %71,7 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 83 | %91,6 | CHP | %95,6 |
| Çamlıtepe Mah. | 3 | 970 | %67,1 | CHP | %59,8 |
| Çöçelli Mah. | 2 | 462 | %76,8 | CHP | %92,8 |
| Çiçek Mah. | 1 | 24 | %95,8 | CHP | %87,0 |
| Çiçekalanı Mah. | 1 | 98 | %84,7 | CHP | %96,2 |
| Çiğdemtepe Mah. | 2 | 649 | %97,2 | AKP | %66,7 |
| Ördekdede Mah. | 1 | 187 | %77,0 | CHP | %91,6 |
| İncirli Mah. | 1 | 26 | %103,9 | CHP | %66,7 |
| Şahintepe Mah. | 2 | 537 | %57,4 | CHP | %84,4 |
| Şehit Nurettin Ademoğlu Mah. | 7 | 2.429 | %65,4 | CHP | %45,7 |